Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja na razie nie mam problemów ze szczelnością magów kjw mimo że karabin ma rok. Jak stwierdziliście powtarzalność strzałów może być tragiczna :/ Ale mógłbym się skusić na tego maga i przetestować go i coś skrobnąć jednak dopiero wtedy gdy będę miał kasę :D

Link to post
Share on other sites

sorki ale nie moge edytować. Mam kulki 0.23g pestki i 0.3g blastery i nie wiem dlaczego ale blastery mają straszny rozrzut w porównaniu do lżejszych pestek. W czym diabeł siedzi?

 

Lufa precka SRC i gumka guardera

Edited by eso
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ja mam wersje TD i mam takie coś

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3231

i wchodzą mi (prawie) dwie połówki koło siebie z założoną optyką 3-9 x 50 i dwójnogiem - tym większym ze sprężynkami (nie wiem jak się nazywa ale trochę miejsca zajmuje)

fakt że musze wyjąć zamek ale się mieści

do normalnej walizki 120cm bez problemów Ci się zmieści i będzie miejsce na broń boczną

ja nosze w niej jeszcze glocka z dodatkowym magiem ;p

pozdr.

Link to post
Share on other sites

Tak też myslałem o walizce Strike. Już nawet niebiorę pod uwagę długości ale chodzi mi na grubość. Czy po wsadzeniu karabinu walizkę da się normalnie zamknąć czy ścianki będą się wyginać aż popękają. W klasycznych pokrowcach materiałowych to wiesz żaden problem ale z tymi kuframi niechcę ryzykować złego zakupu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

I jeszcze jedno. Czasem lubię pocelować bez lunety a przy demontażu szczerbinki zgubiłem tą sprężynkę. Sam montaż szczerbinki też taki sobie. Skoro już jest szyna to może jest jakaś szczerbinka która by wspołpracowała z fabryczną muszką? Zastanawiam się nad szczerbinką od HK416 ale niewiem czy bedzie spełniało swoją rolę..

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Od 4 dni jestem posiadaczem M700KJW TD.

Pierwsze moje wrażenia.... fajne łoże, ciężki jak na taki patyk.... i całkiem fajnie się trzyma.

 

To co kupiłem to używka i w wersji stock, czyli nic nie było robione.

 

Ładuje magazynek... i pierwszy ZONK wszystko syczy...grrrrrr

Zabieram się za rozbieranie i uszczelnianie, wyjąłem wszystkie oringi przesmarowałem smarem do uszczelek i poskręcałem do kupy i ponownie ładuję...... syczy zawór do napełniania.

Ponowne rozkręcanie i smarowanie, podczas dokręcania zawór się urywa i dalsze testy mam już pozamiatane.

Szybkie zamówienie i na drugi dzień mam w domu nowy zawór :)

Ładuję magazynek gazem, wkładam do wody i nic nie cieknie...więc suszymy i ładujemy kulki.

Wchodzi 10 lub 9 jak się źle włoży.

Pierwsze co pomiar chrono... i tutaj moje pierwsze zdziwienie bo tylko 515 fps :strach:

 

Mówię dobra, to potem ważne że strzela, trzeba sprawdzić jak strzela.

Więc rozstawiam sobie mój kulochwyt, wkładam tarczę strzelecka o okręgu 5cm idę do drugiego pokoju odległość jakieś 10m przymierzam i walę 10 kulek w tarczę..... szkoda, że nie widzieliście mojej miny :strach: :wink: jedna kulka trafia w okręg reszta w promieniu około 15cm :wink: ...myślałem że dostanę zawału.

Moje G36 na tej odległości mieści się w 1.5cm.

 

Replika na wieszak i zaczynam lekturę na forum.

 

Wymienić gumkę i lufę.... to jest problem , nie mam lufy a gumka to jakiś kosmos.

Z pomocą przychodzi mi mój kolega Dany i mówi że ma lufę 650mm MadBUla nówkę nie używana...problem lufy rozwiązany.Teraz gumka.... znalazłem jakaś Guarderkę w domu i za pomysłem Javelina przerobiłem według jego pomysły, tylko że troszkę inaczej zrobiłem ten dystans co to brakuje miedzy lufa a komorą.

 

Ustawienie hop-up... nie wiem kto wpadł na taki pomysł z komorą ale zabiłbym gołymi rękami, nie dość że trzeba za każdy raz rozpoławiać replikę to w dodatku to nie działa.

Postanowiłem zmienić dystanser na coś twardszego i tutaj z pomocą przychodzi wkład od długopisu ( Bosze jaka improwizacja :lol: ) szybkie dosztukowanie i coś to zaczyna wyglądać i działać.

 

Kolejny test, ta sama tarcza, ta sama odległość i 10kulek.

Rozrzut się zmniejszył ale ciągle coś jest nie tak.

Wyregulowałem lunetę, hopka już nie ruszałem.

 

Postanowiłem jeszcze raz dopracować gumkę i jej zamocowanie oraz uszczelnienie w komorze, z pomocą przyszła mi taśma i smar uszczelniający.

Poskładałem i znowu test.

Jest dużo lepiej, kulki mieszczą się w okręgu ale to i tak jest dalej bardzo słabo.

 

Postanowiłem sprawdzić co z tą mocą więc kolejny raz wykonałem pomiar chrono i się przeraziłem...390-400fps.

Wiedziałem gdzie szukać przyczyny więc rozebrałem cały zamek, okazało się że sprężyna zjechała z tego progu co ja ma utrzymywać.

Lekka modyfikacja sprężyny i poskładanie na nowo.

 

Od razu pomiar chrono i w końcu na mojej twarzy ukazał się uśmiech...606 fps 8)

Niestety było to tylko w pierwszym strzale potem moc spadła do 560 fps i tak już pozostała.

Więc kolejny test z tarczą.

10 kulek... i 10 kulek w okręgu 1cm :) 8-)

 

Teraz pozostanie dobranie odpowiedniej gumki, żeby nie było problemów z ustawianiem, oraz będę dorabiał ten pręcik co sprężyna po nim chodzi ( zbijak?? )

Zrobię go według mojego projektu, tak żeby moc M700 oscylowała około 600fps.

 

Jak to mi się uda.... to będę zadowolony.

Jak na razie 4 dni pracy za mną i są jakieś efekty.

Link to post
Share on other sites

Mam teraz takie pytanie :

 

Gdzie można dostać, dorobić i z czego mocniejszą sprężynę do powerbolta ??

I nie chodzi mi o kupienie całego zestawu za 300pln tylko o samą sprężynę.

 

jakby kupić gdzieś drut sprężynowy o odpowiednim przekroju, dać tokarzowi i powiedzieć żeby nawinął o takiej średnicy na taką długość to problem mocy w M700 by się rozwiązał.

 

Nie mówię tu o robieniu 800fps tylko o stałych 600.

 

Macie jakieś pomysły ??

Link to post
Share on other sites

Napisałem do kilku firm robiących sprężyny zapytanie odnośnie zrobienia mi takiej jak chcę :)

 

Myślę że zrobienie stokowej nowej sprężyny z lepszego materiału byłoby dobrym tuningiem.

 

Moja jest już mocno uklepana i szybko się zbija.

Po rozciągnięciu jej do 75mm daje moc 600fps

Zaraz potem ma długość 65 mm lub mniej i daje już 480.

Link to post
Share on other sites

Dostałem dzisiaj odpowiedź od jednej z firm produkujących sprężyny.

Napisali mi że koszt produkcji takiej jednej sprężyny jest dosyć wysoki i zaproponowali mi kupno 1m sprężyny do samodzielnej obróbki.

 

Myślę że się zdecyduje na ten zakup, bo mam możliwość obróbki sprężyny. tzn ucięcia i oszlifowania czoła.

Jak już dojdzie sprężyna i ją s testuję to napiszę co i jak

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

Zastanawiam sie nad kupnem tejże repliki, wiem juz że po zakupie nalezy niezwłocznie wymienić lufę na preckę i gumkę na guarderowską ;p

Męczy mnie jedno pytanie które lufy będa pasować:

http://www.taiwangun.com/shop,show,882

http://www.taiwangun.com/shop,show,566

Będą one pasować?? Ewentualnie podajcie prosze linki do pasujących luf z góry dziękuję i Pozdrawiam :)

Edited by Baker2222
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Neoś, nie wiedziałem ze zdecydowałes się na M700 :) Ja niestety niedawno byłem zmuszony sprzedać swoje :( Ale jak sytuacja się poprawi to jakaś gazowa snajperka z czterotaktem na pewno znów u mnie zawita :)

 

 

 

 

Gratulacje!

 

Ja też miałem problemy z mocą ale nie wpadłem na to że ta spręzyna ma siedzić na tym progu, u mnie była ześlizgnięta.

 

 

Pisałem o tym ładnych parę stron wcześniej, dawałem przy okazji zdjęcie obrazujące problem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...