Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie zębatki do m160?


Recommended Posts

Witam, jakie zębatki wytrzymają taką sprężynę (m160 guarder)?

 

 

Jeżeli chodzi o zębatki, jest 1 sprawa wytrzymaja ci praktycznie kazde jezeli sie wolno kręcą.

 

Czyli do tunningów z mocnymi springami stosuje sie zebatki o zwiekszonym przełożeniu.

standard 18:1

czyli im wieksza wartość xx:1 tym lepiej bo nie ma wbyt wysokich naprezen spowodowanych szybkostrzelnościa. I to zależy czy to normalny aeg rof na przyzwoitym poziomie, czy snajperka? Zakup jakies Super Torque UP jakiejs lepszej firmy.

Link to post
Share on other sites

Systema STU oczywiście - jedym wytrzymuje - innym nie. Przy takich mocach znaczenie ma i prędkości i dokładne spozycjonowanie tłoka. Ostatnio padły 3 komoplety na sprężytnach sp150 i 160. Ja mam 140 i działa. Choć i na 170 też działają już 2 lata - więc może zdarzają się słabsze partie.

SS/SHSy padają jak muchy. Promyki wytrzymują - ale cena kosmiczna. Guarder ITU, też daje i bez problemu wytrzyma ale ma przełozenie 45:1 z wszystkimi tego konsekwencjami.

Także - zależy jaka replika i jaki masz cel.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Systema STU oczywiście - jedym wytrzymuje - innym nie. Przy takich mocach znaczenie ma i prędkości i dokładne spozycjonowanie tłoka. Ostatnio padły 3 komoplety na sprężytnach sp150 i 160. Ja mam 140 i działa. Choć i na 170 też działają już 2 lata - więc może zdarzają się słabsze partie.

SS/SHSy padają jak muchy. Promyki wytrzymują - ale cena kosmiczna. Guarder ITU, też daje i bez problemu wytrzyma ale ma przełozenie 45:1 z wszystkimi tego konsekwencjami.

Także - zależy jaka replika i jaki masz cel.

Pozdrawiam.

Systema STU spokojnie mi chodzą na M150, Promyki TTU tak samo M150 bez zająknięcia, teraz zainwestowałem w takie http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=7685 do świniaka, wyglądają jak kopie Promyka więc może być coś ciekawego w dobrej cenie

 

Ta jasne spokojnie mi na M150 LayLax poszły się (&%$%&9 Jak widomo ta sprężyna to mniej więcej Sp130 Guardera. Co do nich mam mieszane uczucie, lepiej kup ITU Guardera albo Prometheusa.

Link to post
Share on other sites

@ Trzmielor: Fakt - Cena/jakość bajka - szlifowałem te zęby i powiem jedno: są duużo twardsze niż tłok DF :) W środku przypominają stal narzędziową. Natomiast jak rozłupie się zęby SHSa to wyglądaja jak skała wulkaniczna - pełno pęcherzyków powietrza.

Birąc pod uwagę przełożenie - są to zębatki raczej nie do zniszczenia - przy prawdłowym montażu.

Over.

Link to post
Share on other sites

Ja w m60 mam supershootery 18:1 i mielą seriami kilogramy kompozytu @500fps. Tak samo stokowe ząbki KWA przy m150 nawet się nie zająkną.

 

Prawda jest taka, przerabiałem już wiele AEGów na karabiny wyborowe 500-650fps, najlepsze zebatki to guardery przy czym trzeba się liczyć z wymianą batki na lipo 11,1v bą sa zwyczajnie wolne. Systemki rówież są ładne, ale nieproporcjonalnie drogie - podobnie promyki. Ciekawie wypadają ząbki hornbilla - są z bardzo dobrej stali i mają niezłą cenę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...