Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning głośności repliki, gearbox v3


Recommended Posts

Cześć.

Dokonałem lekkiego tuningu mojego cm.028. Wstawiłem zamiast oryginalnych następujące części: sprężynę SP 130, prowadnicę sprężyny metalową, łóżyskowaną, głowicę tłoka metalową, łożyskowaną, tłok z metalowymi zębami, łożyska kulkowe. Nasmarowałem całość tawotem. Chodzi super, chodź jeszcze nie sprawdzałem ile fps ma. Cały mechanizm odczuwalnie pracuje szybciej ale ciszej. No właśnie yu pojawia się moje pytanko, czy mogę coś zrobić, aby pracował głośniej? Chciałbym aby, kiedy karabin strzela, to wydawał z siebie potężny huk :D

 

Myślałem, że skoro mam metalową głowicę tłoka, to z tylnej strony głowicy cylindra dać metalową podkładkę, tylko nie mam pojęcia czym ją tam przyczepić, aby nie poruszała się. W piwnicy mam pastę aluminiową, ale to chyba nie najlepszy pomysł. Podejrzewam też, że wywalenie samej gumowej podkładki spowoduje to, iż grarbox się szybko rozsypie, więc to chyba też odpada. Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Kolega biegał z przenośnymi głośnikami na baterie przy swoim M60, ale tutaj to chyba nie opcja.

Kurde, widziałem wiele tuningów na wyciszenie, ale żeby ktoś chciał głośniej, to pierwszy raz widzę.

Można by pokombinować z tłumikiem pustym w środku, coś jakby komora rezonansowa, ale to gadanie ślepego o kolorach.

Wszelakie inne sposoby w GB zwiększyły by obciążenia (i tak SP130 w cm.028 to ryzyko).

Więc chyba zostaje ci rzucanie petardami.

Link to post
Share on other sites
Kurde, widziałem wiele tuningów na wyciszenie, ale żeby ktoś chciał głośniej, to pierwszy raz widzę.

 

No właśnie, to jest kałach, a nie jakieś tam cicho-taktyczne coś, to też nie snajpera. Kiedy idzie mi już idzie szturmować, to zamiast karabin zamiast cicho pierdzieć, ma strzelać strachem :D Często widzę na strzelankach ludzi, co mają głośniejsze karabiny szturmowe i to właśnie mi się podoba.

 

Mocniejszy spring, aluminiowa głowica tłoka, cięższy tłok.

 

Mocniejszy spring jak 130 odpada, bo to już za bardzo ludzi będzie ranić, nie chcę aby innych bolało -.-"

Głowica tłoka już jest metalowa, o taka:

http://www.taiwangun.com/gearboxy-oraz-ich-czesci/glowice-tlokow/wzmocniona-aluminiowa-glowica-tloka-z-lozyskowaniem-p-j.html

 

Wymiana głowicy tłoka ani tłoka już nie wchodzi w grę, gdyż widząc tendencję do odkręcania się łożyskowanej głowicy tłoka, to nałożyłem odrobinę pasty aluminiowej na gwint i teraz jest już bardzo nieodkręcalny, więc musiałbym kupić całość, a to wydaje mi się zbędnym wydatkiem.

Link to post
Share on other sites

Twoja replika nie jest głośna,bo głowica nie jest na całej powierzchni płaska.Ja mam płaską,plastikową guardera na sp120 i moje p90 jest niemiłosiernie głośne.Efekt i widok strachu w oczach przeciwnika przy 23 rps jest bezcenny.

Link to post
Share on other sites
Na forum są projekty blowbacka w aegach, najpopularniejszy jest taki ''na żyłkę'' na jutubie też tego znajdziesz od cholery. Mówię ci, to na prawdę powoduje wzrost głośności repliki ;)

 

Ze wszystkich propozycji, ta wydaje mi się najbardziej atrakcyjna, mam jednakże obawy o niezawodność takiego rozwiązania. Widział ktoś z was takiego domowego blowbacka w akcji? Jak szybko takie coś się rozsypie? Jak często należy wymieniać żyłkę? (bo wiadomo, iż ona będzie się przecierała w miejscu wyjścia z gearboxa) No i jeszcze jedno pytanko odnośnie tego. Czy nie powstaje czasem efekt podwójnego strzału? bo ta sprężynka jest mniejszej mocy od głównej i po naciągnięciu może później docierać do miejsca uderzenia od tłoka, a to by byłoby niezwykle kiczowate.

Link to post
Share on other sites

W aksu miałem EBB. Na lipo 7.4 działało ok. Na lipo 11 czasem suwadło nie zdążyło wrócić i w połowie naciągania tłoka spotkało się znowu z nim. I w ten sposój zmieliłem zęby JG;)

 

Pominę fakt, że baterii to żłopało niemiłosiernie. Lipo 11.1 2200mah zdechła (tak, rozładowała się do zera) po około 1300strzałach. Normalnie trzeba było ją doładowywać mniej więcej po 3k, a tu takie zdziwko...

Link to post
Share on other sites

U mnie w rk-06 boyi wszystko ładnie chodzi, żyłka mi się nie przeciera bo mam wyciętą podłużną dziurę w gb(projektowałem inny system ebb, który nie wypalił ;( ) Na razie mam na tym mały przebieg, więc o pożeraniu baterii nie powiem nic. Jak nie chcesz żeby suwadło wracało później niż tłok uderza, to dodaj kilka sprężynek od długopisu do sprężyny od suwadła.

Link to post
Share on other sites

Przemyślałem całą sprawę blowbacka i dostępne patenty i postanowiłem wymyślić własny. mianowicie nawiercić szkielet gearboxa z tyłu, tam gdzie jest prowadnica sprężyny i łączą się dwie części szkieletu. w prowadnicy jest otwór, więc przez niego przymocować stalowy pręt do głowicy tłoka (którą i tak mam już teraz zamontowane na stałe, z racji zalania pastą aluminiową gwintu). Dorobić niewielką prowadnicę do żyłki na zewnątrz szkieletu (tak by nie było niepotrzebnego naprężania tego pręta) i to doprowadzić do suwnicy. Do samej suwnicy dałbym mocniejszą sprężynę, tak by z większą siłą uderzał zamek :)

 

Tylko jeden mały problemik tu widzę. Otóż body mam plastykowe i podejrzewam, że szybko się rozleci podczas pracy zamka, a jeżeli na koniec dam kawałek gumy amortyzujący takie uderzenie, to znów, jaki sens jest tego blowbacka? Kurde, nie uśmiecha mi się kupować nowego body. Jeżeli dam na koniec gumy metalowy element, to znów będzie to nienaturalnie wyglądało i też nie będzie odpowiednio głośne (ale głośniejsze, niż bez).

 

Utknąłem...

Edited by adamso
Link to post
Share on other sites

Nie zrobisz tego z prętem, ponieważ skutecznie uniemożliwia to łącznik kolby z body. Musiałbyś wiercić kawał metalu, a i tak ruch tłoka jest na tyle duży, że pręt wychodziłby z kolby (mowa o kolbach stałych).

 

I przede wszystkim blowback nie daje dźwięku który by przypominał wystrzał. Pomachaj sobie chwilę atrapą suwadła, i sam oceń czy ci taki dźwięk pasuje.

Link to post
Share on other sites

Jak kolega ma Cymę 028, to nici z głośnego blołbaku. Istotą jest to, by metal uderzał o metal, a tutaj mamy metal o plastik. Rozwiązaniem jest zestaw metalowej głowicy cylindra i metalowej głowicy tłoka. Fakt, że szybciej replika ulegnie zużyciu, ale radość z głośnej repliki bezcenna. Dodanie blowbacku jeszcze wzmocni efekt, ale potrzeba będzie dodać chociażby kawałek blachy w miejscu, gdzie suwadło uderza o korpus. Jak jeszcze będzie za mało, to wtedy można będzie kombinować z "tłumikami".

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Można też popełnić parę błędów jakich powinno się unikać: ciaśniej spodkładkować zębatki, wstawić środkową z kompletu innej firmy, dokręcić śrubę silnikową... :icon_mrgreen: Hehe, a tak serio podłącz lipola 11,1 i wywal łożyskowanie prowadnicy na tej sprężynie, na pewno będzie głośniej, sprawdzone :icon_wink:.

 

EDIT: Ale odkop, teraz zauważyłem :icon_neutral:. No w każdym razie moja cymka z płaską, plastikową głowicą tłoka, napędzaną M125 za pośrednictwem nienajcichszych zębatek i wspomnianym wyżej pakietem jest słyszalna z dość dużej odległości.

Edited by Tomciaz
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...