Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C Cyma vs G36K SRC


Recommended Posts

Krótka piłka,które lepsze.

Policzyłem i wymiana chwytu z lunetą oraz dłuzszego gripa do cymki wyniesie mnie ~250-300.

Pytanie czy jest sens,za 800zł mam G36K od SRC z batką i ładowarką,bieda bo bieda ale zawsze lepsze niż chińskie.

Tak,czytałem oba tematy i pytanie czy SRC jest aż tak złe? Gorsze od Cymki?

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Jest genialny wątek na forum poświęconemu G36 SRC w którym swoje problemy opisuje kolega Trapez.

Gość od ponad roku stara się doprowadzić swoje SRC do stanu używalności, i po wydaniu pieniążków w ilości znacznie przekraczającej zakup samej repliki ,chyba mu się to w końcu udało...

:-)

 

Zresztą, poczytaj sobie sam:

http://forum.wmasg.pl/topic/101273-g36-od-src/page__st__220

Link to post
Share on other sites

Oczywiście ze od Krakmanów.

Dlatego też nie wiem,widze ze jeden rabin mówi tak a drugi nie,wychodzi na to że SRC to taki sam chińczyk jak Cymka i może sie trafić egzemplarz udany albo i nie.

ale czy jest miedzy nimi taka różnica jezeli chodzi np. o spasowanie,w Cymie podoba mi sie ten szary finish,a w SRC nowy zwalniacz magazynka i dwie spręzyny out of box.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Ogólnie polecam emki PJ mają całkiem dobrej jakości bebechy(napewno lepsze niż w boyi).Kałaszki Boyi są bardzo ładnie wykonane i na tym ile plusy się kończą do kałaszków cymy pod tym względem nie mają polotu.MP5 cm to również bardzo udana konstrukcja(Mp5,kałąszki i G36 jaką ten sam GB który potrafi dużo znieść ,sam miałem AKM Cymy podkręcone do marnych 540FPS;) ).

Link to post
Share on other sites

G36C Cymy ogólnie polecam. Zrobiłem na jej podstawie snajperkę, a przyszłości będzie to MG36, także SP150 mi wytrzymało. Chodzi mi oczywiście o szkielet i zebatki.

Co do eMek PJ. Dobre są, a wręcz epickie jak kupi się nowe. Po roku, szkielet mi się rozsypał (ale wymienili mi na gwarancji u krakmanów), gumka poszła się rąbać i batka małych mrozów nie wytrzymała. MP5 Cymy, to średni produkt, słyszałem, że nie są aż takie dobre jak się spodziewano, chociaż trafiają się "idealne" egzemplarze farciarzom :P

Kałaszek boyi z zew. jest dobry, z gb jest już średni. Cymkom w tej samej cenie nie dorównuje.

 

Jeśli lubisz repliki "metalowe" to polecam jaką eMkę PJ, a jeśli niezawodą, mobilną i taktyczną to G36C Cymy. Są to 2 opcje, które są dobrą wersją budżetową.

Ja polecam CM003 - G36C Cymy, kumpel tak samo, kupił używkę i się zakochał jak głupi w małolacie :)].

 

One-77

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

A ja bym Ci odrawdził G36 od cymy. Miałem taką i same problemy, min.

- selektor ognia pierwsze co zrobił to odpadł

- tragicznej jakości dystanser i gumka

- źle dopasowane wejścia na piny - jeden luźny, drugi musiałem młotkiem wybijać

- nakrętki od śrubek były powciskane, co uszkodziło gwinty na śrubach

- silnik grawitacyjnie odpada, jak wiesz o tym to pikuś, ale za pierwszym razem myślałem, że gearbox padł - był tu nawet post z podobnym problemem, właściciel replik rozkręcił nawet GB (i zepsuł) bo nie wiedział o co chodzi

- magazynek nie podaje prawidło na auto (po kilka kulek na raz) - sensownie można strzelać tylko na singlu

Generalnie dla osoby, która się zna nie były by to pewnie problemy, jednak dla początkującego jak co chwila coś się psuje lub wychodzi, że jest nie tak jak powinno być jest maksymalnie wkur****e. Ja wywaliłem ten badziew bo nawet wstyd to komuś za darmo oddać - wiem że mogłem w to inwestować i naprawiać, ale strach się bać co tam jeszcze mogło ulec uszkodzeniu. Z drugiej strony wiem że mogłem mieć pecha. Sam kupiłem giete po bardzo pozytywnych opiniach na forum i dobrych ocenach w ogólnie dostępnych przez googla testach.

Link to post
Share on other sites

A ja bym Ci odrawdził G36 od cymy. Miałem taką i same problemy, min.

- selektor ognia pierwsze co zrobił to odpadł

- tragicznej jakości dystanser i gumka

- źle dopasowane wejścia na piny - jeden luźny, drugi musiałem młotkiem wybijać

- nakrętki od śrubek były powciskane, co uszkodziło gwinty na śrubach

- silnik grawitacyjnie odpada, jak wiesz o tym to pikuś, ale za pierwszym razem myślałem, że gearbox padł - był tu nawet post z podobnym problemem, właściciel replik rozkręcił nawet GB (i zepsuł) bo nie wiedział o co chodzi

- magazynek nie podaje prawidło na auto (po kilka kulek na raz) - sensownie można strzelać tylko na singlu

Generalnie dla osoby, która się zna nie były by to pewnie problemy, jednak dla początkującego jak co chwila coś się psuje lub wychodzi, że jest nie tak jak powinno być jest maksymalnie wkur****e. Ja wywaliłem ten badziew bo nawet wstyd to komuś za darmo oddać - wiem że mogłem w to inwestować i naprawiać, ale strach się bać co tam jeszcze mogło ulec uszkodzeniu. Z drugiej strony wiem że mogłem mieć pecha. Sam kupiłem giete po bardzo pozytywnych opiniach na forum i dobrych ocenach w ogólnie dostępnych przez googla testach.

- to trzeba było go dokręcić

- co jak co, ale gumka jest nawet niezła jak na chinola, a nowy dystanser to sprawa kilku zł

 

Pozostałych w moim egzemplarzu nie doświadczyłem. Chińczyk jak chińczyk, może się trafić kiepski, ale moim zdaniem i tak warto.

Link to post
Share on other sites

- to trzeba było go dokręcić

- co jak co, ale gumka jest nawet niezła jak na chinola, a nowy dystanser to sprawa kilku zł

 

Pozostałych w moim egzemplarzu nie doświadczyłem. Chińczyk jak chińczyk, może się trafić kiepski, ale moim zdaniem i tak warto.

Tak też robiłem, wszystko wymieniałem/naprawiałem od razu jak się psuło, w pewnym momencie mi po prostu do tego siły i energii zabrakło. No cóż raczej miałem pecha. Z drugiej strony na strzelankach widuje 60-70% chińczyków (większość od cymy) i ludzie są zadowoleni.

 

Sorry za lekki off top].

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

A ja bym Ci odrawdził G36 od cymy. Miałem taką i same problemy, min.

- selektor ognia pierwsze co zrobił to odpadł

- tragicznej jakości dystanser i gumka

- źle dopasowane wejścia na piny - jeden luźny, drugi musiałem młotkiem wybijać

- nakrętki od śrubek były powciskane, co uszkodziło gwinty na śrubach

- silnik grawitacyjnie odpada, jak wiesz o tym to pikuś, ale za pierwszym razem myślałem, że gearbox padł - był tu nawet post z podobnym problemem, właściciel replik rozkręcił nawet GB (i zepsuł) bo nie wiedział o co chodzi

- magazynek nie podaje prawidło na auto (po kilka kulek na raz) - sensownie można strzelać tylko na singlu

Generalnie dla osoby, która się zna nie były by to pewnie problemy, jednak dla początkującego jak co chwila coś się psuje lub wychodzi, że jest nie tak jak powinno być jest maksymalnie wkur****e. Ja wywaliłem ten badziew bo nawet wstyd to komuś za darmo oddać - wiem że mogłem w to inwestować i naprawiać, ale strach się bać co tam jeszcze mogło ulec uszkodzeniu. Z drugiej strony wiem że mogłem mieć pecha. Sam kupiłem giete po bardzo pozytywnych opiniach na forum i dobrych ocenach w ogólnie dostępnych przez googla testach.

 

 

Kolego w ogóle się z tobą nie zgodzę, jest to replika nie zawodna, najwidoczniej miałeś jakiś feralny egzemplarz. U mnie w ekipie jest 5 g36 z czego 4 to cm. Moi koledzy bardzo sobie ją chwalą za wytrzymałość a przeszły nie jedno... Jedyny problem jaki na razie wystąpił, to to że w jednej z cm plastikowa komora hop-up prawdopodobnie od zimna pękła :/ Także bardzo polecam G36 od CM

Edited by Bosco
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...