Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STALKER - Zona Nysa V


Recommended Posts

logovtb.jpg

 

We wrześniu 2012 roku w Nysie odbędzie się piąta już edycja gry terenowej LARP, w klimatach S.T.A.L.K.E.R.a. W związku z tym wraz z Siwym i resztą organizatorów mam zaszyt po raz kolejny zaprosić wszystkich do tworzenia legendy nyskiej Zony.

 

Tym razem gramy "do upadłego" - rozgrywka będzie toczyć się non-stop przez 24 godziny, zaś imprezę rozpoczniemy... późnym wieczorem, by w pełni poczuć klimat Zony.

 

Fabuła V Edycji LARPa, będzie toczyć się jesienią roku 2010. Co za tym idzie - wypada to tuż przed wydarzeniami z S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky. Co czeka graczy:

- promieniotwórcze i cenne artefakty

- groźne anomalie mogące zabić w jednej chwili nieostrożnych

- wojskowy kordon i Gułag, zapewniający niezapomniane "przeżycia" (lub wręcz przeciwnie :wink: )

- liczne misje, które można wykonywać dla różnych frakcji (naukowców, bandytów, wojska)

- rozgałęziona linia fabularna

- siły Monolitu strzegące Spełniacza Życzeń

- znane i (nie)lubiane mutanty pałętające się po nyskiej Zonie

- i... przede wszystkim możliwość wyboru stylu gry ograniczona tylko wyobraźnią i zdrowym rozsądkiem. Barman zleca ci znalezienie dokumentów? Olej go i zanieś je wojskowym. Wojsko ci ufa? Strzel im w plecy, aby zagarnąć amunicję i leki. itp, itd..

 

Konkrety:

Termin Imprezy: 28-30.09.2012 r

Miejsce: Nysa, fort Prusy i przyległy poligon

Limit miejsc: 250 osób (wliczając NPC)

Wiek uczestników: bezwzględnie ukończone 18 lat (wymagany aktualny dowód osobisty)

Składka: 40 zł

 

---------- ---------- ----------

Harmonogram:

28 września (piątek)

15:00 - szczegółowa odprawa NPC oraz dowódców frakcji.

16:00 - początek rejstracji uczestników w kolejności: mutanci, wojsko, bandyci, stalkerzy.

17:30 - zbiórka stalkerów w Barze. Odprawa z przypomnieniem zasad mechaniki. W przypadku rażącej nieznajomości (będzie odpytywanko!) delikwent będzie musiał się douczyć i dołączy do gry na samym końcu z opóźnieniem.

18:00 - wydanie identyfikatorów zarejestrowanym stalkerom (wg kolejności z listy zgłoszeń). Oficjalny start imprezy. UWAGA! Od tego momentu obowiązuje bezwzględny zakaz wjazdu własnym samochodem na teren imprezy. Wstęp na teren wyłącznie w ochronie oczu.

21:00-21:30 - możliwość rejestracji dodatkowej w Barze, dla "przybywających później".

----------- ---------- ----------

29 września (sobota)

0:00-0:15 - możliwość rejestracji dodatkowej w Barze, dla "przybywających później".

5:00-5:15 - możliwość rejestracji dodatkowej w Barze, dla "przybywających później".

8:00-9:00 - możliwość rejestracji dodatkowej w Barze, dla "przybywających później".

18:00 - zakończenie działań większości NPC. Oficjalny koniec gry. Możliwe jest oczywiście kontynuowanie gry przez chętnych do tego graczy, ale najpóźniej do 20:00.

20:00 całkowite wyłączenie Baru z rozgrywki. Początek postalkerowskiej części nieformalnej na terenie Fortu Prusy II: ognisko, dzielnie się wrażeniami. Zaopatrzenie w wyłącznej gestii osób uczestniczących oraz ich kulinarnych upodobań. Możliwość noclegu na terenie Fortu (potrzebne własne karimaty, śpiwory, ciepła odzież).

---------- ---------- ----------

30 września (niedziela)

9:00 - podsumowanie imprezy przed Barem. Losowanie/wręczanie nagród.

10:00-13:00 - Sprzątanie i opuszczanie terenu gry - fortu i poligonu.

---------- ---------- ----------

 

TYMCZASOWA STRONA IMPREZY: http://stalker.cba.pl/

 

START REJESTRACJI: 01.06.2012r

Link to post
Share on other sites
  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Radom standardowo będzie :biggrin: Małe pytanko. Jak będzie z rejestracją? Będzie casting jak w przypadku Stalkera na Sękach? Czy stali bywalcy będą mieli specjalne względy przy rejestracji ? :cool:

 

Ja sugerowałbym jednak, że lepiej byłoby bez względów dla stałych bywalców. Ostatnio gdy byłem na STALKER- Zona Nysa IV "Incydent 82" podczas rejestracji jeden ze stalkerów zapytał się barmana czy dostanie coś więcej, powiedział też, że jest z Katowic. Dostał podwójny pakiet :) ja zapytałem czy ze względu na to, że będę działał sam mógłbym dostać coś gratisowo chociażby ze 2 tabletki dla ułatwienia eksploracji chociażby jednej anomalii to powiedział z oburzeniem- "Nie rozdajemy bonusów!".

 

Więc jak dla mnie faworyzowanie graczy jest troszkę niesprawiedliwe ale to tylko moja opinia :))

Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawości: kiedy 'kodeks' zostanie uznany za 'idealny'?

 

ps:Przez napad inwencji twórczej rozebrałem moje przenośne głośniki do mp3 i przy pomocy specjalnie dla tej okazji kupionej lutownicy zainstalowałem cały zestaw w 'mutanciej' twarzy, następna porcja głośników będzie zainstalowana w torbie, żeby uzyskać efekt pogłosu.

Bójcie się nieboraki! :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

W dniu dzisiejszym impreza uzyskała Patronat WMASG - Dziękujemy! :)

 

wmasg.png

 

Jak będzie z rejestracją? Będzie casting jak w przypadku Stalkera na Sękach? Czy stali bywalcy będą mieli specjalne względy przy rejestracji ?

Przy zgłaszaniu się na imprezę - owszem względy będą. Wracamy bowiem do sprawdzonego sposobu "część rejestracji na zaproszenie". Pierwsza tura zaproszeń została już rozesłana via e-mail. O ile ktoś zostanie pominięty (ma nowy e-mail, błąd skrzynki, skleroza organizatora który kojarzy tylko z nicku a nie z nazwiska itp, itd.) będzie mógł zarejestrować się standardowo od 1 czerwca :)

 

Jeżeli zaś chodzi o zawartość pakietów startowych - tym razem Zona będzie bardzo kapryśna. Pakiety startowe będą się od siebie różnić (czasem nawet znacznie) - ale przydzielane będą zupełnie losowo. Okaże się kto ma szczęście i może liczyć na opatrzność Zony ;)

 

Oczywiście nadal pozostaje zasada, że najlepiej wystylizowani gracze (oraz Ci, który najlepiej wczuwają się w klimat) prócz pakietu startowego dostają "coś gratis".

Edited by Memoris
Link to post
Share on other sites
Czy istnieje możliwość zatrzymania pojazdu w celu pojmania/obrabowania/zabicia/odbicia osób nim poruszających się?

Nie istnieje taka możliwość, bo pojazd (najpewniej będzie jeden główny) może jechać np. w celach ratunkowych/medycznych. Dlatego póki się porusza - jest całkowicie nietykalny fabularnie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie to mamy do czynienia z czołgiem.

 

Pewnie byś się cieszył gdybyś przyjechał na imprezę swoim terenowcem, a jakiś "wieśniak z repliką" przeciągnąłby Ci po nim serią powodującą odpryski na lakierze, albo zwyczajnie przerysował repliką w ferworze wyciągania Cię z wozu? :dry:

 

Wyprzedzając pytania:

- nie, nie używamy prawdziwej broni białej na mutanty (niestety są troszkę nierealistyczne - mogłyby umrzeć po pierwszym dźgnięciu i szybko by się zużyły :( )

- nasze modyfikowane leki z Zony będą nierealistyczne, więc nie skaczcie z 4m w nadziei, że po ich zażyciu krwawienie ustanie :)

 

Za niedogodności przepraszamy :D

Link to post
Share on other sites

Ja sugerowałbym jednak, że lepiej byłoby bez względów dla stałych bywalców. Ostatnio gdy byłem na STALKER- Zona Nysa IV "Incydent 82" podczas rejestracji jeden ze stalkerów zapytał się barmana czy dostanie coś więcej, powiedział też, że jest z Katowic. Dostał podwójny pakiet :) ja zapytałem czy ze względu na to, że będę działał sam mógłbym dostać coś gratisowo chociażby ze 2 tabletki dla ułatwienia eksploracji chociażby jednej anomalii to powiedział z oburzeniem- "Nie rozdajemy bonusów!".

 

Więc jak dla mnie faworyzowanie graczy jest troszkę niesprawiedliwe ale to tylko moja opinia :))

To chyba byłem ja, a dostaliśmy coś więcej bo kolega nie przyjechał i dali nam jego zestaw ;)

Link to post
Share on other sites

Można zobaczyć gdziekolwiek który ze strojów stalkerskich został wyróżniony?

 

Stroje z filmu Andrieja Tarkowskiego "Stalker" a także ze znanej wszystkim serii gier "S.T.A.L.K.E.R" nie dają zbyt dużej inspiracji :)

Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem, że samochody nie będą brały czynnego udziału w grze? A będą wykorzystywane jedynie w charakterze off-game'owym?

 

Sorry że tak męczę o wszystko ale chcę doprecyzować każdy aspekt.

 

Inna sprawa: przeciwnik próbuje zadać cios nożem, ale ja chwytam go za nadgarstek, on jednak "smyra" mnie koniuszkiem po przedramieniu. Mam to uznać za ciężkie zranienie?

Link to post
Share on other sites
Czyli rozumiem, że samochody nie będą brały czynnego udziału w grze? A będą wykorzystywane jedynie w charakterze off-game'owym?

W 90% sytuacji - tak. W pozostałych 10% liczyć się będzie bezpieczeństwo, zdrowy rozsądek i klimat. W tej kolejności.

 

Inna sprawa: przeciwnik próbuje zadać cios nożem, ale ja chwytam go za nadgarstek, on jednak "smyra" mnie koniuszkiem po przedramieniu. Mam to uznać za ciężkie zranienie?

To pytanie z gatunku "z oporządzenia zwisała mi luźna rura od maski p-gaz i akurat w jej sam koniuszek trafiła kulka BB. Trafienie się liczy?". Mechanika ma być intuicyjna i bazować przede wszystkim na zdrowym rozsądku poszczególnych graczy.

 

Sorry że tak męczę o wszystko ale chcę doprecyzować każdy aspekt.

Gdybyśmy chcieli przewidzieć każdy kruczek i aspekt to mechanika nie miałaby 4, ale raczej 40 stron. A każdy gracz przed rozgrywką spędzałby 12h nad studium każdego możliwego przypadku który może zaistnieć. Po czym... i tak pojawiłby się jakiś nieprzewidziany problem ;)

Link to post
Share on other sites

Albowiem podejrzewam przeoczenie orgów - pytam: Czy KZS jest czy nie jest radzieckim kamo i jako takim dopuszczonym do stylizacji wojskowej? A KLMK, a Sumraki i inne Liesy, Tigry, Jagiely, Bojce, Cyfry, itd? (I pomyśleć, że Amerykanie mają tylko woodlandy, UPC, Multicamy, olive i marpaty)

Czy bereciki NAPRAWDĘ absolutnie niezbędnymi są czy też nie są, mogąc być zastąpione przez np. chusty specnazu (co najmniej +50 do lansu)? A Kokardki z gwiazdą, sierpem i młotem być muszą? Lubię rosyjski szpej i uzbrojenie, nawet bardzo, ale czy na pewno mam nosić symbol, jak by nie było, okupanta, który dokonał na naszych ziemiach wielu zbrodni? Co innego rekonstrukcja na potrzeby imprez historycznych, a co innego LARP, luźno związany z określoną państwowością, poza tym w 2010 to już czas Ukrainy, nie związku socjalistycznych republik radzieckich.

Und - czy, tfu, tfu, chińskie wersje lifczika, zwane przez zgniłych kapitalistów chest riggami być mogą, czy też nie mogą?

Und und - co to za ruskie kamo ta oliwka? A flektarn d to taki mix flektarnu (niemieckiego) i flektora/flektaru D (rosyjskiego)?

I absolutne nie chcę sprawić wrażenia, że się czepiam - na ostatnie dwa pytania nie wymagam odpowiedzi.

Edited by Sis-Que-Vaz
Link to post
Share on other sites
Czy KZS jest czy nie jest radzieckim kamo i jako takim dopuszczonym do stylizacji wojskowej? A KLMK, a Sumraki i inne Liesy, Tigry, Jagiely, Bojce, Cyfry, itd?

Cytat:

"Dopuszczalne jest używanie wyłącznie wzorów kamuflażu, stosowanego powszechnie przez siły Ukrainy, Rosji i ZSRR (niezależnie od okresu)".

 

Jak dla mnie, odpowiedź na Twoje pytanie jest oczywista :)

 

Czy bereciki NAPRAWDĘ absolutnie niezbędnymi są czy też nie są, mogąc być zastąpione przez np. chusty specnazu (co najmniej +50 do lansu)? A Kokardki z gwiazdą, sierpem i młotem być muszą?

Wszystko zależy w głównej mierze od dowódcy wojska. O ile uzna on coś za zbędne (bądź przeciwnie - dopuszczalne) to lista będzie odpowiednio modyfikowana. Wersja obecna jest wersją wstępną, aby zwrócić uwagę na to, że tym razem do wojska nie da się podejść z założeniem "założę woodlanda i będzie git".

 

Lubię rosyjski szpej i uzbrojenie, nawet bardzo, ale czy na pewno mam nosić symbol, jak by nie było, okupanta, który dokonał na naszych ziemiach wielu zbrodni?

Temat był wielokrotnie przerabiany (przy okazji imprez stylizacyjnych), każdorazowo budząc niemałe emocje. Dlatego też nie zamierzam wtykać kija w mrowisko - o ile ktoś będzie czuć się niezręcznie, to są frakcje gdzie nie musi postępować wbrew swoim zasadom.

 

co to za ruskie kamo ta oliwka?

To ukłon w stosunku do osób, którzy nie mają ruskiego umundurowania, a którzy chcieliby przyjechać po tej stronie. Jako, że koszt kompletu w oliwce to wydatek ~30zł (np. spodnie + bluza), jest to cenowo atrakcyjniejsze niż Partizan za ~400zł.

 

Jak to ma sie do kombinezonow (żywcem z gry wyjętych) które ciężko (chyba sie raczej nie da) znaleźć w dwóch różnych kamuflażach jednocześnie?

Prosto - nie używać kombinezonów w woodlandzie/flectarnie/DPM/UCP itp. A jeśli już koniecznie trzeba, to wystarczy zarzucić na grzbiet "cywilny" płaszcz albo pałatkę za 10 zł ;)

Link to post
Share on other sites

"bardzo mocno zaleca się rezygnację ze stosowania jednolitego (góra+dół) umundurowania w kamuflażu wojskowym - nie dotyczy to oczywiście jednolitych "kolorów wojskowych" takich jak oliwka, khaki czy czarny"

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem chociaż czytanie ze zrozumieniem mam opanowane... czy dopuszczacie w ogóle ewentualność, że stalkerzy będą chodzili w moro? :blink: jak dla mnie to kompletnie niszczy klimat i orientację wśród frakcji...

 

myślę, że wiele osób się ze mną zgodzi :smile:

 

"w miarę mozliwości zaleca się całkowitą rezygnację z umundurowania w kamuflażu wojskowym (aby nie mieć problemów z wojskiem) - nie dotyczy to oczywiście jednolitych "kolorów wojskowych" takich jak oliwka, khaki czy czarny."

 

Jak wyżej... "w miarę możliwości" zmieniłbym raczej na "zabronione jest noszenie umundurowania... "

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...