Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zdjęcia "replik customowych"


Recommended Posts

Myślę, że zasad, które będą obowiązywać w tym temacie można się łatwo domyślić. Jednakże by formalności stało się zadość:

 

1. By uniknąć powstania bałaganu w tym wątku, dopuszczone są wyłącznie posty zawierające zdjęcia i opisy customowych replik.

 

2. Za "customową replikę" uważa się wszystkie repliki, które zbudowane zostały od podstaw, lub do skonstruowania których konieczne były daleko posunięte modyfikacje nieobejmujące dostępnych na Airsoftowym rynku części.

 

3. Komentowanie pracy innych użytkowników powinno mieć miejsce w wątku poświęconym danej replice.

 

4. Użytkownicy wrzucający zdjęcia swoich replik powinni zadbać, by w poście znalazł się link prowadzący do wątku poświęconego budowie danej repliki, jeśli takowy istnieje.

 

 

To z grubsza wszystko.

 

Jako że dział jest nowy i póki co istnieje wiele wątków porozrzucanych w różnych miejscach na forum, prosiłbym, abyście podawali tutaj linki do znalezionych na forum tematów dotyczących customowych produkcji. Będę je tutaj systematycznie przenosił.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Replika zaprojektowana i zrobiona przeze mnie - LKW 7 - Lekki Karabin Wyborowy `7 , bazą pod nią było CM.045 :main.jpeg

To teraz moja wisienka na torcie :

Mieszanka MP5/LR300 i AKS74U, jeszcze nie skończone, ale jak wrócę do siebie do Nysy w środę, zamykam się na cały dzień w warsztacie i kończę ten projekt :icon_wink: .(przepraszam za jakość zdjęć, ale pod ręką miałem tylko telefon;) )

main.jpeg

Edited by SDM
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Chciałbym pochwalić się moją stylizacją M1 Garand.

 

 

Podstawą była M14 Cymy. Zakupiona jako "w dobrym stanie" , a w rzeczywistości "prawie złom". Dołożyłem do niej kilka cześci, żeby uruchomić, i kilka, żeby poprawić.

Musiałem dorobić osłonę muszki (oryginalne skrzydełka były złamane) i skleić listwę suwadła zamka a także wymienić cały gearbox z powodu połamanego szkieletu.

 

Łoże wykonałem z olchy, metodą rzeźbienia i klejenia połówek z deski. Barwione bejcą i olejem "mahoń", ale na tak jasnym drewnie dało to efekt "złotego dębu".

Dorobiłem środkowe okucie łoża z blachy stalowej. Pozostałe elementy pochodzą ze standardowej Cymy ( raczej kilku).

 

 

 

Dodatkowo zamontowałem szynę montażową na nakładce lufy, docelowo do montażu kolimatora. Do lunety jest za bardzo z przodu. Karabin z wysokim montażem od M14 wygląda beznadziejnie.

 

 

 

 

Skrócony magazynek przerobiłem z midcapa z metalową obudową. Mieści 60 kulek, nie zacina się.

 

Tuning wewnętrzny: lufa przecyzyjna SRC, spręzyna Guarder M140, prowadnica sprężyny łożyskowana, dysza plastikowa Guarder, gumka silikonowa przezroczysta Guarder, kable modelarskie 1,5mm2 i prosty mosfet.

Pędkość wylotowa na kulkach 0,20 - 497 +- 4 fps.

Skupienie sprawdzałem na odległość ok 25m "z ręki", na kukach 0,25 : 10/10 strzałów w koło o średnicy 10 cm.

 

Mam zamiar zrobic teflon fix gumki i głowicy cylindra, żeby poprawić powtarzalność predkości wylotowej i co za tym idzie skupienie.

 

Spróbuję zrobić jeszcze krótszy magazynek, ale raczej nie uda się obciąć więcej niz 2 cm. Bedzie mieścił nie więcej niz 20 kulek.

 

Zasadnicze różnice wyglądu w porównaniu do Garanda: długość mniejsza o 4 cm (skróciłem lufę zewnetrzną tak, żeby wewnetrzna dochodziła do muszki - zrobiłem to specjalnie, żeby polepszyć manewrowość), kształt lufy i rury gazowej (nie powinno być szczeliny pomiędzy nimi). Kształt okuć na końcu i w środku łoża, mocowanie przedniego bączka, stopka kolby, magazynek.

 

Pewnie znawca znajdzie wiele innych, ale mimo to uważam, że jest to niezła stylizacja.

Proszę o wasze komentarze.

Pozdrawiam.

Cortes.

http://imageshack.us/g/1/10260761/

 

w26a.jpg

 

abi9.jpg

 

yukd.jpg

 

gpbs.jpg

 

qjck.jpg

 

t7x9.jpg

Edited by wiciok
Wstawiłem fotki bezpośrednio do posta
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 5 months later...
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...