Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki shotgun na początek ?


Recommended Posts

Witam. To mój pierwszy post na forum, ale mam nadzieję, że nie ostatni. Studiowałem na forum większość poradników, ale one nie rozwiały moich wątpliwości. Po pierwsze: wielkie dzięki dla LogaNa, bo Twój poradnik odciągnął mnie od "replik" snajperskich za 200 zł. Wyczytałem to u Ciebie, ale też inni mówią, że tani i dobry początek to shotguny. Przeglądając internet oraz serwis aukcyjny :icon_biggrin: natknąłem się na trzy z czterech polecanych na forum shotgunów. Są to:

M47 różne wersje od Double Eagle

M180 różne wersje od Golden Arrow

Bison c501

 

Oprócz tego polecanym mocno shotgunem przez brać AirSoftową jest Mosiek AGM 003, ale nigdzie nie mogę go znaleźć. W oficjalnym temacie ktoś pisze, że krakmani informują, że będzie dostępny po majówce. Ja dzisiaj z nimi pisałem i dostałem odpowiedź, że są zamówione i mają przyjść - nikt nie mówi kiedy. Spytałem, czy są szanse, że będzie do czerwca - odpowiedź - szanse zawsze są. Troszkę mało konkretnie.

 

I tu moje pytanie: w obecnej sytuacji którą strzelbę najbardziej opłaca się brać ?

 

Z mojej strony cechy każdej:

M47 - wg. mnie najlepszy wygląd, w miarę mocne, duży zasięg, ale podobno niecelny.

M180 - po prostu cud, miód i malinka te sheelsy. Jest klimat, tylko mała moc (?). I jak z jego celnością ?

Bison c501 - najmocniejsza sprężyna, ale nieregulowany Hop Up.

AGM 003 - po prostu nie mam pojęcia - tyle co z poradników LogaNa.

 

I tu nasuwa się pytanie: który najbardziej opłaca się brać ? Zależy mi najbardziej na mocy i zasięgu, bajerki drugi plan. Czyli jeżeli warto, mogę poświęcić kapitalne sheelsy dla np. Bisona :wink: .

 

Dzięki za odpowiedzi, mam nadzieję, że pomożecie.

 

Takie streszczenie posta: Który shotgun najlepszy z tej czwórki ? A może coś innego do ~ 100zł co pominąłem ?

 

PS.: Jak Wy byście się zachowali na moim miejscu, jeśli chodzi o AGM ? Czekać, czy brać co innego ?

 

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za odpowiedzi oraz przepraszam, że się rozpisałem :biggrin:.

Link to post
Share on other sites

Niestety, ale jeszcze jestem na utrzymaniu rodziców, a oni niechętnie patrzą na takowe wydatki, dlatego kupuję ze swoich. Więc cena repliki nie powinna (chyba, że będzie coś naprawdę wartego dopłacenia) przekroczyć ~ 100 zł + przesyłka. Mam jeszcze odłożone pieniążki na UVEX I-VO oraz na mundur. Co do munduru, to na początek Flecktarn z demobilu będzie ok ?

Dzięki za odpowiedzi :icon_razz2:.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Nie ma potrzeby biegać w dresie, mundur Flecktarn z demobilu jest tani jak przysłowiowy barszcz. Już od początku chcę poczuć ten "klimat wojenny". A co do replik to mam pytanie: nieregulowany hop-up bardzo przeszkadza ? A może wręcz pomaga (nie "rozstraja" się) ? Bo muszę przyznać, że ten Bison c501 jest ciekawą propozycją :cool: Najtańszy z wymienionych dostępnych, bez słabej jakości "gadżetów" i krótka rączka - brak kolby. Myślę, że w CQB ułatwi to manewrowanie. A w lesie mam z nim jakieś szanse ? Wiem, że trzeba bawić się w podchody, ale jest ta satysfakcja, gdy od tyłu do wroga mówisz "pif-paf", bądź z bezpiecznej odległości kulka w plecy. Póki co Full-auto mnie nie ciągnie, bo sądzę, że nie jest sztuką całego Hi-Capa wystrzelać na jednego "żołnierza" wroga :biggrin:

Link to post
Share on other sites

Co do tej celności - mógłbyś sprecyzować ? Z tego co pamiętam, LogaN pisał, że zasięg skuteczny to 25-30m. Czy to nie za mało na las chociażby ? A jak z jego mocą ? Przez mundur można poczuć, że kulka walnęła ? Bo mam świadomość, że taki ogień pojedynczy to nie to samo co seria - może powodować frustrację, jeżeli trafię, a inny gracz nie odczuje tego trafienia. I może wypowie się ktoś znający osiągi Bizona ? Gdyby miał chociaż 35m zasięgu skutecznego brałbym jego właśnie. Jest mocniejszy niż M47, a przede wszystkim tańszy. Najtańszy M47 to ~85 zł ( ten bez bajerów krótki ), a Bizon jest po ~70zł. I jak z awaryjnością tych modeli ? Chciałbym, aby przynajmniej sezon wytrzymała taka replika :cool:

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Póki co Full-auto mnie nie ciągnie, bo sądzę, że nie jest sztuką całego Hi-Capa wystrzelać na jednego "żołnierza" wroga :biggrin:

 

Oj tam, oj tam... :-)

Z full auto jest tak, że niby niekoniecznie potrzebne, a jaką daje czasem frajdę :teeth:

 

 

A wracając do tematu, pytanie zasadnicze jest takie:

Roznosi Cię energia i po prostu JUŻ musisz kupić replikę, czy jednak możesz jeszcze te 2(może 3 luba nawet 4) tygodnie poczekać?

 

Jeśli możesz zaczekać, to wstrzymaj swoje rumaki aż do Krakmana dojdzie obiecana dostawa AGM 003.

Hop-Up zdecydowanie się nie "rozstraja", a replika jest o wiele celniejsza i ma większy zasięg niż konkurencja.

 

Właściwie, to było by jeszcze jedno pytanie.

Będziesz strzelał się częściej w lesie/polu czy w CQB?

Jeśli las, to replika z kolbą, zdecydowanie AGM 003. Jeśli CQB, to bez kolby będzie poręczniejsza, w tym też wypadku zasięg nie gra specjalnie roli, więc co byś nie wybrał, będzie dobrze...

 

[EDIT]

Zasięg AGM 003 zbliżony do elektryków, jak się odrobinę postarasz, to możesz podjąć z nimi walkę w lesie.

Przez mundur bez problemu poczujesz że otrzymałeś trafienie z "pompki".

Mojego AGM 003 używam od ponad roku i.. bardzo lubię tą replikę. Do tego stopnia, ze czasem zostawiam w domu swoje elektryki i biegam po lesie z "pompką". Nie ja jeden zresztą. Naprawdę, ta replika daje dużą frajdę.

Z awaryjnością jest jak z innymi chińskimi produktami, jak się trafi to będzie dobrze...

Po roku biegania ze strzelbą zapewne zechcesz zmienić replikę, więc na jeden sezon taka "pompka" w zupełności Ci wystarczy.

Edited by K272
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Raczej będę preferował teren otwarty - lasy itp. Jeśli chodzi o zapędy mogę poczekać, co nagle to po diable :icon_evil: Ale boję się, że tych replik dostępnych teraz później już może nie być, a AGM ma być u Krakmanów od września ubiegłego roku. Już trochę obiecują, ale przyznam, że AGM ma świetne opinie. I mógłbyś mi powiedzieć, o ile pamiętasz ( albo ktoś inny ) w jakiej cenie oni te AGM sprzedają oraz ile on ma (miał) FPS ?

I byłbym bardzo wdzięczny, jeżeli ktoś mi jasno sprecyzuje, jaką celność posiadają te cztery modele. Raczej coś dają te różnice FPS poszczególnych modeli.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites

Masz rację, Krakmani obiecywali te repliki jeszcze na koniec zeszłego roku, jest już maj, a strzelb ani widu - ani słychu.

Cóż, decyzja nie jest łatwa i musisz podjąć ją sam.

Ja swoją pompkę kupiłem "coś kole" 60-70zł (z wysyłką).

Nie pamiętam ilości FPSów, poczytaj tutaj, pewnie będzie coś na ten temat:

http://forum.wmasg.pl/topic/39833-oficjalny-strzelba-mp003-agm/

Link to post
Share on other sites

Jeśli możesz poczekać i dozbierać "kasę", moje wskazanie to Remington. Mam, używam (w mojej galerii zamieściłem fotkę), łatwo do niego dokupić zapasowe magazynki. Skontaktuj się ze Zbrojownią, zapytaj kiedy będą mieli, będziesz wiedział ile masz czasu na zbiórkę makulatury, złomu i butelek... :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites

@ Powała: Raczej interesują mnie shotguny do ~100zł, a nie dwa razy droższe. Poza tym na początek bałbym się (szczerze) iść na innych z taką "siłą". Przecież nie jestem doświadczony, więc mógłbym komuś krzywdę - niechcący oczywiście - zrobić. Ale jeżeli mnie wciągnie rozważę jego kupno, ponieważ ta waga 3 kg :biggrin: mi imponuje - czujesz, że masz coś w ręce.

 

@ Piotrekill: Na Benelli patrzyłem, ale jednak jest za drogie w stosunku do porównywalnych osiągów w tańszych strzelbach, a te magazynki podające po trzy kulki na raz (podobno) lubią się zacinać :icon_confused:

 

@ K272 : Dzięki za info o cenie, ale studiując ten temat nie natrafiłem na wzmiankę (czysto teoretyczną) o mocy w ilości FPS.

 

Ale dalej mam prośbę, aby ktoś przedstawił mi wady i zalety tego Bisona, bo ciągnie, ojj ciągniee... Niestety, ale w temacie o tej replice również nie ma wielu szczegółów, dlatego proszę jakiegoś posiadacza, lub kolegę posiadacza, który tym strzelał, aby powiedział o nim co nieco oraz o jego żywotności.

 

A i ostatnie: czy jest duża różnica między odczuciem przez mundur kulki rozpędzonej do 320 FPS a 270 FPS ? Teoretycznie tylko pięćdziesiąt "efpeesów", ale jak w praktyce wpływa to na rozgrywkę ?

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :maniak_usmiech:

Link to post
Share on other sites

@ Piotrekill: Na Benelli patrzyłem, ale jednak jest za drogie w stosunku do porównywalnych osiągów w tańszych strzelbach, a te magazynki podające po trzy kulki na raz (podobno) lubią się zacinać :icon_confused:

 

Nawet bardzo lubią.

Link to post
Share on other sites

Co do tych magazynków - tak jak myślałem. Ale aby off-topic się nie powiększał to ogółem: który z tych czterech shotgunów wybrać ? Konkretną odpowiedź proszę :icon_razz2:

 

I druga sprawa: myślałem sobie nad jakąś bronią boczną i tak wpadłem, całkiem przez przypadek, na gunfire.pl. I tam znalazłem krótki M47 (wersja bez kolby) w nawet dobrej cenie: M47 więc pomyślałem, że go tam zamówię. I popatrzyłem jeszcze na pistolety i to mi w oko wpadło: Colt 25 Full metal oraz Colt C25 Galaxy.

 

I tu moje pytanie: sprawdziłby się taki zestaw na początek ? M47+Colt 25

 

Byłoby dobrze, bo kupiłbym wszystko w jednym sklepie, czyli jeden koszt wysyłki :biggrin:

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

PS.: Oczywiście jeszcze nic nie zamawiałem, prócz UVEX I-VO :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites

M47,tani,dobry i mocny.Coby był celny trzeba kupić najtańsze koli np.strzelec za ok.20zł.

 

 

Jeżeli replika nie będzie strzelała celnie to nawet teleskop Hubla zamontowany na niej tego nie zmieni. Więc ta akurat rada psu na budę się nie zda.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
M47,tani,dobry i mocny.Coby był celny trzeba kupić najtańsze koli np.strzelec za ok.20zł

Primo, co ma kolimator do celności repliki strzelby??? :zastanawia:

Secundo, po co dokupować badziewny kolimator za 20.- zł jeśli przy tym ma wszystko co przy strzelbie niepotrzebne. :icon_confused:

 

PS.

@konserwatorek94 kup M47a2, odłącz te wszystkie gadżety, które w praktyce do niczego się nie przydadzą i będziesz zadowolony. Nic lepszego i jednocześnie tańszego nie znajdziesz. :maniak_OK:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Mój M47 DE short z gunfire nie ma przyrządów celowniczych,więc aby CELNIE strzelać potrzebny jest kolimator. A "STRZELEC" może i badziewny ale przy m47 spisuje się doskonale :icon_idea:

Aktualnie dostępny M47a2 [DE] ma w wyposażeniu standardowym: lunetę, celownik laserowy, kolimator... :wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

A wracając do tematu kalmki: czy ona rzeczywiście nie może być sprężynowa ? Bo planowałem, że jeśli ASG mnie wciągnie aby to był taki as w bucie lub rękawie :biggrin:, a jakąś polecaną replikę na boczniaka.

Więc: dziękuję wszystkim za odpowiedzi, decyzję co do shotguna podjąłem (poczekam jeszcze kilka dni - może AGM zawita :zastanawia: ), będzie to M47 z gunfire. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Teraz jeszcze tylko ten pistolecik: ujdzie taki na początek na CQB, ewentualnie z bliska w lesie ? Jak nie, to jaki inny do 50zł ? Najlepiej z gunfire :icon_razz2:.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Jak Ci się podoba ten mały Colt, to go kup. Strzelałem z niego wielokrotnie i to bardzo udana replika, żałuję trochę że nie odkupiłem go od kumpla za grosze. Do CQB jak masz shotguna może się często przydawać, bo kulki w shotgunie potrafią się skończyć zadziwiająco często w nieodpowiednim momencie. Nie zapomnij, że odpowiednie kulki do niego to 0,12g, bo na 0,20g zasięg drastycznie spada.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...