Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pełne umundurowanie w "mieście" - konsekwencje?


Recommended Posts

Powiedzcie mi proszę, starsze pokolenie, czy chodząc w marpacie po mieście mogą mnie zgarnąć za chodzenie w mundurze? Dziś miałem do założenia jedynie MARPAT, a że też mroźny dzień to czapka i gaiter neck (kontrakt, pochwalę się :icon_biggrin:), który miałem zaciągnięty po nos. Podsumowując, marpat i zasłonięta twarz w 90 procentach. Mogą wyniknąć z tego nieprzyjemne sytuacje z udziałem innych służb mundurowych, mimo iż nie posiadam naszywek* i jest to mundur US?

 

* - No dobra, jedyna naszywka to nad lewą piersią, U.S. Marines.

 

PS. Przeszukałem google frazami "mundur marpat, a chodzenie po mieście", "mundur marpat w mieście", "umundorowanie innych krajów w Polsce" i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dokładnie, wątpię żeby ktoś się przyczepił. Nie jest to mundur polski, a podejrzewam że nie tylko żandarmi ale też normalni ludzie w większości nie będą wiedzieć co to jest. Z tą twarzą to wiadomo, zima jest, dużo ludzi chodzi z szalikami na twarzy, byle byś tak do sklepu nie wchodził ;)

Swoją drogą, jak ja czasem pokażę się w mieście w DPMie, nikt afery nie robi

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, wątpię żeby ktoś się przyczepił. Nie jest to mundur polski, a podejrzewam że nie tylko żandarmi ale też normalni ludzie w większości nie będą wiedzieć co to jest. Z tą twarzą to wiadomo, zima jest, dużo ludzi chodzi z szalikami na twarzy, byle byś tak do sklepu nie wchodził :icon_wink:

Swoją drogą, jak ja czasem pokażę się w mieście w DPMie, nikt afery nie robi

 

Niestety, byłem tak w sklepie, z bratem po cywilu, oczywiście osunąłem szalokominiarkę by było widać twarz. Stety, niestety zauważyłem przy kasach założyciela klas wojskowych w "Górniku" oraz jednego ucznia z tejże klasy, właśnie spojrzenie ucznia sprawiło, że poczułem zakłopotanie i potrzebę doinformowania się czegoś na ten temat bo coś czułem, że wyjdę ze sklepu i mnie ktoś tam przetrzepie z powodu umundurowania :)

Link to post
Share on other sites

Ustawa ustawą, KW KW, a rzeczywistość swoją drogą. Zdefiniujmy w ogóle pojęcie słowa "mundur". Czy bluza, nawet kontraktowa w MARPATcie to mundur? Czy potencjalnie spotkany ŻW/policjant będzie w stanie sprawdzić i ocenić czy to oryginalny wzór kroju/kamuflażu jakiegokolwiek państwa? Czy to w ogólne nie jest martwy przepis? ;)

 

 

btw. sprawdziłem nawet w 'papierowej wersji' KW - art. 67 dotyczy czegoś innego ;)

Link to post
Share on other sites

Ustawa ustawą, KW KW, a rzeczywistość swoją drogą. Zdefiniujmy w ogóle pojęcie słowa "mundur".

Ej, psujesz mi zabawę! ;) A na marginesie, kwestia tej definicji była wielokrotnie poruszana na forum.

 

sprawdziłem nawet w 'papierowej wersji' KW - art. 67 dotyczy czegoś innego :icon_wink:

Ja swoją zostawiłem w robocie. ;) 61 oczywiście.

 

zastanawiam się - zamknąć już czy dopiero za chwilę?

!
Link to post
Share on other sites

Już widzę jak ktoś mundurowy rozróżnia MARPAT od komercyjnego 'kamuflażu' wymyślonego np. przez Cropp.

Nigga please... Nie masz chyba mundurowych za aż takich ciemniaków? Jednak marpat, to nie mundur jakiejś republiki bananowej i jest rozpoznawalny.
Link to post
Share on other sites

Nigga please... Nie masz chyba mundurowych za aż takich ciemniaków? Jednak marpat, to nie mundur jakiejś republiki bananowej i jest rozpoznawalny.

 

Nie twierdzę, że to ciemniaki - podejrzewam jednak, że nie są to tacy 'onaniści-sprzętowi', którzy rozróżniają AOR2 od kamuflażu 5.11 Digital Woodland i MARPATa z 200 metrów... Już nie mówiąc o tym, że mieliby rozróżniać czy to kontaktowa bluza, czy może kopia robiona przez Helikona/Emersona/cokolwiek innego...

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o termin "moro" to myślę że to już przyjęło się w mowie potocznej.. Jak wiele innych wyrazów. Bardzo dużo ludzi nie ogarniających tematu mówi moro. Znam też kilku funkcjonariuszy SG na wyższych stopniach posługujących się tym terminem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...