Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Witam, chciałbym się poradzić w sprawie CM 040. Mam ten model wymieniłem w nim gumkę na czarną systemy i została doszczelniona teflonem. Obecnie replika na chrono pokazuje ok 417 fpsów. Chciałbym nieco podnieść ową moc do ko 440-450.  i pierwsze pytanie czy te 30 -40 fpsów zrobi jakąś dużą różnicę ? Silniejszy strzał? Dalszy zasięg?

Chciałbym ją usprawnić, i stąd kolejne pytanie co w obecnym czasie warte jest inwestowania? Chciałbym aby miała dobry zasięg i lepsze skupienie. Wszystko to oczywiśącie w rozsądnej cenie.  A myślałem o zmianach, przynajmniej takie przyszły mi do głowy: kable niskooporowe, mosfet jakiś najprostszy, lufa precyzyjna może sprężyna? Nie chcę by było więcej niż 450 fpsów

Ewentualnie może ktoś inny ma jakiś pomysł lub mógłby coś ciekawego polecić?

Za wszelkie rady będę serdecznie wdzięczmy.

Link to post
Share on other sites

@Ronzzi Sam mam CM040C i chciałem ulepszyć kałaszka bardzo podobnie. Ponieważ u mnie nie wyszło to mogę powiedzieć kilka rzeczy.

Trzeba zacząć od tego, że jest to CYMA, ale nie z górnej półki więc wsadzenie mocniejszej sprężyny może ci rozwalić tłok - ja wsadziłem M135 od Prometheusa i fabryczny tłok się rozleciał, reakcja na spuście spadła do zera. Po tym wypadku stwierdziłem, że dużo trzeba by części powymieniać więc sobie odpuść, sprzedaj albo wymień na lepszego AK od E&L lub LCT.

 

Jeśli już koniecznie chcesz Cymkę ulepszać to zacznij od Flat-hopa - jest to po prostu wymiana dystansera, prawdopodobnie też kastrowanie gumki. Najprostszy sposób na dodanie sobie 10 metrów.

Lufa precyzyjna... to jest temat tak mocno oklepany, że wystarczy tylko góglować.

Chcesz mieć dobrą reakcję na spuście? A umiesz obsługiwać lutownicę? Kup sobie tranzystor, kilka rezystorów (oczywiście odpowiednie), wywal stary bezpiecznik i poskładaj wszystko do kupy. Jak się znasz nieco na tym lub masz kogoś kto się zna to powinna być bułka z masłem i to wszystko w budżecie jednego kebaba.

Kable niskooporowe nie są potrzebne - opory na przewodach stają się w ogóle widoczne dopiero na dłuższych odcinkach, czyli 20 metrów, czyyli się tym nie przejmuj.

Do dobrej reakcji będzie potrzebny na pewno porządny akumulator LiPo 11.1V, a takie w kałachach ciężko dopasować. Sam używam 7.4, ale mam tylko ok. 700 rpm. Polecam Nano-tech Turnigy (za 50 zł kupujesz jeden i jest super).

Akumulator LiPo nie przejdzie bez profesjonalnej ładowarki. Najprostsza, sprawdzona i dosyć tania to iMax B6AC (mam wersję V2).

 

To wszystko można zrobić bez ingerencji w gearboxa, a Cymka zacznie lepiej strzelać.

Rzeczy, które zrobiłem i na pewno się sprawdziły to wymiana pseudo-łożysk ślizgowych na kulkowe, polerowanie cylindra, wyczyszczenie i wymiana smarowania, tłok ze stalowymi zębami oraz wymiana o-ringa na głowicy tłoka. U siebie wsadziłem obecnie sprężynę M90 SHS i mam takie wyniki: 89-90 m/s, 1J na 0.25g Guardera.

Edited by Marcus Polonus
Link to post
Share on other sites

Myślałem nad zakupem nowego ak74 od E&L,ale sam nie wiem... Może warto dac cymie szansę. Skoro tak piszesz to można kabli nie robić,ale precke warto zamontować. Co do lutowania to kiedyś lutowalem stare czasy więc coś prostego pewnie zlutuje. A jakby to miało wyglądać To o czym mówisz to jakiś inny bezpiecznik bo nie wiem czego szukać? Dobrze byłoby poprawić reakcję na spust.

Co do batki to też używam 7,4,bo sądziłem że mocniejsza 11,1 fakt byłaby jak wiertarka i lepszą relacją ale nie wiem  czy części dalyby radę. 

Link to post
Share on other sites

@Ronzzi Reakcja na 7.4 jest raczej akceptowalna, ale na fabrycznej lub słabszej sprężynie. Jeśli chodzi o reakcję to 11.1 z mosfetem na oryginalnych częściach i ORYGINALNIEJ SPRĘŻYNIE da radę bez problemu. Więcej się będziesz pierdzielił z wciśnięciem akumulatora pod pokrywę, chociaż kupić sobie tłok ze stalowymi zębami zawsze można.

Ten mosfet domowej roboty... do jego zrobienia trzeba mieć jakieś wykształcenie i kupić odpowiednie rezystory. Łatwiejsza i nieco droższa opcja to kupić gotowy mosfet (który jest właśnie tranzystorem) i go przylutować odpowiednio, by nie popalić wszystkiego po podpięciu akumulatora.

Precki zawsze są mile widziane, najlepiej z dopasowanym cylindrem (sam będę testować).

 

A co do samego początku - Cymy są dość fajne, części tanie i łatwe do dostania, ale to jest niestety chińczyk i po jakimś czasie zacznie dawać o sobie znać: pojawiają się luzy, jakieś pierdołowate części mogą się ułamać a gearbox niewygodnie się rozbiera, bo nie ma żadnych, ale to absolutnie żadnych udogodnień.

LCT i E&L to po prostu wyższa półka, części ze stali, nieporównywalnie lepsze spasowanie, a gearboxy niektóre z jakimiś bajerami, np. E&L gen2 mają szybką wymianę sprężyny.

 

 

Edited by Marcus Polonus
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
W dniu 22.07.2019 o 18:25, Ronzzi napisał:

Myślałem nad zakupem nowego ak74 od E&L,ale sam nie wiem... Może warto dac cymie szansę. 

 

E&L jest zdecydowanie lepszy od cymy ,wszystko z wyjątkiem tłoka ma lepsze i bardzo  tanio idzie zrobić 500fps z fajnym zasięgiem skutecznym . 

Do Cymy warto dobijać do (440-450fps)  Obowiązkowo zmiana lufy na precke   Pchanie flathopa na stokową lufe cymy coś tam daje ale szału nie ma . 

W swoich/jej cymie zmontowałem taki zestaw  Cymy mam trzy i w każdej prawie taki sam set w jednej pdi 0.1 + m120 

M130 specna arms Głowica cylindra podwójne uszczelniona Dysza uszczelniona shs 19.7 Teflonfix Silnik tornado torque Lufa Pdi 6.05 Guma 75* super makaron i dystanser maple leaf omega   daje to  ponad 470fps więc wstawienie sprężyny m120 będzie w sam raz pod limit .  Z 70m bez problemu zestrzeliwuje parapet o wymiarach długość metr szerokość 25cm 

Edited by Driver2503
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...