Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PWS Diablo M4 [SOCOM GEAR]


Recommended Posts

Cześć.

Przymierzam się niedługo to zakupu eMki od SC, szukałem informacji na temat tych modeli, niestety nic nie znalazłem,

Czy ktoś wie coś na ich temat?

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=8859

 

o ta Ci chodzi? Kumpel z teamu ma ja....on sobie chwali ale powiedzmy sobie szczerze ze nie wstrzymał niedostępności kwa

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=7900&name=ASG_/_KWA_-_LMT_Defender_Compact_CQB

a wykonanie kwa pewne dobre i sprawdzone

Link to post
Share on other sites

cytujac kolege z ekipy zerowe możliwości tuningu na częściach w stoku

 

obecnie najbardziej opłacalnym zakupem sa kwa

 

tutaj zacytuje kumpla znow

"Tylko i wyłącznie KWA. Nie pytaj dlaczego tylko kupuj. Albo dobra powiem, cała reszta to badziewie !!!!"

Link to post
Share on other sites

Ten plastik w G&G wygląda akurat bardzo OK, na moje oko znacznie lepiej się prezentuje niż niebieskie emki KWA (wizualnie ofc). Znajomy ma taką emkę plasticzaną już jakiś dłuższy czas i póki co wszystko jest OK.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Oooo temat o mojej replice :D.

 

Co chcecie wiedzieć na temat repliki ?

 

Jadąc od pierwszego posta.

 

Replika ma bebechy G&G.

 

Posiada ten oto GB http://azteko.pl/gg-gearbox-kompletny-vii-p-3182.html?manufacturers_id=12

 

Ogólnie mam filmy na YT do wrzucenia które czekają już swój czas ale nie mam czasu się zabrać za to.

 

Ale tak od początku. Zdjęcia są wyżej na linku. Będzie wersja czarna również za kilka dni :P. Tak tak będę miał dwie.

Wygląd jest boski hi hi :)

 

Risy są zrobione świetnie. Oznaczenia są. Lepszych nie widziałem i tłumik ognia mistrzostwo. W tym się zakochałem najmocniej.

 

Body jest polimerowe. Myślałem że to szajs ale okazało się że jest lepsze niż nie jedno body metalowe a w szczególności chińskie. Jest lekkie to fakt ale do nia dzisiejszego nic nie pękło i nie zapowiada się. Body jest składane tak samo jak body metalowe czyli na końcu ma takie haczyki o wsuwa się w dolne body. Nie mam pojęcia jak się fachowo to nazywa. Nie posiada on jak to było w starych plasticzanych replikach takich uszek co do pinu dochodziły. Tego nie ma.

Dodatkowym plusem jest to że nie widać rys :).

 

Kolba i chwyt są znakomitej jakości. Chwyt pochodzi z HK z tego co mi wiadomo jak coś źle piszę proszę mnie uświadomić :). Kolba jest też bardzo dobrej jakości chyba materiał użyty to polimer bo ma ta samą fakturę. W kolbie dużo wycięć. Na dniach dam filmy.

 

Hop-up jest genialny chodź "plastikowy" jest chyba z dobrego abs lub polimeru to działa wyśmienicie. Gumka zielona G&G oraz lufa precyzyjna madbulla robi swoje. Lufa jest mała ale za to jara :). Skupienie i celność jest znakomita jak na takie cudeńko.

 

Gearbox jest metalowy. Posiada:

-8mm łożyska ślizgowe

-zębatki hmm chyba wzmacniane stalowe czarne.

-prowadnica metalowa nie posiada łożyskowania. Zwykły kawał metalu.

-sprężyna m110-m120 o niejednakowym skoku

-tłok poliwęglanowy z 1 metalowym zębem

-głowica tłoka taka czarna poliwęglanowa

-głowica cylindra zwykła aczkolwiek wygląda na cichą. Ale o tym fakcie nie jestem przekonany. Będzie widać na filmach

-cylinder niebieski

-dysza zwykła czarna bez uszczelki

-kabelki i kostka stykowa bardzo dobrej jakości

-silnik niby jakiś m120. Zły nie był ale strasznie chrupotał z standardowymi zębatkami. Wymieniłem na inny i o ton ciszej. (tak tak regulowałem silnik )

 

Części są drogie jak cholercia. Same łożyska to 79zl xD w życiu bym nie dał tyle keszu.

 

Replika miała na początku 369-374fpsy. Po wymianie cylindra, łożyska na kulkowe, tłok shs 14 zębów metalowych, uszczelka na głowicy tłoka oraz silnika moc repliki to 392-394 fps :). Po wymianie dyszy powinno jeszcze podskoczyć. Zasięg to dobre 65 metrów ale to zasięg maksymalny.

 

Trochę to chaotycznie napisanie ale jak przebrniecie przez to to zadawajcie pytania postaram się odpisać na nie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 5 weeks later...

Gearbox wzmacniny. Posiada:

-8mm łożyska ślizgowe

-zębatki hmm chyba wzmacniane stalowe czarne.

-prowadnica metalowa nie posiada łożyskowania. Zwykły kawał metalu.

-sprężyna m110 o niejednakowym skoku

-tłok poliwęglanowy z 1 metalowym zębem

-głowica tłoka czarna poliwęglanowa

-głowica cylindra

-cylinder niebieski

-dysza zwykła czarna bez uszczelki 21,4mm

-kabelki i kostka stykowa bardzo dobrej jakości

-silnik niby jakiś m120. Zły nie był ale strasznie chrupotał z standardowymi zębatkami. Wymieniłem na inny i o ton ciszej.

To jest to samo tylko że dłuższa wiersia:

http://forum.wmasg.pl/topic/114470-socom-gear-diablo/page__hl__+diablo?do=findComment&comment=1683417

Link to post
Share on other sites

Polimerowe body jest bardzo fajne w dotyku :D. Tak serio to niczym nie różni się od metalowego budową. Jest skonstruowane identycznie. Moim skromnym zdaniem te body jest lepsze od jakiś metalowych chińskich wynalazków. Body jest sztywne nie trzeszczy nic nie wygina się itp. Polecam w 100%. Ja nie mam żadnych zastrzeżeń. No i jak dla mnie duży plus nie widać rys.

Link to post
Share on other sites

No, a jak z wytrzymałością ? Specjalnie nie używam słowa "plastik", bo Masada czy remington ACR też są z polimeru, który jest gigantycznie wytrzymały. Pytanie tylko czy Socom Gear także używa takiego, lub podobnego, czy może po prostu zwykłego, niczym w wypadku okien PVC :icon_razz: Body z polimeru jest zapewne bardziej "sprężyste", jak więc ma się sprawa wybijania pinów czy dokręcania czegoś dosyć mocno ?

 

I pytanie na koniec, czy można to gdzieś obecnie dostać ?

Edited by DobryDobrodziej
Link to post
Share on other sites

Ten polimer jest a bynajmniej tak mi sie wydaje z wyższej półki. Replikę już rozbierałem kilkanaście razy i nic nie ma wyrobionego. Gwinty jak nowe. Pin który przechodzi przez GB koło spustu dziura jak nowa :icon_biggrin:. Do tej por nic mi się nie wyrobiło. Piny przedni jest tak skonstruowany że nie wypada w całości tylko się blokuje. Tylni zwykły jak kiedyś w plastikowych ale z fajną gumką która zapobiega wypadaniu. Ogólnie body bajeranckie.

Gdzie to kupić hmm replikę kupiłem na specszopie a gdzie teraz to na gunfire jest mk110

 

"Bynajmniej" to nie to samo co "przynajmniej".

http://poradnia.pwn....sta.php?id=7222 :wink:

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

@Lambert Bebechy masz wyżej :P Jak dla mnie to jedyna wada to plastikowa komora Hop-UP, ale i tak z czasem przyjdze komora KA :) Body bardzo ładnie wykonanie i na pewno przewyższa chiński gówniany metal wykonany z psiego gówna więc nie martw się że jest z ABS-u. Jak wyżej ja też swoje mk110 rozbierałem kilka razy i nie widać aby body się wyrabiało. Szyny RIS...Nie ma co pisać zaje*****. Nic dodać nic ująć tylko brać i cieszyć się życiem,zielona gumka Hop siup, prec lufa więc nic nie trzeba wymieniać na początek i zawsze to na parę kulek :P

 

 

Pozdrawiam :D

 

EDIT Narazie o flakach nic więcej nie wiem bo gwarancja jest i girboxa ruszać nie można :)

Link to post
Share on other sites

Ta komora jest bardzo dobra nie trzeba jej wymieniać na KA. Żadnej różnicy nie uświadczysz. Nawet śmiem powiedzieć że możesz pogorszyć. Dysza w mojej emce posiada 21,4mm więc nie każda komora może podejść bo przeważnie to jakieś 21,2mm. Podejść podejdzie ale fpsy mogą troszkę zlecieć w dół albo będą problemy z podawaniem. Chyba że wymienisz dyszę na uszczelnianą i komorę może coś to da ale jak dla mnie szkoda kasy i czasu. Mam teraz włożoną dysze 21,2mm i mam straty rzędu 10-12 fps. Obydwie dysze nie są uszczelniane. Z drugiej strony wkładałem tą komorę do innych replik w większości chińskich oraz customów i zawsze fpsy większe były jak i zasięg i tor lotu kulki lepszy. Na jednej replice poszło bagatela 23fpsy. BOYI jakiś customowy (nie wiem co miał za części). Osobiście nie twierdzę że komora jest najlepsza na świecie ale nie miałem lepszej komory niż ta a trochę tego żelastwa trzymałem w rękach. Mój egzemplarz o dziwo jest bardzo udany.

Link to post
Share on other sites

Bzdury level: OVER 9000!!!1!1!!1!1

 

a) Różnica między plastikową komorą a metalową polega na tym, że nie ma żadnej.

b) Różnice FPS wynikają nie z zajebistości komory, ale w tym kto i jak ją dobrze złożył.

 

Praktycznie każda komora pasuję do każdego gnata. Są wyjątki wynikające z kształtu dyszy albo jej długości. Rzadko, bo rzadko.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam pytanie odnośnie części wewnętrznych w replikach Socom Gear: dlaczego możliwości tuningowe tych replik są zerowe? Czy któraś z części jest niestandardowa? W replikach KWA dysza jest niestandardowa, przez co wstawienie bore up'a jest praktycznie niemożliwe. Jak jest z SG?

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi tylko o to, czy części są kompatybilne. Posiadam kompletny gearbox Systemy i szukam teraz repliki, w którą go włożę. Chciałem kupić KWA, ale odpada ze względu na niestandardową dyszę. To jak - jest tam coś inaczej, co mogłoby mnie zdenerwować? ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...