Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Repliki full metal


Recommended Posts

Witam panowie. Czas na replikę full metal tak więc powstaję ten temat. Myślałem nad CM.039C FULL METAL, tylko czy korpus nie jest ze znalu? Ogólnie chciałbym kupić replikę ( AK lub M4) do 700pln. Koniecznie z szynami i nie chcę błądzić jak pijane dziecko we mglę, tak więc pytam was o rady.

Link to post
Share on other sites

Jeśli się nie mylę to PPSh-41 to stal i drewno, bebeszki nie do zdarcia GB V.7, niestety cena dość wysoka, w Specu nieco taniej PPSh-41 ale w obydwu sklepach replika chwilowo niedostępna. Nie jest to replika w zakresie Twoich preferencji (AK, M4) ale jeśli Cię zaciekawi, będziesz miał czas na dozbieranie "kasy".

Skontaktuj się ze sklepami czy i kiedy spodziewają się dostawy.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
Wszystkie RK od Boyi mają stalowy korpus. Reszta części jest albo ze stali, albo ze ZnAl-u.

Cymy 0.48, itp. też mają stal.

Małe sprostowanie - Repliki Boyi są po części ze stali, a po części ze znalu, poza replikami z oznaczeniem S, SW, albo WS, które są w całości ze stali poza aluminiową lufą. Replik Cymy w pełni stalowych nie ma, CM048 i podobne są zrobione tak jak podstawowe Boyi - wytłoczka stalowa z istotnymi elementami ze znalu.

 

Jeśli chodzi o repliki Emek, to wszystkie są (w tej cenie) ze znalu (są aluminiowe, ale dużo droższe). Z drugiej strony nie ma co się w Emkach znalu bać - od patrzenia pękać nie będą.

 

CM039 jest ze znalu, ale też obaw nie powinieneś mieć, unikać trzeba replik CM036 w których lubią pękać "uszy" mocowania frontu.

 

Z tego co mi się zdaje M4 KWA też nie jest z ZnAL-u i kosztuje w granicach 1000zł , choć głowy za to uciąć nie dam.

Jest ze znalu, ale jak mówiłem wcześniej nie ma obaw.

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites
A jakie emki mają aluminiwe body?

Ostre :)

 

A z replik, to King Arms.

 

Taiwangun podaje też, że SRC ma aluminiowy korpus, ale oni mają bogatą tradycję kłamania odnośnie zastosowanych materiałów, w SRC jest znal.

Link to post
Share on other sites

To już lepiej RK-06WS od Boyi, jeżeli zależy Ci na dobrym wykonaniu zewnętrznym. W Cymie jedyne co masz lepsze, to gejbox przystosowany do mocniejszego tuningu, natomiast zewnętrznie masz dużo bardziej kruchą replikę, z bardziej wiotką komorą, z reguły ze złym nitowaniem obsady lufy i z źle wykonaną samą obsadą. Znal Cymy to jeden z gorszych znali używanych w replikach.

 

Nie mówię, że CM048 to zła replika, mówię tylko, że mając do wyboru replikę stalową i replikę ulepioną z kurzu, smarków i metalu zawsze lepiej jest wziąć tę stalową. Oczywiście zaraz pewnie pojawią się tu tabuny ludzi z argumentami "mam CM048 i nic mi się nie stało", tym ludziom pozostaje tylko gratulować szczęścia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...