Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ogólnie to nie do mnie tylko dla mojego obserwatora czyli dołożymy ACOG i będzie na wypadek większa siła ognia .

Jeśli dla spoottera, to moim zdaniem trochę za długa replika, mało manewrowa. Radziłbym G36 lub nawet G36K. Spooter ma Cię ochraniać, wskazywać cele, więc musi być bardziej mobilny od snajpera i zdecydowanie dysponować repliką z ogniem ciągłym.

Miałem PJ-25, replika bardzo dobra, trwała, ale ciężka i trudna do manewrowania, raczej stanowi dobrą bazę pod "snajperkę" niż do wykorzystania jako replika dla spoottera.

 

PS.

To oczywiście moje subiektywne zdanie, ale wynikające z doświadczenia użytkownika tej repliki.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

No może i fakt jest dość długa , waga to mały problem bo replika nie ma 4 kg . G36 odpada jest za wysokie w sensie że jak się leży w ghillie to jesteś za bardzo podniesiony .

Dla tego wskazałem Ci G36 z niskim chwytem transportowym (bez lunetki). PJ-25 może i nie jest nadmiernie ciężka, ale cholernie długa co bardzo ogranicza jej manewrowość, a tym samym mobilność spoottera.

Co do "leżenia" w ghille, to nie jest to zadanie spoottera, to Ty jako snajper masz leżeć i czekać aż spootter wskaże Ci cel, "nagoni zwierzynę", lub odciągnie niebezpieczeństwo od Twojego stanowiska.

Bawiłem się w snajperstwo przez dwa lata, wówczas dysponowałem najpierw PJ-25, później m14-Veteran, a mój spooter był uzbrojony w M4, a później w G36K i to tak z mojego doświadczenia. :maniak_jezyk2:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Powała nie jednemu palm face robi się od Twoich postów, ale spójrz sobie jak wygląda spooter. Według Ciebie bez ghilli i z M4 lub G36 :bialaflaga:

 

Nie piszę o tym czym każdy zajmuje się w trakcie prowadzenia operacji, więc standardowo "doucz się".

Edited by CZAKU
Link to post
Share on other sites

Koledzy, tak abstrahując od warstwy merytorycznej (w to wnikał nie będę) - nie uważacie, że skoro już się upieracie przy anglojęzycznym określeniu obserwatora, to powinno ono brzmieć spotter (to spot - dostrzegać, zauważać), a nie spooter?

 

:happy:

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Powała nie jednemu palm face robi się od Twoich postów,(...)

Mi od Twoich też!
(...) ale spójrz sobie jak wygląda spooter. Według Ciebie bez ghilli i z M4 lub G36 (...)
Nigdy nie pisałem, że ma być bez ghilli, tylko, że jego zadaniem nie jest leżenie (czytaj ze zrozumieniem). :sciana:
(...)Nie piszę o tym czym każdy zajmuje się w trakcie prowadzenia operacji, więc standardowo "doucz się".
Vice versa! :bialaflaga:

 

Koledzy, tak abstrahując od warstwy merytorycznej (w to wnikał nie będę) - nie uważacie, że skoro już się upieracie przy anglojęzycznym określeniu obserwatora, to powinno ono brzmieć spotter (to spot - dostrzegać, zauważać), a nie spooter?

 

:happy:

Znowu masz rację! Dzięki za słuszne zwrócenie uwagi! :maniak_OK: Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Obserwator leży koło snajpera podaje mu namiary na cel i informacje o warunkach a nie zagania cel jak zwierzynę jak to ty napisałeś . A obserwator zazwyczaj leży blisko snajpera gdyż snajper musi słyszeć dobrze to co obserwator mówi .

Link to post
Share on other sites

Nie!!! Najgorsze, co można zrobić to, żeby leżał sniper i spotter obok siebie... Standardowo (nie w asg) odległość snajpera od spottera to 100m. Proponuje dokupić "zestaw łączności".

 

 

 

@Dokładnie o tym samym pomyślałem. Podoba mi się ten avatar, ale jest w... niedociągnięć np. taki kolor ghillie na trawie i właśnie ten spotter... No ale to jaki obiektyw by musiał być, żeby spottera ująć 100m dalej... :P

@2 Masz niezłe oko, widać sniper... :wink:

Edited by Alexanderexis
Link to post
Share on other sites

Nie!!! Najgorsze, co można zrobić to, żeby leżał sniper i spotter obok siebie... Standardowo (nie w asg) odległość snajpera od spottera to 100m. Proponuje dokupić "zestaw łączności".

 

 

Zobacz w swój avatar :D trochę małe to 100 metrów :D

Link to post
Share on other sites
Wiadomość automatycznaTemat został zamknięty przez moderatora.Powód: Jak widać temat stracił merytoryczność i robi się spam.Jeśli uważasz, że wątek został zamknięty niesłusznie, zaraportuj go, a rozważymy jego ponowne otwarcie. Pozdrawiamy,Forum WMASG.PL Załoga WMASG
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...