Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 godzin temu, Rogaś napisał:

Tzn jaka to jest zbyt krótka ?
A jaka powinna być odpowiednia ?

Cylinder long obsługuje bez problemu lufy 550 czy 650mm nawet przy ciężkich kulkach. Ba... Nawet tu jest zbyt pojemny, ale to rekompensujemy ustawieniem hu i wychodzi jako tako. 

Niestety dla krótszych luf wymagane jest zmniejszenie objętości cylindra bo nawet dla kulek 0,48g i lufy 509mm tego powietrza jest za dużo. Nawet po regulacji hu. 

Ile konkretnie powietrza ma pompowac układ dla lufy 455mm? Nie wiem, kwestia prób i sprawdzania wyników na chrono na wyregulowanym hu i kulkach docelowych. 

5 godzin temu, cramlorth napisał:

możecie podpowiedzieć godny polecenia tłok long? spring 150 może 160 bede pakował 

Retro Arms CNC. 

Jest jeszcze żółty SHS i jakiś tam niebieski, ale to w sumie loteria.

Link to post
Share on other sites

Mam kolejny odwieczny kłopot z moją sr. Gdy wpinam maga z kulkami to mam spadek fps z 500 na 430 czasami szaleje nawet do 270 co mnie strasznie drażni. Jak podaje kulke przez lufe jest ~500. Gdy wpinam magazynek i podaje kulke przez lufe tez jest ~500. 

Kupiłem specjalnie nowy magazynek niestety wciąż nic to nie dało.  

Zmieniałem komory madbull ultimate, classic army, i czerwona no name siedzi w mce i trzyma pięknie szczelność.

Do tego czasami replika dostaje zacinki strzela na dwa wciśnięcia spustu.  

Macie pomysł co tu sie dzieje? Przekoszone body, tłok źle dobrany? chwyt pistoletowy silnik źle siedzi? nie wiem juz co z tym robic

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
W dniu 30.09.2019 o 00:43, fint napisał:

Cylinder long obsługuje bez problemu lufy 550 czy 650mm nawet przy ciężkich kulkach. Ba... Nawet tu jest zbyt pojemny, ale to rekompensujemy ustawieniem hu i wychodzi jako tako. 

Niestety dla krótszych luf wymagane jest zmniejszenie objętości cylindra bo nawet dla kulek 0,48g i lufy 509mm tego powietrza jest za dużo. Nawet po regulacji hu. 

Ile konkretnie powietrza ma pompowac układ dla lufy 455mm? Nie wiem, kwestia prób i sprawdzania wyników na chrono na wyregulowanym hu i kulkach docelowych. 

Do jakiego wyniku powinniśmy dążyć na chrono Do jak największego JC na kulkach docelowych czy żeby powietrza było tyle by na 0.20 i np. 0.40 pojawił się taki sam wynik w przeliczeniu na J ? 

Jak Jc na poziomie 10% wpływa na celność ?

Edited by Driver2503
Link to post
Share on other sites

Ja mam u siebie tak że na 0.2 mam tyle samo J co na 0.4 natomiast na innych wagach (czy to mniej niż 0.4 czy więcej) spadki. Na celność nie narzekam (puszki piwa powtarzalnie trafiam na 55m -60m oraz popiersie z 85-90m) a mam lufę 375mm oraz cylinder 0 i według teorii z tego forum powinienem mieć mega siewnik.

Edited by Trex15
Link to post
Share on other sites

Imo powinniśmy dążyć do jak najwiekszej energii na docelowych kulkach i wyregulowanym hu. Jednak nie każdy tego chce ze względu na różne środowiska w których mierzy się fps'y na 0,2g i hu0. Wtedy wiesz... 

Praktycznie w każdej replice, którą składam J na kulkach 0,2g są niższe niż przewiduje to moc sprężyny. Po podkreceniu hu, a tym samym spowolnieniu kulki J rosną do momentu aż docisk bedzie zbyt duzy, później energia analogicznie spada. 

Taki sam efekt wzrostu J mamy gdy strzelimy z cięższych kulek. Stopniowo im cięższe kulki tym więcej J, a gdy kulka będzie juz zbyt ciężka to J zaczną spadać. Najwiekszy JC jaki osiągnąłem byl w replice SR25. Na 0,2g bylo 580fps, a na kulkach 0,48g 415fps czyli okolo 640fps@0,2g. Replika docelowo miala strzelać z 0,4g i tutaj na hu0 było nieco ponad 430fps, a po regulacji hu 455fps. 

Cylinder, który był montowany to long Lonex/Ultmate w którym pojemność była stopniowo redukowana względem tego co pokazywało chrono. Lufa 550mm 6,03mm z powiększonym oknem i flatem na komorze Maxx. Pomijam już zastosowane głowice oraz grubość zderzaka czy skok tłoka. Moc sprężyny również ma znaczenie i im większa średnica wewnętrzna lufy tym moc sprężyny ma większe znaczenie (mocniejsza sprężyna = wieksze ciśnienie przez co ucieka więcej powietrza między kulką, a lufą). Zauważyłem to podczas budowy customowej repliki na częściach RA. Lufa 6,01mm 469mm, cylinder typ2. Miało być 500fps na 0,2g. Sprężyna S130+ dała trochę ponad 500 czyli prawidłowy wynkk. Z kolei S150+, która daje 550-560fps dała 520fps. Po zmianie cylindra na typ1 S150 dała 550fps. Połączenie typ1 i S130+ dało 470fps, więc mniej niż na cylindrze typ2, jednak po podkreceniu hu pojawił poprawny wynik 500fps, tak samo na cięższych kulkach 0,32g - 400fps.

Tak więc dobór dawki jest także zależny od sprężyny. 

Jaki wpływ na celność/zasięg ma JC? Kij wie. Jest więcej czynnikow niż sam JC. AEG jest zbyt niedokładną platformą aby to testować. O wiele lepiej jest testować to na replikach hpa ze względu na łatwiejszą i praktycznie bezinwazyjną zmianę dawki, ciśnienia itd. Na hpa się nie znam więc nie powiem Ci dokładnie co i jak, jednak jeśli chcesz zmaksymalizować celność i zasięg to najprostrzym sposobem jest inwestycja w hpa. Teoretycznie aeg'a da się zrownac osiagami do dobrze poskladanego hp'ka, jednak praktycznie jest to o wiele trudniejsze. Dodając do tego awaryjność aeg'ów, kulturę pracy, zużywanie się części czy głośność strzałów no to... 

 

Trex, dużo zależy od hu jednak wydaje mi się, że Twoja replika nie jest szczelna. 

Edited by fint
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Rogaś napisał:

Trex wygląda na to że masz ciut za krótką lufę.
U mnie na lufie PDI 6.05 460mm na 0,20g mam 545fps co daje 2,8J, natomiast jak się przesiądę na 0,43g to generuje mi to już ponad 3,1J.

Tylko właśnie jak pakuję 0.43 albo 0.45 ,0.48 to J zaczynają coraz bardziej spadać więc wygląda jak by własnie było za mało powietrza (układ jest szczelny). Zapomniałem dodać że mam 3mm zderzak w na głowicy więc to nie do końca takie pełne 0. Próbowałem też cylindra typu 1 i wtedy miałem średnio o 10fps mniej niż na 0 i najwięcej J było na 0.36.

Abstrahując od tego jako oceniacie wytrzymałość body sr 25 PJ/A&K? Pytam bo ktoś kiedyś gdzieś pisał że są one z kiepskiej jakości znalu i chciałem się zapytać czy mieliście do czynienia z jakimiś pęknięciami body itp

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, fint napisał:

Trex, dużo zależy od hu jednak wydaje mi się, że Twoja replika nie jest szczelna. 

Też tak myślałem ale wszystkie testy począwszy od papierków na dyszy a skończywszy na strzałach z zatkaną palcem lufą po których tłok przez minutę utrzymuje się na poduszce ze sprężonego powietrza wskazują że nie ma żadnych wycieków. Wahanie fps +-1

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...