Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mały plecak hydracyjno-transportowy


Recommended Posts

Zależy jak leży.

 

Mam Tasmanian Tiger Essential Pack, i jak już nauczyłem się pakować na lekko, to jest bardzo fajny. 8 litrów (w tym pęcherz 3l) to nie jest dużo, ale na codzień i na łupankę do lasu wystarczy. Wchodzi mnóstwo rzeczy, zwłaszcza dokąd apteczkę troczę na wierzchu. Kurtkę / polar też - raz, że zabiera toto mnóstwo miejsca w plecaku (mój poprzedni plecak - klon Maxpeditiona Falcon II - miał 30l, a polar zżerał prawie połowę...), dwa, że jak potrzebujesz założyć, to z reguły wolisz rozpiąć dwa fastexy, niż grzebać w plecorze.

 

Wisporta Sparrow 20l ma kumpel, pożyczył mi go na tydzień - więc wymacałem go w takich samych warunkach, jak Tasmaniana: przez tydzień popylałem z nim do roboty. Cóż, 250% pojemności w porównaniu z Essentialem, więcej kieszeni, wiecej powierzchni montażowej, Nie miałem okazji go naprawdę docisnąć bagażem, ale system nosny co najmniej równie dobry, albo i lepszy.

Byłbym za Wisportem, tym bardziej, że cena porównywalna.

 

Jedyne, co przemawia za Essential Packiem - poza faktem, że już go mam - to głupota zupełna: rozmiar / pakowność. Po prostu wymusza żeby myśleć przy pakowaniu i nie wrzucać sobie na garb kupy zbędnych pierdół, które miałem w Falconie...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sparrow 20 l jest bardzo OK oczywiście w swojej klasie pojemnościowej. Jest lekki, wygodny i funkcjonalny. System nośny też oceniam pozytywnie.

Bez problemu mieści wkłady hydracyjne Source'a 2l i Camelbaka 3l .. Używam intensywnie od ponad roku i na razie nic się nie odpruło, urwało czy wyłąmało.. Polecam

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Mnie od Sparrowa 16 odstrasza konstrukcja pleców - 20l ma wentylacje, która chyba jest całkiem sensowna.

 

...nie, zeby użytkowany przeze mnie TT Essential Pack był pod tym względem lepszy, ale to wiem po paru latach użytkowania ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Przepraszam za posta pod postem ale może się komuś przyda.

 

Wkład nawet wypełniony po brzegi wchodzi spokojnie do wyznaczonej przegrody i zostaje jeszcze sporo miejsca w komorze.

Problemem może być jedynie to że plecak ma jedynie przelotkę (zamiast haczyka co by zaczepić wkład), a wkład nie ma żadnego haczyka ale wystarczy kilka cm paracordu i wsio gra.

 

 

 

Administratora/Moderatora proszę o połączenie postów.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Na klamrach QASM, RED RIVER tak robi i bardzo dobrze to działa.

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=7851

http://img01.militaryblog.jp/usr/m/i/l/milimilispot/attachment006789_1.jpg

 

Tylko po co?

 

A po to na przykład, żeby zrównoważyć cięższy przód kamizelki, który może być obciążony magazynkami w kangurze i na nim, radiem (lub dwoma) i innymi pierdołami ;)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Trochę odświeżę temat.

Szukam małego plecaka około 10-12 litrów. Ma wchodzić pęcherz do 3L i litrowa butla z HP. Bardzo mile widziane byłoby gdyby butla i pęcherz były od siebie odizolowane przegrodą.

Druga rzecz, mile widziana choć nie obowiązkowa, to możliwość noszenia na szelkach jak i podpięcia do molle.

Zastanawiałem się nad TT Essential Pack i Sparrowem 16. Czy w nich pęcherz jest oddzielony jakkolwiek od reszty przestrzeni?

A może macie jakieś inne fajne pomysły.

Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrowienia

Edited by zolzemon
Link to post
Share on other sites

Ja korzystam z czegoś takiego, pojemność trochę ponad 10 l, osobna kieszeń na camela, możliwość dołożenia kieszeni po bokach, przyzwoite szelki i pas biodrowy.

Jedyne do czego można się przyczepić to wątło wyglądające mocowanie szelek na dole, ale wystarczy doszyć jakieś d-ringi i będzie ok.

Na jednodniowe wypady w sam raz, mieści spokojnie 5-6 l wody (2l w camelu i 2 butelki po 1.5-2 l w komorze), jedzenie na cały dzień i pierdoły. Na dłuższe przytraczam go do dużego plecaka i odpinam jak tamten zostaje w bazie.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...