Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nasz Elefant jest z wojskiem jakoś związany, więc może to, choć w małym stopniu wytłumaczy jego paranoję. (w temacie http://forum.wmasg.p...nsygnia-medyka/ coś tam bredził o cywilu, bkpow itp).

 

Gdzie tam, w innym temacie (nie pamiętam którym) udowadniał mi, że nie mogę paradować z kumplami w różowym moro z naszywkami Hello Kitty, ani przebrać się za szturmowca z Gwiezdnych Wojen, bo to "formacje nieistniejące".

 

Elefant po prostu cierpi na częsty syndrom konieczności wywyższenia się, z racji tego, że pracuje gdzie pracuje. No bo jak to, przecież on musiał się wysilić, by do wojska pójść, "zasłużył" na noszenie munduru, a tu jakieś patałachy będą sobie Helikony kupować! No i się to w jego głowie nie mieści, że w wolnym kraju wolny człowiek może sobie tak po prostu ciuch założyć, skoro on musiał zasłużyć.

Ot, zwykły kliniczny przypadek.

Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawa dyskusja ale ŻW czy policja lub inne organy porządkowe nie są od interpretacji prawa... i funkcjonariusze publiczni mogą zrobić wszystko aby zaszkodzić a co z tego wyjdzie Sąd to orzeknie... luki prawne powinny być regularnie uzupełniane... temat rzeka i nawet podsyłanie linków do Ustaw lub Rozporządzeń nic nie da, a tym bardziej własna interpretacja... bo dla nas normalnych ludzi wiele spraw może być proste i oczywiste ale dla Sądu może być to karygodnym... Sab93 to co zrobili Żandarmii hmm... nudzili się zapewne... ale co oni tam robili? ;) i tak btw wz.93 to nie kamuflaż i to już chyba było wspomniane... moim zdaniem noszenie jakiegokolwiek umundurowania w "miejscu publicznym" (celowo w cudzym słowie) powinno być zabronione... W innych okolicznościach, które powinny byc określone (ale i tak czegoś pewnie by zabrakło ;) ) jak najbardziej tak! np. taki dzień dziecka... szanujące się grupy ASG czy inne wiedzą gdzie co i jak się zapytać aby było dobrze... nie zmieni to jednak faktu, że beton to beton i skuć go ciężko... ;/

Czy możesz zadać sobie trud i pisać poprawnie po polsku? Wielokropek ma nieco inne znaczenie, niż kropka, a zadania zaczyna się wielką literą.

 

Królik

Edited by Królik
Link to post
Share on other sites

Podsumowując wszystko już wiadomo. Gdybyśmy wiedzieli wtedy to co teraz, sprawy pewnie by nie było, a na pewno zakończyła by się inaczej. Dziękuję wszystkim w temacie za wypowiedzi i wyrażenie swojego zdania. Wybaczcie też za trochę porywczy charakter pierwszego posta, ale byłem poirytowany całą sytuacją, zwłaszcza gdy dokładnie przeczytałem rozporządzenie i porozmawiałem z kilkoma osobami "z branży".

 

 

Teraz już wiemy że:

 

- Jest zakaz noszenia konkretnych Mundurów wymienionych w rozporządzeniu.

- Do Helikona, innych "kopii" mundurów, oraz wyposażenia nie mogą się doczepić.

- Elefant to frustrat z mundurówki xD

Link to post
Share on other sites

Korzystając z okazji, mam pytanie odnośnie poniższego zapisu...

Coś chyba było w tym wątku: http://forum.wmasg.pl/topic/120373-pokazy-cqb-husarii-w-platerce/page__st__100__p__1626594#entry1626594

A jeśli nie to czeka Cię pasjonujący quest - wycieczka do biblioteki, w poszukiwaniu komentarza do kodeksu wykroczeń... (nic osobistego, ale czasem naprawdę można przynajmniej spróbować pewnych rzeczy dowiedzieć się samemu).

Gdzie tam, w innym temacie (nie pamiętam którym)

Mówisz i masz- jw.

 

moim zdaniem noszenie jakiegokolwiek umundurowania w "miejscu publicznym" (celowo w cudzym słowie) powinno być zabronione...

Na szczęście Twoje zdanie nie ma nic i do rzeczy i nadal w piątek po robocie mogę pójść pójść do szynku w TJJ na grzbiecie...

Link to post
Share on other sites

Oczywiście wiedziałem, że oprócz kilku stron bzdur i dociekań kim jestem, o epitetach nie wspomnę, nikt nic sensownego nic nie napisze. Rozumiem, że SAb93 jest jedną z osób "zdziwionych" interpretacją żandarmerii wojskowej i odpowiedzialnej za dany stan rzeczy, i widzę nic wam nie dało to do myślenia. Nawet to że, nie sędzia was zatrzymał, tylko żandarmeria, na oficjalnej imprezie publicznej. W celu wyjaśnienia kwestii, których nikt tutaj nie jest w stanie jednoznacznie określić, oprócz tez "wydaje mi się" i bujania się na niedopowiedzeniach przepisów, których nawet profesorowie prawa rozwikłać jednoznacznie nie potrafią ( oprócz ekspertów z WMasg), wystosowałem pismo do rzecznika ŻW w warszawie. Jak dostanę odpowiedź to ja tutaj opublikuję, abyście wreszcie mieli coś więcej niż wasze "wydaje mi się", konkretne twarde pismo z oficjalną opinią, które można będzie pokazać, zamiast się stawiać i jeszcze broń boże stawiać opór przy zatrzymaniu.

 

Dla wszelkich detektywów internetowych, tak jestem związany z wojskiem i nie tylko, dlatego na kwestię munduru patrzę z szerszego punktu widzenia, zarówno tego co myślą żołnierze/funkcjonariusze , o "przebierańcach". Jak i "przebierańcy" bardziej i mniej legalni o żołnierzach/funkcjonariuszach. Prowadząc też organizację młodzieżową od lat ścieram się w kwestii przepisy kontra umundurowanie i krytyczne oczy żandarmerii, więc nie jest to kwestia jedynie frustracji, ale świadomości, że jak amarantowe bereciki podejdą, takim głupimi tekstami się nie wykręcicie. Też byliśmy zatrzymywani przez ŻW i też nie raz się tłumaczyliśmy, prowadziliśmy rozmowy z ŻW z których wydawało nam się uzyskaliśmy pewne porozumienie, ale niestety są jeszcze inne służby mundurowe, którym weszliśmy w paradę po tych ustaleniach. Pomimo, iż jako organizacja z porozumieniem z MON, problem jest dla nas rozwiązany, mundury w wz.93 pozostawiliśmy tylko na oficjalne imprezy jako mundur wyjściowy, na co dzień tyramy się w kombinezonach i problem przestał istnieć zupełnie.

Link to post
Share on other sites
Pomimo, iż jako organizacja z porozumieniem z MON, problem jest dla nas rozwiązany, mundury w wz.93 pozostawiliśmy tylko na oficjalne imprezy jako mundur wyjściowy, na co dzień tyramy się w kombinezonach i problem przestał istnieć zupełnie.

 

To fajnie : )

Link to post
Share on other sites

Dodam że ZW na czas Euro dostało uprawnienia policji. Np mogą dawać mandaty czy sprawdzać trzeźwość ale żeby nie budzić szoku teraz będą duety policjant/żandarm. Trzeba miec nadzieje że na ulicę nie wypuszczą zbyt dużo upartego betonu typu Elefant...

Link to post
Share on other sites

To w takim razie ja chciałbym zapytać, czy skoro posiadam oryginalny mundur MONu wz. 93 to czy mogę go jakoś w domowych warunkach "zdemilitaryzować" aby w razie kontroli przez ŻW nie mieć żadnych problemów? Czytałem różne opinie o odpruwaniu flagi itd. ale czy ktoś by mógł coś więcej na ten temat napisać? :)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście wiedziałem, że oprócz kilku stron bzdur i dociekań kim jestem, o epitetach nie wspomnę, nikt nic sensownego nic nie napisze.

85% bzdur wygenerowałeś Ty. Nic sensownego nie napisałeś również Ty, co więcej - nie jesteś w stanie pojąć rzeczy oczywistych.

O epitetach nie wspominaj, bo to Ty pierwszy zacząłeś je stosować w postach skierowanych do mnie (mongolskie teorie).

Rozumiem, że SAb93 jest jedną z osób "zdziwionych" interpretacją żandarmerii wojskowej i odpowiedzialnej za dany stan rzeczy, i widzę nic wam nie dało to do myślenia.

Bo i dać nie mogło. ŻW interweniowała bezprawnie, o czym dowiesz się, kiedy otrzymasz odpowiedź z ŻW.

Nawet to że, nie sędzia was zatrzymał, tylko żandarmeria, na oficjalnej imprezie publicznej. W celu wyjaśnienia kwestii, których nikt tutaj nie jest w stanie jednoznacznie określić, oprócz tez "wydaje mi się" i bujania się na niedopowiedzeniach przepisów, których nawet profesorowie prawa rozwikłać jednoznacznie nie potrafią ( oprócz ekspertów z WMasg), wystosowałem pismo do rzecznika ŻW w warszawie. Jak dostanę odpowiedź to ja tutaj opublikuję, abyście wreszcie mieli coś więcej niż wasze "wydaje mi się", konkretne twarde pismo z oficjalną opinią, które można będzie pokazać, zamiast się stawiać i jeszcze broń boże stawiać opór przy zatrzymaniu.

Ja wiem, jak będzie wyglądać ta odpowiedź, bo dziś rozmawiałem z ludźmi z KGŻW. Będzie brzmieć tak, jak pisałem to ja i kilka innych osób: zabronione jest noszenie tego, co jest wymienione w rozporządzeniu. Cała reszta jest dozwolona. Kamuflaż nie jest zastrzeżony.

Co więcej - można również nosić kombinezon ćwiczebny GROM. Czemu? Bo nie ma go w rozporządzeniu.

Spodziewam się, że podobnej treści odpowiedź otrzymasz już niebawem. :)

Dla wszelkich detektywów internetowych, tak jestem związany z wojskiem i nie tylko, dlatego na kwestię munduru patrzę z szerszego punktu widzenia, zarówno tego co myślą żołnierze/funkcjonariusze , o "przebierańcach".

Super. Tylko, że Helikon, MIWO czy Specops to nie są mundury WP.

I dlatego Twoje spojrzenie jest wypaczone.

Jak i "przebierańcy" bardziej i mniej legalni o żołnierzach/funkcjonariuszach.

Niestety, niektórzy żołnierze i funkcjonariusze sami sobie wystawiają bardzo niepochlebną opinię...

Prowadząc też organizację młodzieżową od lat ścieram się w kwestii przepisy kontra umundurowanie i krytyczne oczy żandarmerii, więc nie jest to kwestia jedynie frustracji, ale świadomości, że jak amarantowe bereciki podejdą, takim głupimi tekstami się nie wykręcicie.

Jasne. Tyle, że po pierwsze: amarantowy berecik nie ma do mnie nic, jeśli jestem cywilem i mam na sobie Helikona. Po drugie: amarantowy berecik ma działać według przepisów prawa, a te móią czego nie wolno mi nosić. Wszystko inne - wolno. Po trzecie: amarantowy berecik nie jest od interpretacji przepisów.

Też byliśmy zatrzymywani przez ŻW i też nie raz się tłumaczyliśmy, prowadziliśmy rozmowy z ŻW z których wydawało nam się uzyskaliśmy pewne porozumienie, ale niestety są jeszcze inne służby mundurowe, którym weszliśmy w paradę po tych ustaleniach. Pomimo, iż jako organizacja z porozumieniem z MON, problem jest dla nas rozwiązany, mundury w wz.93 pozostawiliśmy tylko na oficjalne imprezy jako mundur wyjściowy, na co dzień tyramy się w kombinezonach i problem przestał istnieć zupełnie.

A inni na co dzień mają Helikona i problem również nie istnieje. O czym dowiesz się z odpowiedzi, jaką uzyskasz. :)

Link to post
Share on other sites
O czym dowiesz się z odpowiedzi, jaką uzyskasz. :)

Stawiam piwo, że Elefant nie zamieści odpowiedzi, jeśli nie będzie po jego myśli. Ewentualnie zamieści, ale będzie tak lawirował interpretacją, żeby wyszło na jego :)

 

Mam nadzieję, że wysłałeś też zapytanie co z mundurem w kocie łapki z naszywką Hello Kitty, bo manewry się zbliżają, a ja nie wiem, czy mogę wyjść z domu :)

Link to post
Share on other sites

To ten temat jeszcze żyje? o0 Wczoraj z ciekawości zapytałem mojego wykładowcę Sędziego Sądu Okręgowego co myśli na ten temat. Zainteresowało go moje pytanie i powiedział że da odpowiedz mi na następnym wykładzie czyli we wtorek, bo musi zajrzeć do ustawy. Ciekaw jestem jego interpretacji, jakby co wrzucę ci mi powiedział. Pozdro.

Link to post
Share on other sites

No co ty, przecież to są przepisy "których nawet profesorowie prawa rozwikłać jednoznacznie nie potrafią ( oprócz ekspertów z WMasg)". Cokolwiek powie Twój sędzia i tak nie będzie to wykładnią.

Link to post
Share on other sites

...wystosowałem pismo do rzecznika ŻW w warszawie. Jak dostanę odpowiedź to ja tutaj opublikuję, abyście wreszcie mieli coś więcej niż wasze "wydaje mi się", konkretne twarde pismo z oficjalną opinią....

 

Jeżeli okaże się, że jest tak jak mówi Królik, to OCZEKUJE, że NIE SPLAMISZ MUNDURU I HONORU żołnierza Polskiego i przeprosisz nas wszystkich.

Zrozumiano?

Link to post
Share on other sites

Boże.. wytrzymałem 4 strony tej dyskusji i nie daje już rady.

AMSTA, Elefant i ktoś tam jeszcze, patrzcie jak bezczelnie łamie się prawo na Allegro!

Na innej aukcji sprzedawca wystawia też materiał w panterze PUSTYNNEJ!

I nikt nigdzie nie napisał że trzeba mieć 18 lat i pozwolenie MONu żeby go kupić! (łooooooooooo)

Ja to bym speniał chyba jakbym miał sprzedawać takie rzeczy, dlatego liczę na uwzględnienie tego przy wydawaniu wyroku! :D

A tak na serio, to Królik już pisał, i inni których nie pamiętam też już pisali, że mundur WP składa się na MATERIAŁ W KAMUFLAŻU i KRÓJ W KTÓRYM JEST ON USZYTY, ubrania które posiadają tylko jedną z tych cech, NIE SĄ MUNDURAMI.

 

Edyta: Nie mogę się pozbyć wrażenia że Elefant jest tym typem airsoftowca (o ile w ogóle nim jest) który raczej biega w dresie z plastikową Cymą, niż stara się jak najbardziej upodobnić do jakiejś jednostki lub choć trochę wyglądać jak żołnierz.

Więc teraz sobie zapamiętajcie nie wolno Wam, ani każdej innej grupie nosić umundurowania formacji istniejącej tak samo jak nieistniejącej

Elefant, sam łamiesz prawo czy na strzelankach biegasz w "szelestach"? :D

Edited by Hellknight
Link to post
Share on other sites

Jeżeli okaże się, że jest tak jak mówi Królik, to OCZEKUJE, że NIE SPLAMISZ MUNDURU I HONORU żołnierza Polskiego i przeprosisz nas wszystkich.

Zrozumiano?

Biorąc pod uwagę dotychczasowe wypowiedzi naszego speca od prawa, to wątpię, by kogokolwiek za cokolwiek przepraszał.

Na pewno nie ma za co (bo to jego obrażano ponoć w tym wątku), a w ogóle, to ŻW pewnie g...o wie, bo to taki problem, że profesorowie prawa nie są w stanie go rozstrzygnąć. Więc znowu nie ma konkretnej wykładni...

Chyba trzeba będzie napisać do Strasburga albo i samego Benedykta XVI.

Choć, szczerze mówiąc, uważam, że nawet ich wykładnia, o ile nie będzie zgodna ze zdaniem naszego fachowca, nie zostanie przez niego zaakceptowana. I z całą pewnością wymyśli jakiś wykręt.

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że jako żołnierzowi zawodowemu nie tylko wbili do głowy, ślepe posłuszeństwo i poddaństwo do wyższego stopniem (ŻW?) , ale również powiedzieli co to HONOR żołnierza. Bo nas cywilbandy tego nikt nie uczy i pewno stąd te kłopoty z "przebierańcami"

Link to post
Share on other sites

Właściwie już dostałem, na razie odpowiedź, myślę nikogo z nas nie zadowala, bo nie wnosi niczego nowego. Munduru nosić i nie wolno i stanowi to wykroczenie. Ponowiłem pytanie, precyzując je na konkretnie, czy wyroby owych firm w kamuflażu zgodnym z mundurami prawnie zastrzeżonymi, są także zastrzeżone do publicznego noszenia przez osoby cywilne. Jako ciekawostkę na razie podam wam link do próby wyjaśnienia problemu, który Królik powinien się szczególnie zainteresować.

 

http://porady.legeo.pl/pytania/7842/co-w-praktyce-oznacza-artykul-61-paragraf-2-kodeksu-wykroczen-w-zakresie-mundurow-i-odznak-organiza

 

ciekawe rozważania, niestety wskazujące, że w ogóle "grupy nieistniejące" łamią prawo samym pokazywaniem się nawet w stroju Gwiednej Floty, gdzie ocena tego czynu zależy od owej "szkodliwości społecznej" której się sąd dopatrzy ( czyli widzimisię sądu, lub sytuacji szczególnie rażącej). Oraz wskazanie na interpelację w tej sprawie, która, jak na razie nie doczekała się odpowiedzi, ani unormowania. Co byłoby dla was bramką, no ale może w przyszłości okaże się to legalne.

 

1 beduin, obiecam, że przeproszę jak Wy wszyscy i redakcja przeprosi mnie za poziom tej rozmowy, wycieczki osobiste, i to że ostatecznie załatwiam zaświadczenia, o które wy jako zwolennicy teorii " biegać w mundurze może każdy" , zadbać powinniście sami, jako świadomi i wiedzący jak się załatwia spory po dorosłemu. Już nawet nie wspomnę, by mi tępemu betonowemu elefantowi udowodnić, omyłkę. Osobiście w czasie rozmowy nie obraziłem, żadnego rozmówcy ani nie użyłem epitetów wobec innych użytkowników tego forum. Jeżeli was obraża udowadnianie braku wiedzy, to jest wasz problem.

 

Jeśli odpowiedź będzie po waszej myśli, ciekawe kto mi podziękuję za załatwienie oświadczenia, na które spokojnie każdy, może się później powołać. W sytuacji takiej jak znaleźli się chłopaki z Gdańska

Link to post
Share on other sites

Jeśli odpowiedź będzie po waszej myśli, ciekawe kto mi podziękuję za załatwienie oświadczenia, na które spokojnie każdy, może się później powołać. W sytuacji takiej jak znaleźli się chłopaki z Gdańska

Elefant ale za co Ci ktokolwiek miałby dziękować? Skoro od początku całej tej dyskusji, kilku kolegów cały czas Ci to mówi.

Przedziwne jest twoje rozumowanie i postrzeganie świata :icon_eek2:

1 beduin, obiecam, że przeproszę jak Wy wszyscy i redakcja przeprosi mnie za poziom tej rozmowy, wycieczki osobiste

Przecież to ty sprowadziłeś tą dyskusje do takiego poziomu :icon_eek2:

Po za tym człowiek honoru jak przegrywa, to nie stawia warunków, tylko przeprasza, płaci długi, itd

Chyba, że coś się zmieniło niedawno w kodeksie honorowym?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...