Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czy takie radyjko będzie dobre i poradzi sobie z nim PMR-kowy laik http://allegro.pl/baofeng-uv-3r-mark-ii-oficjalny-polski-dystrybutor-i2376779380.html . Czy programowanie takiego sprzętu jest trudne? A może polecicie coś lepszego < 200zł? Dajmy na to, że kupię i poproszę Pana o zaprogramowanie- muszę podać jakieś szczegóły? A może te http://allegro.pl/radio-pmr-krotkofalowki-g7-xt-midland-lask-i2392318222.html lepsze? Z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

Do uzywania pierwszego radia potrzeba umieć je zaprogramować. Zresztą ten duobander znacznie przekracza swoimi pasmami pasmo PMR jak również nie obsłuży podkanałów kodowanych przez CTSS. Dodatkowo wszystkie pasma poza PMR bedą wymagały w nadawaniu Licencji Krótkofalarskiej.

Dla laika zdecydowanie lepsze będą te Midlandy z drugiego linka.

Link to post
Share on other sites

Raczej CTCSS, a nie CTSS - obsłuży, tylko faktycznie trzeba umieć je zaprogramować.

Polecam sklep:

Sklep

lub w wersji leśnej :)

Sklep

podane ceny są z kosztem przesyłki - wychodzi taniej niż w Polsce,

dodatkowo jest to wersja "PLUS" - posiada złącze typu Kenwood co może się okazać istotne przy zakupie "zestawu słuchawkowego".

Towar dojechał do mnie w 1,5 tygodnia.

 

 

 

Oczywiście że CTCSS. Senny już byłem.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ooo, mi Arend wymedytował i myśli, że jego na wierzchu bo mi nie wyświetliło sie jako nowy post. Nieładnie.

 

Przeczytaj jeszcze raz fragment do którego się odnosiłem a następnie to co napisałem. Ja nie wnikam co tam jest w tym radyjku, dementuję tylko pogłoskę jakoby wszystko poza pasmem PMR wymagało papierów.

Link to post
Share on other sites

Polecam baofenga UV 3-R ewentualnie UV 5-R Niedrogie 3 watowe radia, sporo materiału na 446pmr.info

Nie znam przypadku żeby kogokolwiek ścigali za radio :P Musieli by targać SWR (sprzęt do mierzenia mocy) bo jak wszyscy wiedzą PMR to do pół wata jest ;) A kto ile ma to tam jego sprawa

Link to post
Share on other sites

Za dużo zabawy? Nie ma żadnej, szczególnie że sprzedający oferuje zaprogramowanie kanałów. A to też nie jest jakaś magiczna sztuka, sam byś sobie poradził :) Prosisz o zaprogramowanie kanałów w paśmie PMR i GMRS/FRS, bo takie najczęściej chyba są używane w AS. No i tyle, a dawać tyle kasy za zwyczajną PMR'kę to trochę przesada.

Link to post
Share on other sites

Zasięg jest zmienny i uzależniony od wielu czynników m.in. ukształtowaniu terenu, przeszkód czy długości anteny. Ciężko jednoznacznie określić. Można powiedzieć że na pewno większy, niż w zwykłych 0,5 W PMRkach.

 

A ja od siebie polecę Puxinga PX-777. Używany można dorwać za ok. 170zł na alllee...

Nowy kosztuje na 409shop.com około 70 dolarów co daje wprawdzie 240zł, ale moim zdaniem warto dołożyć, ponieważ ma moc nadawania 4W. W prawdzie ni jest to duobander jak Beofeng, ale w ASG IMHO i tak nie będziesz używał VHF.

Edited by Vespi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...