Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polimerowa ładownica na magazynki do M4 ? ?


Recommended Posts

Ano na takiej, że gdy w sytuacji awaryjnej nie masz dużo czasu, a musisz zmienić maga, to zamiast bawić się z odpinaniem klapy i wydzieraniem go z wiotkiej ładownicy - jednym ruchem szybko, łatwo i przyjemnie po prostu wyjmujesz magazynek. Fastmag nie ma zastępować zwykłych ładownic, lecz jedynie je uzupełniać.

Z shingla zrobisz to niewiele wolniej. Natomiast wielką zaletą wszelkich twardych ładownic jest ponowne umieszczenie w niej magazynka i jego samozabezpiecznie. Oczywiście ma to znaczenie tylko dla tych, którzy wykonują przeładowanie niewystrzelonego do końca magazynka.

Link to post
Share on other sites

Z shingla zrobisz to niewiele wolniej.

Mozna troche popolemizowac na ten temat. Te ladownice sa o tyle lepsze, ze bardzo mala czesc magazynka jest przykryta obejma porownujac do shingla wiec lapiac za niego masz od razu bardzo pewny uchwyt, a to jest niebagatelny bonus do skrocenia czasu wymiany.

Co wiecej, mozna jeden czy dwa zamontowac w latwy sposob na pasie (czego nie mozna powiedziec o normalnej kieszeni) co dodatkowo daje duzo lepszy i wygodniejszy dostep do zawartosci, ale to juz kwestia indywidualnych preferencji.

 

Fastmag nie ma zastępować zwykłych ładownic, lecz jedynie je uzupełniać.

To zdanie powinno sie znalezc w temacie dyskusji :)

Edited by Chochla
Link to post
Share on other sites

Istnieją niskie shingle. Jednak nie ma co polemizować, gdyż oczywistym jest, że potrzebna jest dodatkowa manipulacja. Z premedytacją nie napisałem "równie szybko", bo świadomy jestem faktu, że shingle będą wolniejsze. Z odpowiednim montażem nie ma problemu z montowaniem shingli na pasie. Ja nie neguję funkcjonalności fastmagów ale i nie będę ich opiewał, bo rewolucji nie robią. Są za to ciężkie, grubaśne i klockowate a zamontowane jeden na drugim robią wielki cyc ;) Na pas wolę pojedyncze kydexy typu Blade Tech.

Link to post
Share on other sites

Z odpowiednim montażem nie ma problemu z montowaniem shingli na pasie

Byc moze jest jakies rozwiazanie, ktore to omija, ale przy zamontowaniu kieszeni na pasie dno magazynka jest stosunkowo nisko w porownaniu do dolu kamizelki wiec istnieje ryzyko potencjalnego 'zaciecia' przy jego wyciaganiu. Przy sztywnym prawie caly nachodzi na jej powierzchnie, wiec o ile tylko uzytkownik nie ma syndromu wolnego palsa to ryzyko takie mocno minimalizujesz.

 

Ja nie neguję funkcjonalności fastmagów ale i nie będę ich opiewał, bo rewolucji nie robią.

Bo nie mialy robic rewolucji. Po prostu doskonale sie nadaja do roli do jakiej zostaly stworzone czyli do "szybkiej deski ratunku"

Na pas wolę pojedyncze kydexy typu Blade Tech.

O gustawach sie nie dyskutuje :)

Edited by Chochla
Link to post
Share on other sites

Z tego co mogło by być dostępne w Polsce to Maxpedition ale nie widziałem faktycznie w ofercie. Poza tym na pewno ATS i Esstac (z kydexową wkładką).

Nie widziałem w ofercie Aries Outdoor niskich shingli. ;)

Na prawdę bardziej do mnie przemawia koncepcja shingla (PSTG robi z kydexem/ABS więc już w ogóle miód, choć nie wiem czy to tylko wkładka czy też mają brzuszek by wprowadzić dodatkowe zabezpieczenie, może na niskie by się skusił) niż plastikowy klocek lego. :)

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...