Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kbk wz.88 Tantal - Elektryk


Recommended Posts

Witam bardzo Was bardzo serdecznie, naresznie wypuściłem spod swoich rączek replikę moich marzeń :) Jako iż jestem zafascynowany wojskiem polskim chciałem mieć też replikę używaną przez naszych chłopców(nie ważne było czy ówcześnie, czy kiedyś :D ) Wybór padł na kbk wz.88 Tantal. Czemu nie Beryl? A no prosta odpowiedź: co raz więcej się ich pojawia w airsofcie). Czemu nie AK/ AKM - też jest ich dość sporo.

 

Wzorowałem się na tym Tantalu:

tantal.jpg

 

Podstawą stał się aks-74 od BOYI'a

 

*Najpierw dorwałem selektor ognia na lewą stronę komory. Skróciłem go i tam na body, wywierciłem otwór w miejscu gdzie ten selektor jest umieszczony i selektor poprostu wbiłem młotkiem na miejsce.

p140909160301.th.jpg

p1409091603.th.jpg

selektor001.th.jpg

 

*Kolba i przerobienie składanej kolby aks-74 na tantalowską

Na początku wyleciało całe mocowanie kolby wraz z kolbą, zostało samo body. Dokupiłem jarzmo kolby od Tantala i wspawałem w body-proste? Dałem imitacje nitów, szczeliny zaszpachlowałem. Dopasowałem kolbę tzn. przyciąłem ją do odpowiednich wymiarów i zamontowałem. Wtedy trzymając Tantala miało się wrażenie jakby body miało zaraz pęknąć na pół i odlecieć. Rozwiązanie okazało się jeszcze łatwiejsze- dospawałem kolbę do ogona i body. Przez to zwiększyła się wytrzymałość całej konstrukcji

kolba003.th.jpg

przymiarka #1

kolba002.th.jpg

#2

kolba001.th.jpg

Teraz zdjęcia po przyspawaniu kolby-bez szpachlowania

dscf1364.th.jpg

dscf1363.th.jpg

dscf1361g.th.jpg

dscf1360.th.jpg

 

*Kolej na łoże

Jak wiemy łoże AK jest inne niż Tantala:

-jest dłuższe niż w ak

-inne mocowanie w replice

 

Drewna sprzedałem, kupiłem plastiki od Cymy. Okucia zostały wykorzystane do przeróbki na tantalowskie. Do górnego łoża to tylko okucie dokleiłem mieszanką kropelki z watą(zwykłą z apteki), następnie zeszlifowałem na równo z plastikiem. Z przodu dolepiłem poxiline i wyszlifowałem tak aby było równe z oryginałem

 

*Dalej poleciało jarzmo łoża

Sa to stockowe elementy połączone mieszanką waty szklanej, kropelki, kleju epoksydowego i ładnie zeszlifowane:

w trakcie klejenia:

dscf1357.th.jpg

gotowe wygląda tak

tantal4.th.gif

 

*Kolejnym etapem była podstawa szczerbinki

 

W AK wygląda tak:

0f86648bbd6f2e7938682a4.th.jpg

 

W Tantalu tak:

replikaberyla3.th.jpg

 

W ruch poszła szlifierka :D Po godzinie mordęgi z grzejącym się ZNAL'em udało się uzyskać efekt jak jak 2-gim zdjęciu.

 

*Rura gazowa

Rura gazowa przerobiona na tantalowską :D Przód z tej rury został dospawany do rurki- wygląda to prosto i ładnie.

 

*Tłumik ognia

Gwint standardowy airosoftowy.Dorwany na works11.pl. Wymagał dopasowania. Nie wiem z czego jest robiony ale spaliłem na nim wiertarkę i niezliczoną ilość wierteł. W koncu udalo się dojsc do rozwiazania ;)

 

 

Wyglądał po tych przeróbkach tak :

 

dscf1715g.th.jpg

 

 

Tantal dalej przeszedł niezliczone przeróbki, które upodabniały go do oryginału. Dostał nawet oryginalne łoże

 

https://lh4.googleusercontent.com/-07A-OgqEi34/T2xaplwRwgI/AAAAAAAADXI/pZ4AS_FacVs/s640/2012-03-23%252012.11.04.jpg.

 

Działał jako elektryk dosyć długo i sprawnie Wszystko było jak należy lecz po pewnym czasie przyszedł czas aby elektryk zmienił się w GBB. Opis przeróbki z elektryka na GBB jest w drugim temacie :)

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Najmniejszym oporem w zrobieniu to możesz kupić RK-15 albo CM050, i powymieniać chwyt przedni, podstawe szcerbinki, osłabiacz odrzutu i komore gazową(kolanko), dorobienie działąjącego selektora też nie jest problemem.

RK-15: http://gunfire.pl/pr...wego-RK-15.html

CM050: http://zbrojownia.li...facturers_id=52

Mosfet z burstem: http://filairsoft.com/forum/showthread.php?t=56183

Mnie ten mosfet to wyniósł coś koło 20-30PLN.

Edited by Sedoro
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Sam składałem Tantala i jesli chodzi o częsci to bedziesz musial sie chyba i tak zgłosić do łucznika po berylowa podstawe szczerbiny i obsade łoza i przerobic na podobne do tantalowych bo do wz88 cieeeeeezko znalezc jak juz works11 nie ma, a reszta na aledrogo albo po ludziach co beryle składali bo troche podobnych czesci jest :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Fency tam nie ma. Jest szyna zamontowana na osobiście wywierconych i nagwintowanych otworach za pomoca nabytych śrub.

Zero poxyliny formowanej patyczkiem od loda. Sama stal.

 

I to mi się podoba :)

 

Niedługo wrzucę postępy prac nad moim drugim tantalem, jak tylko dokupię brakujący ogon kolby.

PS. Może ktoś z Was chciałby się wymienić jednym za $$?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...