Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem ze spustem na semi.


Recommended Posts

Witam,

 

Problem z ktorym sie borykam jest chyba wszystkim znany. W czasie prowadzenia ognia na semi bardzo czesto dochodzi do zablokowania spustu.

Replika to mp5pdw cymy i nastepujace czesci zostaly zamontowane w gb: zebatki shs 16:1, lozyska kulkowe no i mosfet z ab.

Wiem ze problem spowodowany jest dzwignia przerywacza i kostka stykawa, niestety po paru nieudolnych probach pozbycia sie go nic sie nie zmienilo.

Dodam ze w moim ak cymy ztym samym gb problem nie jest zauwazalny. Natomiast w mp5 problem wystepowal nawet na stockowych czesciach.

 

Jako ze uzywam tej repliki tylko do cqb gdzie uzywamy tylko semi to zalezy mi na maksymalnej niezawodnosci.

Link to post
Share on other sites

To jest normalne, nic z tym nie zrobisz. Wynika to z bezwładności zębatek. Po prostu potrafią się zatrzymać w miejscu, gdzie przerywacz delikatnie podnosi już kostkę stykową. Mocniejsze baterie generalnie potrafią pomóc.

Link to post
Share on other sites

U mnie [mp5sd5jg]przerywacz ciężko chodził i to było powodem działania takiego jak pisałeś. Wsadziłem mocniejsza sprężynkę, posmarowałem i chodziło. Na otwartym gb pobaw się zębatką która porusza przerywacz i będziesz wiedział co mu przeszkadza. I ew będziesz wiedział co i gdzie podpiłować. Tylko piłuj dopiero wtedy jak będziesz miał pewność że to pomoże.

Link to post
Share on other sites

Mam mosfet z ab, i uzywam baterii 9.6v. Wiec tutaj juz wiecej nie dam rady wcisnac. Ale co gdyby wlozyc do srodka jakis mocniejszy silnik hi torque? Wydaje mi sie ze mogloby to wyeliminowac problem bo zebatki szybciej by sie zatrzymywaly.

Edited by Qb@
Link to post
Share on other sites

Hmm... podobny problem jest plagą w F2000 G&G. Na zagranicznym forum znaleźli na to sposób - prosta modyfikacja przerywacza (obrazek pokazuje przerywacz z v6, ale wiadomo, o co chodzi):

modification.jpg

Źródło: http://forums.zeroin.co.uk/showthread.php?72630

 

Oczywiście nie sądzę, żebyś miał aż tak "kwadratowy" przerywacz, ale może lekkie przyszlifowanie coś pomoże.

Edited by Akkenoth
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...