Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

75th Ranger Regiment in Mogadishu


Recommended Posts

Przepraszam że po raz kolejny truje tyłek z tą jednostką, ale już wiem na czym stoję, wiem w co chce inwestować, ale nadal nie zgromadziłem wielu mi potrzebnych informacji. I przy okazji potem już nikt tyłka z tym nie będzie truł bo tu wszystko (mam nadzieję) zostanie napisane.

 

Chce dokładnie rekonstruować Automatic Rifleman.\ (czyli ogólnie mówiąc pana z M249 MKI)

 

Teraz co wiem na ten temat.

- Hełm Fritz + pokrowiec 6 Color

- Gogle SWD

- Cat Eye Green

- RBA (Woodland)

- Pas + Szeli LC2 typu Y

- Mundur oczywiście 3 color

- Nuż M8 lub M9

- Nakolanniki Alta?

 

I dalej nie mam pojęcia więc po prostu zadam pytania.

1. Mundur 3 color, z tego co wiem to był ten pierwszy, więc od razu zapytam kto to szył? Firma?

2. RBA, ponoć są dwie wersje, w takim razie która i jaka firma to robiła? I czy można nabyć to w Polsce?

3. Co do pasa i szelek to jakie oporządzenie powinno się na tym znajdować? A dokładnie ile ładownic, i jakich.

4. Broń boczna, stawiam na Colta bądź M9 i od razu jak miały się sprawy kabury? (I czy w ogóle używano broni bocznej :) nie mogłem trafić na zdjęcie ;P)

5. Buty!? Jakich butów używali?

6. Obszycie munduru, czyli jakie naszywki muszę kupić (o których nie mam pojęcia) i jak powinny być naszyte)

7. Jak wyglądał podział Jednostki? W sensie Rifleman, Medic, Snajper, coś takiego.

8. I moje zamieszanie w głowie, siedząc do godziny 3 rano przeszukiwałem ogrom zdjęć i nie wiem czy M249MKI czy MKII będzie prawidłowe do rekonstrukcji.

 

Cały czas szukam odpowiedzi na moje pytania i znaleźć nie mogę, dla tego też pytam was, może wy będziecie coś wiedzieć.

Jeżeli chodzi o zdjęcia Automatic Rifleman to nie mogę znaleźć nic prócz fotek z filmu "Helikopter w ogniu" bądź też plastikowych figurek typu http://lh5.ggpht.com/_1luLRXKoJM8/Ss_2bsNXerI/AAAAAAAAb8I/E9TAomw9TzY/saw12.jpg

Link to post
Share on other sites

Nie nóż tylko bagnet, jest różnica. I coś nie dokładnie szukałeś.

 

2. RBA występowało w kilkunastu wersjach (patrz LINK). Dostanie kontraktu graniczy z cudem, aczkolwiek mnie po długich polowaniach się udało, więc szukaj. Możesz też poszukać kopi od guardera, też daje radę.

3. Dwie ładownice na magazynki do M249, buttpack, dwie manierki, kompasówka, na szelkach pokrowiec na marker stroboskopowy lub druga kompasówka z opatrunkiem osobistym, jak chcesz możesz też sobie zaczepić Fultona.

 

Tutaj masz przykładowo moje rozmieszczenie, ładownic na pasie.

Link to post
Share on other sites

TUTAJ masz pana z przykładową konfiguracją sprzętu, co do butów to pustynne altamy, coś takiego:

 

AB-4156_lg.jpg

 

Jest tego cała masa na allegro, bylebyś kupił kontrakty.

 

Nie jestem pewny czy aby na pewno wszystkie będą dobre. Do rekonstrukcji filmu owszem, ale ja mam z '93 i są trochę inne.

Edited by ADRniemadrzwi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...