Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kabura operacyjna na pistolet z tłumikiem


Recommended Posts

Nie znam się na temacie więc w moim pytaniu mogą być błędy. Czy istnieją takie kabury lub czy jest możliwość wyregulowania kabury operacyjnej tak aby dało się w miarę wygodnie korzystać w niej z repliki Glocka 17 z 10cm tłumikiem dźwięku?

Link to post
Share on other sites

I chcesz w tym nosić pistolet z tłumikiem?

 

Mam propozycję: weź ten pistolet, dokręć do niego tłumik i wsadź pod pachę. A teraz zobacz, gdzie znalazł się koniec tłumika... i jak daleko będziesz musiał wysunąć kolbę pistoletu pionowo do góry, żeby tłumik wylazł z kabury....

Link to post
Share on other sites

No właśnie mniej więcej ten problem rozumiem. Wystający dołem tłumik można zakryć ubraniem i zamontować krótszy - dół nie jest takim problemem. Pytanie właśnie jest odnośnie momentu wyciągania - ile w tym kłopotu, o jakąś regulacje lub czy kabura przewiduje nadprogramowy kawał pistoletu. Czy ktoś się z takim czymś kiedykolwiek w ogóle spotka?

Link to post
Share on other sites

Tak, udowa do klamki z tłumikiem. Miłego klękania... Weź się Powała choć czasami zastanów co doradzasz.

W zasadzie masz rację, nie pomyślalem (nie tylko ja doradzalem udową), choć ja klękam tylko na lewe kolano, więc prawa udowa nie powinna zawadzać. Zatem wchodzi w rachubę tylko kabura do pasa, tyle, że wówczas również kłopot z wyjmowaniem repliki, bo ruch niemal pod pachę.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Udową mam, klękanie w niej jest upierdliwe jeśli ma się tej długości tłumik. Poza tym pytałem o konkretny typ kabury a nie o jakąkolwiek.

Żeby rozjaśnić moją sytuację: potrzeba czegoś do zastosowań „cywilnych”, co będzie pasowało do stroju niemilitarnego i pozwoli mi mieć przy sobie nie rzucający się w oczy pistolet ze stale dokręconym tłumikiem.

 

Widzę, że z kaburą może być problem więc już chodzą mi po głowie chore pomysły typu Crye Gun Clip na pasie (mimo bólu z tym związanym, bo chce ograniczyć do minimum cokolwiek militarnego) na plecach z pistoletem obkręconym do góry tłumikiem - czy taki potępiony mutant ma szanse żyć?

Edited by jos
Link to post
Share on other sites

A musi być coś gotowego-ze-sklepu?

 

Bo jeśli nie, weź Gun Clip'a i uszyj / zamów szelki "operacyjne" które pod pachą zamiast kabury będą miały panel Molle pasujący do Gun Clip'a. Któraś firma (Pantac? Flyye?) nawet produkowała "szelki" które zamiast konkretów miały dwa panele Molle pod pachami - z tym, że dość duże, bodaj 4x4...

Będziesz miał niedużą kaburę pod pachą, a jednocześnie unikniesz zawadzania kolbą pistoletu o sufit :happy: przy dobywaniu go.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...