Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Która lepsza ? + trzecia opcja


Recommended Posts

Siema wszystkim.

Zamierzam zacząć przygodę z ASG i myślę nad swoim pierwszym elektrykiem, ale tutaj pojawia się problem.

Jestem uczniem szkoły średniej, więc nie mam za duży budżet, ale myślę, że do 550 zł coś się znajdzie.

Przeczesałem praktycznie całe forum, ale i tak nie mogę znaleźć odpowiedzi, która mnie zadowoli.

Otóż z tego co wyczytałem każdy poleca kupić RK 02 a nie 01, a w czym tak naprawdę polega różnica? Że nowszy model? bo już nie wiem, fps itp mają porównywalne, więc czemu 02 a nie 01, mi osobiście jeśli chodzi o wygląd 01 bardziej przypadła do gustu.

I zadam jeszcze jedno pytanko, bo jak wspomniałem wcześniej mam około 550 zł ale oczywiście by się jakaś ochrona twarzy przydała i dodatkowe magazynki, dlatego zapytam o cyme 028. Bo kosztuje ona 350 zł, więc jest o 200 zł tańsza niż rk 01. Z tego co wyczytałem to cyma ma lepsze wnętrze niż rk natomiast plastik/abs daje dużo do życzenia jeśli chodzi o wnętrze.

Więc co mi w ostateczności polecacie?

Sorki za takie zawiłe zdania, ale mam rękę w gipsie i to mnie trochę wytrąca z pisania:)

Link to post
Share on other sites

Cyma jest lepsza w środku, ale to w innych modelach (nowszych), z tego co wiem to Rk01 też jest dobra i polecana, jeśli wolisz oczywiście ją z wyglądu :). Maski nie kupuj chyba że od TMC, te chińskie od Krakmana nie chcą się dopasować do twarzy :(.

Okulary weź Uvexy I-Vo, na allegro są bodajże za 40 zł? O magazynkach niech ktoś inny się wypowie :).

Link to post
Share on other sites

To źle czytałeś. 028 w porównaniu z RK01, czy 02 to szmelc, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Jak ktoś pisał, że Cyma 028 ma lepsze bebechy, to albo sobie żartował, albo pisał bzdury, albo nie wiedział o czym pisze, co równa się pisaniu bzdur.

 

A co do różnic między 01 a 02, to technicznie nie ma żadnych. Zasięg ten sam, a jak ktoś pisze, że dłuższa lufa daje większy zasięg, to się myli. Tak więc bierz co Ci się bardziej podoba, a o CM028 zapomnij, chyba, że jesteś zdesperowany :)

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites

Na dodatkowe magazynki i tak ci nie wystarczy, a nawet gdyby to trzeba je jakoś nosić więc musi być kamizelka.

Na ochronę twarzy wystarczy zwykła arafatka ( zakładając że nie trafi Ci się SuperProKomando co wali headshoty bo to jedyna słuszna droga ). Okulary zwykłe SPECS'y wystarczą mam, używam są bardzo dobre.

 

Co do repliki RK jest ładnie wykonany a bebechy nie powinny sprawiać problemu pod warunkiem że nie będziesz miał ciężkiego palca i nie będziesz używał go na bateri Li-Po 11,1V.

 

 

Co do tej "legendarności i pancerności" CYMY... Miałem CM.045 ( "pancerny" GB ), no właśnie miałem bo po kilku spotkaniach GB odmówił współpracy.

 

CM.028 bleee... chociaż jak nie będziesz nią rzucał, kopał rowów/okopów itp. to może wytrzyma ale nadal to będzie plastik w porównaniu do RK.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites
i nie będziesz używał go na bateri Li-Po 11,1V.

Na forum ludziom chodzą pod 11,1 i nie pękają, no ale fakt, stworzona pod taką batkę nie jest.

 

Co do tej "legendarności i pancerności" CYMY... Miałem CM.045 ( "pancerny" GB )

Też jakoś dużo częściej widzę uszkodzoną Cymę, niż Boja. Cyma ma lepszy silnik i prowadnicę, ale co z tego, skoro często i tak jest źle złożona.

Link to post
Share on other sites

Okey panowie czyli rozwialiście moje wątpliwości za co dziękuję.

Jakbyście mi podali jeszcze jaką baterie i ładowarkę do rk kupić bo z tego co wiem to te fabryczne długo nie wytrzymają.

 

@Dread co do tego, że cyma ma lepsze bebechy niż rk w jednym z tematów gdzieś wyczytałem i z 2 kolesi to potwierdziło.

Link to post
Share on other sites

Nie, pisali, że 028 ma lepsze wnętrze niż RK.

 

A i zapomniałbym, mam jeszcze dwa pytanka:

* jak ładować baterię w takich elektrykach bo z tego co mi wiadomo to nie zaleca się ładować zgodnie z instrukcją bo par osób już tak przegrzało batkę.

* i czy składana kolba w RK 01 nie rozwali się po pierwszej strzelance?

 

sorki, że wczoraj tego nie pisałem, ale jak się dowiedziałem, że Chorwaci odpadli z Euro to się podirytowałem.

Link to post
Share on other sites
Jakbyście mi podali jeszcze jaką baterie i ładowarkę do rk kupić bo z tego co wiem to te fabryczne długo nie wytrzymają.

Jeśli zostajesz przy stockowej konfiguracji, to kup tylko ładowarkę. Zielone baterie Boyi stykną do stocka, nową kup dopiero jakby zielona padła.

 

Może chodzi im o te wyższe modele Cymy.

Nowe Boje mają lepsze bebechy od nowych Cym, poza silnikiem i prowadnicą. Mają też lepiej rozwiązaną kwestię mocowania komory, przez co osiągają w stocku lepszą szczelność.

 

Nie, pisali, że 028 ma lepsze wnętrze niż RK.

Ściemniali, albo czytałeś jakieś stare tematy. Musisz się przyzwyczaić, takie forum. Wiele osób pisze "było, poszukaj na forum", albo odsyłają do archaicznych tematów, tymczasem mamy chyba czwartą generację Boyi, a większość zatrzymała się na drugiej. I dalej będą jak papugi powtarzać "Cyma 048 ma lepsze bebechy od RK-06" co jest od jakiegoś czasu bzdurą.

Link to post
Share on other sites

Dzięki panowie za wyczerpujące odpowiedzi, które rozwiały wszelkie moje wątpliwości.

macie u mnie piwo:P

 

Ja tak na koniec dodam, że posiadam RK-02 od Boyi już 3 lata, bez 3 miechów (skończy we wrześniu), przebieg ma ze 60 tyś kulek.

wymieniałem tylko tłok i hop-up. Zębatki nadal nie są strasznie stytrane.

Edited by svebo82
Link to post
Share on other sites

Też mam bojca. Ma coś około 3 lat. Latał na sprężynach od 110 do 140. Tłok wiadomo się poddał wkońcu, ale jeśli chodzi o zębatki 0 śladu. Aktualna konfiguracja to sp130 silnik elementa Ultra Torque i lipo 11.1, roft 22 k/s ani szkielet ani zębatki nie mają zamiaru się poddać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...