Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

'doladowywanie' baterii by imax


Recommended Posts

witam. mam batke ni-mh 1500 mah. jak wladowalem np 1000 mah to jak podpiolem batke znow i chce doladowac te 500 mah to imax skonczy ladowanie jak wbije do 1500 mah czy rejestruje on tylko to co wbija podczas terazniejszego cylku ladowania (jak np limit jest na te 1500 mah)

--

dla wyjasnienia:

 

jak jest limit do 1500 mah to ladowarka rozumie to jako:

 

"tym razem moge wtłoczyć tam 1500mah niezależnie od tego ile mah już tam jest"

 

czy

 

"mogę tam wtłoczyć tyle mah żeby w sumie nie przekroczyło 1500"

Edited by ParQ
Link to post
Share on other sites

ja wiem, ile muszę wlać jeszcze by była pełna, ale czy na pewno ładowarka to wie.. dziwi mnie to wszystko, bo mam batkę 9,6v a imax podczas ładowania wskazuje 11,80v

 

--

coś mi tu nie pasuje. nie chcę przeładować i tym samym zepsuć batki. CAPACITY CUT-OFF 1700 mah ON. naładowałem coś ponad 1000 mah wziąłem STOP i dalej włączyłem ładowanie poźniej coś ponad 600 mah potem znów coś ponad 200 mah i nic! ciągle by się ta batka chciała ładować. a Current voltage battery osiągnął już ponad 12 v. dziwne to wszystko

Edited by ParQ
Link to post
Share on other sites

poszedł cykl. batka rozładowana i ponownie naładowana. o dziwno znów końcowy woltarz wynosił 11,5 v. u mnie jest jakis dziwny efekt spawania, przetestuje jeszcze na replice kumpla. jak jest cos nie tak to pisze do krakmanow nie bede placil za cos co bedzie mi kosz zapychać.

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie.

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc jeszcze raz dzień dobry.

Długo się zbierałem żeby coś zacząć pisać, ale ten temat to wywołuje u mnie taki stan.

 

Do rzeczy:

 

Weź człowieku instrukcję przeczytaj, dobra? Będziesz wiedział, czemu jak masz batkę 9,6 to napięcie dochodzi do 12. Przeczytaj.

Link to post
Share on other sites

Na szczęście chyba nie będę się musiał bawić w pisanie reklamacji, wysyłanie itd.. Bateria działa. Ale daje spooory ROF.

 

Co do instrukcji, przeczytałem. Nie było nic o tym napisane, lecz na końcu widnieje jakaś tabelka i dla nimh 8 cells rated voltage =9,6v i max charge voltage =12v

Edited by ParQ
Link to post
Share on other sites

No właśnie, angielski zna?

Ja miałem jeszcze w pudełku polską instrukcję, ale więcej ogarnąłem z angielskiej. W sumie po przeczytaniu 15x ze zrozumieniem nie powinieneś mieć problemów. + Przydaje się wiedza jakaś podstawowa z dziedziny akumulatorów i ich obsługi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...