Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wiecznie piszczący miernik


Recommended Posts

Witam

 

Kupiłem wczoraj nowy aku. GE 11,1V 1500mAh

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_297&products_id=7296&name=GE_Power_-_LiPo_-_11.1V_1500mAh_20C_[1+1+1]_-_GE-00209

 

i taki pier..lnik z alarmem:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=7301&name=GE_Power_-_Miernik_baterii_LiPo_z_alarmem

 

...i z tym właśnie miernikiem mam problem. Aku naładowane, a ten uparcie piszczy przy każdym strzale. Świecą się 3 diody zielone (mam 3 ogniwa w batce), a mimo to, przy strzelaniu piszczy i zapala czerwone diody. Sprawdziłem z inną 3ogniwową batką Lipo - i zachowuje się dokładnie tak samo.

 

Z niego wychodzą 4 druciki ja mam w kablu balance 3 wejścia. Mogę więc podłączyć je ze sobą na 4 sposoby. W 3 nic się nie dzieje, a w tym jednym który coś pokazuje - dzieją się takie jajca. Zakładam więc, że to nie jest błąd podłączenia.

 

Czy ktoś walczył z czymś takim u siebie? Czy jest jakieś rozwiązanie - czy wymiana tego ustrojstwa?

 

Ps. Wszystko łazi z M4 G&P n standardowym silniku G&P120 i sprężynie chyba 115 - więc specjalnie nie powinno to męczyć batki 20C.

Edited by siloeamistad
Link to post
Share on other sites

Mkey - dzięks za info.

 

Skoro już jesteśmy przy tych miernikach - to czy jest coś godnego uwagi? Czy ten z wyświetlaczem będzie w czymś lepszy. Kupując wydawało i się, że wole jak piśnie niż zaglądać co jakiś czas do kolby i gapić się ile tam jeszcze zostało.

 

Poza tym - oba te ujadacze mają albo diody albo wyświetlacz, które muszę karmić ze swoich mAh. Jeśli ktoś zna lepsze rozwiązanie - będę dźwięczny za podpowiedź.

 

Pozdrawiam

przemek

 

Ps. Mam nadzieję, że badziewie tyczy się tylko miernika, bo batka wydaje się nie być najgorsza. Chociaż o coś porządnego w naszym pięknym kraju raczej ciężko, więc postanowiłem, że jakąś większą pojemność do SF ściągnę sobie od naszych braci z tajwanu:)

Edited by siloeamistad
Link to post
Share on other sites

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_251&products_id=7364&name=BOL_-_LOG-_Battery_Checker

 

Ja kupiłem na WGC starą wersję bez obudowy za 2$, najlepsze co może być, podpinasz na respie i widzisz jakie masz napięcie. Posiada dość spory błąd pomiarowy ale orientacyjnie powie ile masz na każdym ogniwie i sam kontrolujesz kiedy zmieniasz pakiet, wg mnie najlepsze rozwiązanie.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Jeśli piszczy i świeci się jedna dioda, to trzeba balasnować batkę. Miałem tak przy modelach, trzeba było ładować z balanserem, a później było git. Jest to wina nierównego napięcia na cellach. Wystarczy, że na jednej jest mniej. Specyfika tego jest taka, że pipczy przy strzelaniu. Do tej pory ani razu mnie to nie zawiodło, w modelach, bo w replice mam lipo, ale tego nie używam, bo nigdy na całodziennej strzelance 1/3 batki nie rozładowałem, a pipczenie nie jest fajne gdy strzelasz z ukrycia. :)

Link to post
Share on other sites

Batka jest ładowana na B6 z balanserem, więc to nie to. Jutro podjadę do speca i wymienię to ustrojstwo - bo nigdzie nie mogę znaleźć nic lepszego. Do wyboru jest tylko albo piszczadełko albo tani miernik z wyświetlaczem.

 

Myślę jeszcze czy nie kupić tego z wyświetlaczem i nie zakładać go tylko jak już nie będę pewien czy nie zbliżam się do końca batki.

Link to post
Share on other sites

Ale po co? Po co to wymieniać?

 

wiciok dobrze napisał, piszczenie przy strzałach to norma, choćbyś miał naładowaną batkę.

 

Ja uważam że bez sensu jest podczas strzelania mieć podpiętego guarda, właśnie ze względu na fakt, że przy strzałach ogólne napięcie ze względu na obciążenie spada poniżej tego, przy którym zaczyna wyć guard.

Link to post
Share on other sites

Skończyło się póki co na wymianie na LCD z pomiarem. Będę podłączał co jakiś czas i sprawdzał.

 

Pozostawienie piszczącego ustrojstwa nie wchodzi w grę. Sorry stary ale jakbym chciał piszczący pistolecik - to kupiłbym w Tesco plastikową zabawkę made in BógWieGdzie. Że chwilówka spada nisko to norma, ale to konstrukcja guarda powinna uwzględniać i zaczynać pisk, kiedy w spoczynku wartość jest niższa od dopuszczalnej.

 

W każdym razie - takiego alarmu SZCZERZE NIE POLECAM! Lub jeśli ktoś koniecznie chce mieć - to podejść z konkretną batką i repką i sprawdzić czy działa jak powinien.

 

pozdrowionka

P.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...