Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka na szczupłą osobę.


Recommended Posts

Cześć jako, że jestem bardzo szczupły bardzo trudno dobrać mi kamizelkę. Obecnie kupiłem MPC Condora i jest dla mnie za duża jeśli chodzi o obwód. Które z kamizelek mają dość dużą możliwość regulacji, tak aby można dopasować ją na szczupłą osobę.

 

Pozdrawiam

Kocur

Link to post
Share on other sites

Po przymiarce kolejnej kamizelki dochodzę do wniosku, że większość kamizelek nie będzie na mnie pasowała. Tak więc, zaczynam rozmyślać nad Szelkami Jacko Plus i Pasem Pt-3/ PT "Górski". Pas sam w sobie był by zakładany na linii bioder. Czy to by było wygodne? Który pas lepiej by się sprawdził do przenoszenia: Ładownicy 3x2 magazynki M4, torby cargo, 2 kieszenie na granat, 2 ładownice AK, kieszeń na granat dymny (noszę w niej PMR), torby zrzutowej, oraz modułu PTT ?W późniejszym czasie doszedł by pokrowiec na camelbak, oraz sam pęcherz.

Link to post
Share on other sites

Pas oporządzeniowy w połączeniu z chudą osobą daje bardzo mało miejsca na graty. Przemyślałbym opcję mały chest rigg (zmieścisz na niego idealnie 3x2 magazynki do M, granat, radio, ładownicę pistoletową) i do tego wąski pas pierwszej linii - na cargo, worek zrzutowy, pierdółki. Camel na plecy jako samodzielny malutki plecak.

Link to post
Share on other sites

Pas oporządzeniowy w połączeniu z chudą osobą daje bardzo mało miejsca na graty. Przemyślałbym opcję mały chest rigg (zmieścisz na niego idealnie 3x2 magazynki do M, granat, radio, ładownicę pistoletową) i do tego wąski pas pierwszej linii - na cargo, worek zrzutowy, pierdółki. Camel na plecy jako samodzielny malutki plecak.

 

Dobrze gada, dać mu piwa! :cool:

 

Aczkolwiek na typowym mini cheście (8 kolumn) wejdzie ta ładownica 3x2 M4 i radio, granat i pistoletowa już nie (chyba, żeby na wierzch, ale wtedy zrobi się cyc = bez sensu). Daj je na pas.

Jeżeli pas pierwszej linii będzie wąski i lekki, to sugeruję odpuścić z niego "cargo i pierdółki" - weź plecak, który zmieści nie tylko pęcherz hydracyjny, ale i wszystkie inne graty, jakie uznasz za niezbędne (i których nie musisz mieć w każdej chwili natychmiast pod ręką).

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...