Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sposób noszenia replik krótkich.


Kabura do krótkiej repliki.  

91 members have voted

  1. 1. Jaką kaburę preferujesz (używasz)?

    • Udową?
    • Na pasie?
    • Biodrową?
    • Na panelu kamizelki?
    • Inny sposób mocowania (opisz)?
      0


Recommended Posts

W związku ze sporem w temacie o kaburach, ciekaw jestem preferencji jakie dominują w sposobie noszenia replik broni krótkiej.

 

Ankieta jest wielokrotnego wyboru.

 

Edit.

Już poprawiłem, choć ten warunek spełniało pytanie o inny sposób noszenia, ale wedle życzenia, rozszerzyłem. :icon_biggrin:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
Kabura na pasie nie jest kaburą biodrową? I jaki sens ma ta ankieta? Poparcie Twojej tezy w innym temacie (w razie pomyślnych wyników głosowania), czy co?

Odpowiedź masz w moim poście:

(...) ciekaw jestem preferencji jakie dominują w sposobie noszenia replik broni krótkiej.

Nie szukam żadnego poparcia i nie zamierzam niczego komentować, ani udowadniać...

Link to post
Share on other sites

Udowa, z tym że nie noszę typowej kabury dedykowanej, tylko takiego "placka" od Flyye:

 

16.jpg

 

Generalnie ta kabura jest o tyle wygodna, że jest płaska. Nie ma tam części które mógłbym o cokolwiek zachaczyć. Używanie jej jest wygodne, i mogę dobyć klamkę z generalnie każdej pozycji.

Link to post
Share on other sites

Do garniaka mam kydexa na pas, do PC mam piersiową panelową od EAGLE'a, a najczęsciej stosuję wysoką udową - siedzi wyżej niż normalna udowa, ale też i sporo niżej niż biodrowa - jakoś przy mojej pochylonej, "niskiej" postawie, najbardziej mi pasuje podczas normalnych działań.

Link to post
Share on other sites

Używam kabury udowej,. mocowanej na na dwóch paskach. Przez krótki czas miałem kaburę troczonej za pomocą jednego szerokiego pasa, ale było to przereklamowane doświadczenie. Kabura przesuwała się w czasie biegu i czołgania - żyła własnym życiem, dlatego wymieniłem ją na model dwupaskowy z taśmą udową zaopatrzoną w szeroką gumowaną taśmę udową, która zapobiega niekontrolowanemu przemieszczaniu się pistoletu. Jedyną wadą jest tu brak zabezpieczenia lufy od spodu. Trzeba pamiętać o tym żeby czołgać się/wskakiwać do okopu na lewą stronę.

Link to post
Share on other sites
Używam Serpy na pasie lub na kamizelce (klatka),a czasami Safarilanda na udzie. W zależności od konfigu i terenu. Ankieta bez sensu.

Nie pisałem, że jest obowiązkowa, nie widzisz sensu, po co się wypowiadasz?

 

Ps

Jeśli nie dostrzegłeś, ankieta jest "wielokrotnego wyboru"

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie ankieta super, jak najwięcej takich pytań :)

 

 

Preferuję kaburę udową Blackhawk na Colta, a gdy zawiedzie broń główna i boczna:

Mam Glocka 27 jako pistolet defensywny w kaburze z kydexu zamocowanej poziomo na kamizelce :)

Link to post
Share on other sites

Nie pisałem, że jest obowiązkowa, nie widzisz sensu, po co się wypowiadasz?PsJeśli nie dostrzegłeś, ankieta jest "wielokrotnego wyboru"

 

Czemu ankieta jest bez sensu? Mati13k Ci to w poście wytłumaczył.

A wypowiedziałem się, bo miałem do czynienia z kaburą udową/pasową/na klatce.

No ale nic nie zastąpi ładownicy S95.

Link to post
Share on other sites

W tym przypadku lepiej by się sprawdziła kieszeń na saperkę od S95 :D

 

Na liście brakuje kabur wewnętrznych w kamizelkach oraz trzymania pistoletu w ładownicy na magazynek. Pomijam rozwiązania służące do skrytego przenoszenia broni.

Link to post
Share on other sites

Czemu ankieta jest bez sensu? Mati13k Ci to w poście wytłumaczył.

A wypowiedziałem się, bo miałem do czynienia z kaburą udową/pasową/na klatce.

No ale nic nie zastąpi ładownicy S95.

Bardzo błyskotliwa riposta... :icon_confused:

 

W tym przypadku lepiej by się sprawdziła kieszeń na saperkę od S95 :D

 

Na liście brakuje kabur wewnętrznych w kamizelkach oraz trzymania pistoletu w ładownicy na magazynek. Pomijam rozwiązania służące do skrytego przenoszenia broni.

Jest opcja "inny sposób mocowania (opisz)"... :wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...