Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolimator do AK


Recommended Posts

Chciałbym się zapytać czy ktoś posiada kolimator w swoim AK ? Chciałbym sobie zakupić takie urządzenie, ale nie jestem pewien czy się to opłaca. Można założyć go na bok karabinku czyli boczna szyna ris, a co z górnym założeniem będzie pasowało do AK ?

 

 

I mam jeszcze jedno pytanie jakie polecacie kolimatory tak w cenie do 250 zł i szyny RIS do AK ?

Link to post
Share on other sites

To, jakiego typu koli na niego założysz zależy od Twojego gustu. Osobiście np. na aks74u trawię tylko aimpointa micro na niskim montażu.

Na długie ak założyłbym:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_175_176&products_id=672&name=Strike_Systems_-_Kolimator_RD_1x30

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_209&products_id=6383&name=ASG_-_Szyna_RIS_do_AK

 

Mam dokładnie ten kolimator i go polecam.

Pozdrawiam.

Edited by Jackobik
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

A czemuż to? Fakt faktem, że jedna z lepszych, ale często widać też eotech'y, które można dostać już za 180 zł (od TomkaPL).

Przempy napisz na jaką to ma być replikę ak, sam się ostatnio o to pytałem :).

 

Kwestia gustu. Nienawidzę szyn RIS montowanych na jaskółczy ogon, bleh... Wygląda to paskudnie i ersoftowo :P A jeśli na oRISowanych chwyt to może być eotech, aimpoint itd. ;)

Link to post
Share on other sites

na okładziny chwytu przedniego (quad rail) AK74M postawiłem Bushnell micro - efekt przy strzelaniu fajny, bo nie dość, że stał b. nisko, to plamka była duża i zakrywała sylwetkę na 50 m.

Po tuningu potrzebowałem czegos z powiększeniem 4x, bo i możliwości urosły i czasem chciałem widzieć lepiej. Na szynę boczna ppstawiłem montaż z stanag2324 i na to postawiłem ACOG 4x32. Co się okazało? Aby luneta grała z okiem, musiałem wykrzywiać szyję, do leżącej jako tako gada, do sylwetki w pionie mam wrażenie, jakby mi cały układ zjeżdżał w lewo. Próbowałem coś z tym zrobić, ale skończył mi sie zakres na szynie i lunety nie cofnę ni hu-hu. Drugi minus tego rozwiązania jest taki, że całość jest bardzo wysoka i strasznie to widać.

Chętnie wróciłbym do tego rozwiązania z micro, bo i lżejszy zestaw i niższy i jednak kolimator jest szybszy. Ale powiększenie 4x ma swoje zalety niezaprzeczalne. Niestety rozwiązanie ACOG 4x i micro docter jest dobre do innej balistyki. W 6mm nawet 1000fps nigdy nie wejdzie Ci w światło tak wysoko popstawionego kolimatora i pamiętaj, że ten układ to jeszcze wyższa klamka.

Jeśli szukasz kolimatora, to polecam jakies micro na chwycie przednim (jak najbliżej lufy).

Link to post
Share on other sites

Ogólnie w rosyjskiej armii :biggrin: biegają już z e552 na ak74m

 

W rosyjskiej armii nie latają z e552. FSB, MWD i pewnie jakieś inne specnazy mają e552 i e551. Montaże w sensownej cenie (poprawne) to SHS za ok. 65zł, MTK-83 (bialoruski odpowiednik BP-02) kopia za 80zł niedostepna w Polsce, oryginal od 130 zł sprowadzany z bialorusi.

 

Aha i nie tylko na AK-74M. Widziałem też AK-103,104,105 z Eotechami.

Edited by KreciKs
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zakupiłem już sobie montaż do mojego ak i został mi tylko wybór odpowiedniego kolimatora(zamkniętego). Pretekst do kupna dał mi problem z celowaniem przez przyrządy mechaniczne w goglach i masce więc pomyślałem właśnie nad zakupem koli aby celowało się bez problemów.

Na allegro znalazłem interesujący mnie model firmy strzelec: http://allegro.pl/kolimator-strzelec-1x30-asg-22-mm-laser-poznan-i2439964565.html jest warty swojej ceny? nie problemów z punktem celowniczym? Nigdzie nie mogłem znaleźć opinii o produktach tej firmy więc pisze o tym tutaj(jako że chce to zamontować w ak to piszę w tym temacie)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...