Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Napraw sam swojego glocka 17 KWA/KSC


Recommended Posts

Dawno temu to już napisałem na innym forum, ale dziś mnie coś naszło i wrzucam to tu. Mam nadzieje, że komuś się to przyda, bo po co mam to trzymać w tajemnicy :P.

 

Jakieś 2,5 roku temu kupiłem Glocka 17 KWA i po niedługim czasie zaczął mi szwankować, a mianowicie: syfonował, zacinał się i niedomagał zamek (nie ładował kulek), praktycznie nie mogłem wystrzelić 3 kulek bez awarii. Ten sam problem miał kolega, więc dla tego to wrzucam na forum bo może się komuś jeszcze przydać. Ostatnio zlokalizowałem co jest przyczyną tego problemu i postaram się poniżej pokazać jak to w tani i banalny sposób naprawić.

 

1. Zdejmij zamek i obejrzyj zaznaczone na zdjęciu miejsce, jeśli wszystko jest równo to problem leży gdzie indziej. Szyna na zamku powinna być równa z szyną na bloku gazowym, na a jest nie równo.

107604866.jpg

 

2. Następnie wykręć blok gazowy, trzyma go tylko jedna śrubka. (!!Uważaj na dwie małe sprężynki, bo mogą Ci wypaść!!)

107605838.jpg

 

3. Następnie włóż w miejsce bloku gazowego wycięte kawałki kartki papieru tak aby blok po wkręceniu był równo osadzony (w moim przypadku musiałem z jednej strony włożyć trochę więcej kawałków).

107606127.jpg

 

4. Skręć wszystko i sprawdź czy szyny są równo, jak nie to po prosu popraw to dodając albo odejmując kawałki papieru. Później przetestuj dla pewności.

107606274.jpg

 

(UWAŻAJ NA TO ŻEBY SZYNA BLOKU NIE BYŁA WYŻEJ OD SZYNY ZAMKA. JEŚLI BĘDZIE W TAKIM POŁOŻENIU TO PO PRZEŁADOWANIU ZAMEK NIE WRÓCI DO SWOJEJ POZYCJI I BĘDZIESZ MIAŁ PROBLEM Z TYM)

 

 

Mam nadzieje, że komuś się ten temat przyda. Przepraszam za jakość zdjęć ale nie mam aparatu.

Link to post
Share on other sites

Wiecie może co zrobić gdy mój Glock od KWA jest bez magazynka, i gdy naciągam zamek i zaczepiam od ,,zrzut" (zwolnienie zamka po włożeniu nowego magazynka) i wtedy jak go zrzucam (bez maga) wypada mi cały zamek do przodu. Denerwuje mnie to bo podczas strzelania robi się to samo tylko że zamek trzyma magazynek i muszę przerwać strzelanie i naprawiać to (przez to dostałem już z 10 razy ). Może wy wiecie jak to naprawić czy wymienić sprężynę czy co zrobić. Jeśli byście potrzebowali foty to piszcie a wrzucę. Z góry dzięki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wiecie może co zrobić gdy mój Glock od KWA jest bez magazynka, i gdy naciągam zamek i zaczepiam od ,,zrzut" (zwolnienie zamka po włożeniu nowego magazynka) i wtedy jak go zrzucam (bez maga) wypada mi cały zamek do przodu. Denerwuje mnie to bo podczas strzelania robi się to samo tylko że zamek trzyma magazynek i muszę przerwać strzelanie i naprawiać to (przez to dostałem już z 10 razy ). Może wy wiecie jak to naprawić czy wymienić sprężynę czy co zrobić. Jeśli byście potrzebowali foty to piszcie a wrzucę. Z góry dzięki i pozdrawiam

A przypadkiem nie wyłamała ci się ta część blokująca zamek przed wyskokiem? Chodzi o tą część którą są w sumie te 2 dźwigienki przy odciąganiu w dół. Może wystarczy przedłużyć blokadę i nie wylata :P

Link to post
Share on other sites
Wiecie może co zrobić gdy mój Glock od KWA jest bez magazynka, i gdy naciągam zamek i zaczepiam od ,,zrzut" (zwolnienie zamka po włożeniu nowego magazynka) i wtedy jak go zrzucam (bez maga) wypada mi cały zamek do przodu. Denerwuje mnie to bo podczas strzelania robi się to samo tylko że zamek trzyma magazynek i muszę przerwać strzelanie i naprawiać to (przez to dostałem już z 10 razy ). Może wy wiecie jak to naprawić czy wymienić sprężynę czy co zrobić. Jeśli byście potrzebowali foty to piszcie a wrzucę. Z góry dzięki i pozdrawiam

 

U mnie się tak działo jak tą dźwigienkę na odwrót założyłem. ;)

 

PS.A tak przy okazji nie ma ktoś tego glocka na części? Chodzi mi o jedną część bijnika zaworu magazynka.

Edited by myslin22
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Padł mi cylinder i sprężyny powrotne cylindra.

Napisałem do 12 sklepów tego samego maila czy mają lub kiedy będą mieli flaki do niego.

Jeden sklep mi odpisał w miarę konkretnie ze może zamówić reszta - nie ma i tyle.

 

Bardzo popularna replika i brak części zamiennych ? Co to ku*** ma być ?

Link to post
Share on other sites

Padł mi cylinder i sprężyny powrotne cylindra.

Napisałem do 12 sklepów tego samego maila czy mają lub kiedy będą mieli flaki do niego.

Jeden sklep mi odpisał w miarę konkretnie ze może zamówić reszta - nie ma i tyle.

 

Bardzo popularna replika i brak części zamiennych ? Co to ku*** ma być ?

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_info.php?cPath=39_47_77&products_id=1908

 

Wiem wiem sklep się likwiduje parę lat, ale zamawiałem u nich i szło to sprawnie.

Link to post
Share on other sites

Padł mi cylinder i sprężyny powrotne cylindra.

Napisałem do 12 sklepów tego samego maila czy mają lub kiedy będą mieli flaki do niego.

Jeden sklep mi odpisał w miarę konkretnie ze może zamówić reszta - nie ma i tyle.

 

Bardzo popularna replika i brak części zamiennych ? Co to ku*** ma być ?

 

 

Ostatnio były sprężynki na gunfire.pl ale wszystkie prawie wykupiłem :) Zapytaj może będą mieli jeszcze

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 months later...

Działa mi pomogło oczywiście jeśli się to zrobi np z izolatki (jak w moim przypadku) to trzeba częściej do środka zaglądać, gorzej z tymi sprężynkami ale ja zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz, u mnie cały blok z dysza jest chyba krzywy bo z jednej strony po dokręceniu łądnie wchodzi z szyną a w drugiej jest za wysoko xD

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam pytanie (bo już tracę cierpliwość ale próuje jeszcze coś zdziałać). Otóż (na pewno padły sprężynki cylindra bo są zdupcone - po prostu to widać :D Ogólnie używam go 2 lata i jako tak nic nie pękło czy się nie posypało, niemniej jednak od roku borykam się z problemem z bbunit (standardowe do poprawy co jakiś czas). Ostatnio jednak problem tkwi gdzie indziej.

Otóż gdy strzelam na sucho, bez kulek to blow back jest w miare mocny, ,,szału nie ma, dupy nie urywa" ale jest. Wystarczy tylko, że załaduje maga kulkami i o ile kulki lecą w miare normalnie o tyle blow back jest strasznie słaby (rozbierałem glocka już miliony razy i nic - ani zbijak zaworu ani nic nie jest uszkodzone). I teraz pytanie czy wymiana sprężynek powinna zażegnać ten problem? Występuje on do tego stopnia, że ostatnio strzela jak w rosyjskiej ruletce xD Raz strzela, raz nie (blow back jest tak słaby że kulki nie są wprowadzane do komory). Czy jest sens wydawać te kilkadziesiąt czy tam ileś złociszy na sprężynki? Tzn. czy poprawi, choć trochę zniweluje ten problem?

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam

Potrzebuję sprężynki od zamykania zaworu (tak mi powiedział znajomy, który składał mi glocka). W necie znalazłem angielską nazwę: disconnector springs. Jeśli ktoś ma tą część na sprzedaż to chętnię odkupię. Czy można tą sprężynkę zamienić inną? Znalazłem w internecie o takich samych wymiarach, jednak ta spręzyna ma 19 zwojów, a ta którą znalazłem ma ich 14. Jaki miałoby to wpływ, gdybym taką założył? Poniżej adres do ogłoszenia, gdzie znajduje się obrazek z zaznaczonym elementem.

 

http://wmasg.pl/pl/consignment/show/569686

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Dawno temu to już napisałem na innym forum, ale dziś mnie coś naszło i wrzucam to tu. Mam nadzieje, że komuś się to przyda, bo po co mam to trzymać w tajemnicy :icon_razz:.

 

Jakieś 2,5 roku temu kupiłem Glocka 17 KWA i po niedługim czasie zaczął mi szwankować, a mianowicie: syfonował, zacinał się i niedomagał zamek (nie ładował kulek), praktycznie nie mogłem wystrzelić 3 kulek bez awarii. Ten sam problem miał kolega, więc dla tego to wrzucam na forum bo może się komuś jeszcze przydać. Ostatnio zlokalizowałem co jest przyczyną tego problemu i postaram się poniżej pokazać jak to w tani i banalny sposób naprawić.

 

1. Zdejmij zamek i obejrzyj zaznaczone na zdjęciu miejsce, jeśli wszystko jest równo to problem leży gdzie indziej. Szyna na zamku powinna być równa z szyną na bloku gazowym, na a jest nie równo.

107604866.jpg

 

2. Następnie wykręć blok gazowy, trzyma go tylko jedna śrubka. (!!Uważaj na dwie małe sprężynki, bo mogą Ci wypaść!!)

107605838.jpg

 

3. Następnie włóż w miejsce bloku gazowego wycięte kawałki kartki papieru tak aby blok po wkręceniu był równo osadzony (w moim przypadku musiałem z jednej strony włożyć trochę więcej kawałków).

107606127.jpg

 

4. Skręć wszystko i sprawdź czy szyny są równo, jak nie to po prosu popraw to dodając albo odejmując kawałki papieru. Później przetestuj dla pewności.

107606274.jpg

 

(UWAŻAJ NA TO ŻEBY SZYNA BLOKU NIE BYŁA WYŻEJ OD SZYNY ZAMKA. JEŚLI BĘDZIE W TAKIM POŁOŻENIU TO PO PRZEŁADOWANIU ZAMEK NIE WRÓCI DO SWOJEJ POZYCJI I BĘDZIESZ MIAŁ PROBLEM Z TYM)

 

 

Mam nadzieje, że komuś się ten temat przyda. Przepraszam za jakość zdjęć ale nie mam aparatu.

 

Mozna prosić jeszcze raz o zdjęcia ?

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...