Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magnumy sprawdzą się paradnie ?


Recommended Posts

Szabla? Patrzam i nie wierzę, gdzie taką musztrę robią? Patryk czy jednak za bardzo przeginki nie zrobiłeś?

Chciałbym Ci pomóc ale chyba sobie jaj robisz z tego miejsca.

Jak szabla to na mur beton to muszą być do tego wygalansowane oficerki :)

Edited by CZAKU
Link to post
Share on other sites

Widzę ,że wiecie o mnie po prostu wszystko.

"Przy nim jesteście niczym, skończył gimnazjum i już defilował z szablą, brawo!" - bardzo mądrze gratuluje inteligencji i pomysłowości.Tobie przydałoby się skończyć gimnazjum.

 

"Szabla? O! Ułanie! Nie no, w takim układzie każdy but się sprawdzi. Nawet adidas. Jak ze szablą to nie pogadasz. Przepraszamy, że drwiliśmy." - Nie ,nie należę do grupy rekonstrukcyjnej.Adidaski ? muszę spróbować ,czyli mundur i ...to jest to Adidaski przy przemarszach musi to wyglądać genialnie.

 

Dobra ludzie oszczędzicie ironii i się nie wypowiadajcie.

 

http://www.sadeczanin.info/wiadomosci/uczniowie-klas-wojskowych-dali-pokaz-musztry-fotogaleria,33845 - dla niedowiarków ,mogę też linki do filmów podesłać.

Edited by PatrykD3
Link to post
Share on other sites

Kajam się. :icon_confused: kiedy uczono mnie musztry, nie dostaliśmy szabel. Na samym początku nie dostaliśmy nic.

 

Na samym końcu dostaliśmy AKMSy.

Koledze, który zapragnął zatknięcia na AKMSach bagnetów (żebyśmy byli bardziej czoko i trU) dowódca ten pomysł błyskawicznie wybił ze łba argumentem, że nie chce, żebyśmy sobie kuku zrobili, bo według jego wiedzy i doświadczenia to jednak wyższa szkołą jazdy jest. A nie mamy czasu, żeby się bawić w bycie aż tak czoko.

 

Do musztry z szablami nie sięgaliśmy nawet w najśmielszych marzeniach...

 

 

A teraz, :dry: młody :dry:, zamknij się i posłuchaj: na musztrze defiladowej ma być słychać równy, odmierzony krok. Szczególnie, jak masz przejście z "baczność" do "spocznij", i "baczność" w marszu. Z przybiciem. Kit, że nogi bolą, kit, że na dłuższą metę jest to cholernie niezdrowe dla stawów: to jest musztra paradna, to jest pokazówka, to jest efekciarstwo. Ma być słychać tupanie. I w miękkich kapciach tego nie uzyskasz, nawet na twardym (asfalt, beton, płytki, polbruk) podłożu. Tu musi być konkretny bucior, konkretna podeszwa, i jak już chcesz naprawdę dać czadu, to do tego podkuta.

...prawdopodobnie najlepsze były by trzewiki Kompanii Reprezentacyjnej. Ale same podkucia do butów też się czasem na Pazzegro trafiają.

Nieważne, czy defilujesz z pustymi łapami, z karabinkiem, szablą czy z cholernym czołgiem na ramieniu. Paniał, rybionek?

Link to post
Share on other sites

Dodając do tego co Errhile napisał, wybierasz takie buty taktyczne lub wojskowe, w których będzie TOBIE wygodnie. Idziesz do liceum więc, ile razy będziesz miał taką pokazówkę, co na zdjęciach?

Tylko kilka i nie masz powodów do pieklenia się, tylko jak widzę po fotkach musisz trzymać się koloru czarnego, a tak to jest dowolność. Naucz się na początek patrzeć i wyciągać wnioski.

Najpierw skończ pierwszą klasę, a potem myśl o bieganiu z szablą.

Najpierw zadbaj o oceny, a może dostąpisz zaszczytu musztry z szablą, ale po tym jak zachowujesz się to nie sądzę.

Edited by CZAKU
Link to post
Share on other sites

Errhile szanuje Cie bo mi nieraz pomogłeś jak np.: w sprawie ładownic.Ale ja mam już trochę doświadczenia bo jestem harcerzem tylko że taka sytuacja w naszym zastępie jest że nie za bardzo mieliśmy okazję do właśnie przemarszu ,więc właśnie miałem wątpliwości czy Magnumy mają odpowiednią podeszwę bo kupiłem z demobilu buty austriackie kompletnie nie nadają się bo są ciężkie jak skur.... i ciężko się zginają z przodu gdzie stopa łączy się z nogą ,a to utrudnia marsz - http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://ksz.sarmacja.org/img/musztra5.jpg&imgrefurl=http://ksz.sarmacja.org/musztra&h=238&w=326&sz=48&tbnid=_73FVp0nuG4eoM:&tbnh=88&tbnw=120&prev=/search%3Fq%3Dmusztra%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=musztra&usg=__L6mj6iAJ-iOEjy2bT3W6SddslJY=&docid=0fjsNIymlJ0k9M&hl=pl&sa=X&ei=2Bb4T9elI46Tswa84M3oBQ&ved=0CFcQ9QEwAg&dur=366.

Link to post
Share on other sites

Czaku mylisz się nie kilka razy będą zajęcia z musztry bo te fotki są z specjalnego pokazu który nie zdarza się często.A okazji jest dużo więcej.Z tego co wiem to w tej szkole musztra jest istotna.Mam kolegów w klasie pożarniczej więc jestem na bieżąco.

 

To jesteś czy może byłeś ?

Bo harcerzem zostaje się na całe życie.

Link to post
Share on other sites

Kolego, skoro jesteś taki "och" i "ach" i wszystko wiesz najlepiej, a Nas traktujesz jak idiotów. To do cholipci, po co się Nas pytasz?

Skoro uważasz, że nie wiemy o czym mówimy, to po co się w ogóle pytasz?

Zapytaj kolegów z klasy pożarniczej, skoro są tacy do przodu z tematem.

Link to post
Share on other sites

Miałem 3 pary magnumów ( classic-najwygodniejsze , wytrzymały ponad rok ale mała kałuża i po nich , stelath 2 - średnio wygodne ale już bardziej trwałe , i chyba najdroższe jakie widziałem/ posiadałem elite 2 sympatex , wygodne , ale kapcie , mięciutkie i mało wytrzymałe ( po roku zdychają) kosztują swoje , a sympatex nigdy nie będzie jak np. goretex w haixach.

Też jestem harcerzem od 3 lat i wiem o czym mówisz , w zhp'ie każdy łazi w glanach albo desantach ( ich wybór , ale nie rozumiem tego) Tak jak mówie do tych defilad to takie troche na pokaz bo bedzie ich powiedzmy 5 w roku i kupisz buty tylko po to żeby sie pochwalić że ci stukają , kup sobie naprzykład najtańsze Bates'y albo wykosztuj się na haixy. Takie moje rady , a co do tych ich wypowiedzi to często tak się dzieje na forach.

Możesz też kupić najtańsze z najtańszych używane jakies z armyworld skórzane z twardą podeszwą , wydezynfekować i mieć na te 5 razy w roku, ale na rajd czy w góry w tym nie jedz , pojechałem kiedyś w tatry w używanych desantach , z powrotem z połowy góry zchodziłem na boso( dobrze że było lato)

 

http://allegro.pl/buty-taktyczne-bates-2260-tactical-sport-r-44-ob-i2467377751.html

 

Stosunek cena do jakosci myslę że bardzo dobry , mało ''defiladowe'' , ale za to problem z prostowaniem stopy przy opisanym marszu nie powinien sprawiać problemu , a buty wygodne i trwałe.

Link to post
Share on other sites

Powinienieś być zadowolony. Jeszcze mogę Ci doradzić , jak byś gdzieś jakims cudem znalazł za cenę batesów haix airpower p3

http://www.krismark.pl/model.php?a=AirpowerP3

 

to bierz i nie zastanawiaj się , kuzyn ma , kupił nowe z II gatunku za 310zł. ! Buty rewelacja, ale bates to tak samo porządna firma która ma potwierdzenie w tym że od lat robią buty dla amerykańskiego wojska , a wersje taktyczne na rynek cywilny są bardzo zachwalane.

ED: Aktualnie zbieram na buty firmy Merrel , ale do defilady to całkiem odpadają ;)

Edited by DuchWilka
Link to post
Share on other sites

http://www.rekonstrukcja.pl/product_info.php?cPath=22_34&products_id=171&osCsid=54cb0a489360cf42a6f127595c38215f

Będziesz stukać aż miło.

 

BTW, ciemne okulary w tym przypadku to określone regulaminowo, czy to DZŚ (Drużyna Z Światłowstrętem :cool: )? :icon_biggrin:

http://www.sadeczanin.info/wiadomosci/uczniowie-klas-wojskowych-dali-pokaz-musztry-fotogaleria,33845#!prettyPhoto[sd_gal]/10/

Edited by 14100715
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co Bates mają za niskie ale na pewno jakość... Czy cholewki też... mi odpowiadają.

 

Słuchaj rad nowych a utopisz 6 baniek :D. Batesy dla wojska to robiły. Do 2008 roku. Potem poszybowali na pysk z jakością. Teraz znam niewiele osób które je chwalą spośród tych które je posiadają a znam je osobiście.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co Bates mają za niskie ale na pewno jakość... Czy cholewki też... mi odpowiadają.

 

Słuchaj rad nowych a utopisz 6 baniek :D. Batesy dla wojska to robiły. Do 2008 roku. Potem poszybowali na pysk z jakością. Teraz znam niewiele osób które je chwalą spośród tych które je posiadają a znam je osobiście.

 

Chyba powiedziałem że jak by znalazł w cenie batesów , chyba nie powiesz mi że haxi to gówno. Ojciec ma parę tych butów już 4 lata , po każym wyjściu są pastowane i dziś ocenił bym ich stan na dobry z minusem.

Batesy taktyczne na rynek cywilny oczywiście są gorsze od tych dla wojska , ale też mają inne zastosowanie , 300zł za buty to nie dużo , za 300 zł można kupić batesy , magnumy czy coś z allegro , np. belleville dla wojska , oczywiście można szukać , bardzo fajne buty , są też inne firmy dobre , z altamy mam jungle pustynne , nie chodze w nich dużo bo niewygodne ale trwałe są i dobrze wykonane. Miałem 3 pary magnumów , miałem jedne starforce'y , miałem desanty , miałem glany , 2 pary jungli , miałem BW 2005 i mogę stwierdzić że posiadane przezemnie batesy za 300 zł póki co są najlepsze w stosunku ceny do jakości.

Pytanie było o magnumy , nie wiem jak zdecydujesz , ale magnumów mie kupuj. Możesz szukać też na allegro bellevillów , altam czy tym podobnych, ale o ile dobrze pamiętam to wszystko to kręci się w okolicach 300 i wyżej.

Link to post
Share on other sites

Cena Bates'ów zależy od "wybajerzenia" buta. I zasadniczo tylko od tego. Ja czytałem, że buty wyprodukowane przed 2006 były robione wg. rygoru armijnego. Potem tylko gorzej.

Jak już tak bardzo musisz "tupać" to kup desanty, a do codziennego użytku od biedy magnumy (imo, raczej nie warto, lepiej odłożyć kilka stów i kupić coś porządnej jakości).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...