Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka luneta do 300 zł


Recommended Posts

Chciałem kupić lunetkę do snajperki, a za bardzo się na nich nie znam. W sklepie bawiłem się czymś takim - wszystko fajnie, ale cena mała i boję się, że nie jest najlepszej jakości. Jeżeli macie jakieś sprawdzone to byłbym wdzięczny za podpowiedź. Lunetka koniecznie musi mieć średnice obiektywu około 50 mm.

Link to post
Share on other sites

1. Pamiętaj, że w naszym hobby najlepiej sprawdzają się takie lunety, w których da się ustawić jak najniższe przybliżenie. Najczęściej w moich rejonach używa się 3-4x. Luneta z minimalnym przybliżeniem 6x może się bardzo słabo sprawdzać.

 

2. Nie wiem dlaczego chcesz mieć tak dużą średnicę soczewki. Wygląd? Bo jeśli chodzi o użyteczność, to w przypadku tanich lunet, dużo lepszy obraz potrafią zapewniać lunety x32 i x40. Nie wspominając już o tym, że dużo łatwiej wypatrzyć strzelca z większą optyką.

 

3. Byle GAMO 3-9x40 kosztujące mniej niż 100 złotych sprawdza się bardzo fajnie, jak na Airsoftowe warunki. Przynajmniej ja nigdy nie potrzebowałem lepszej, choć na co dzień mam kontakt z Deltami i Leapersami.

Link to post
Share on other sites

Kandar (podobnie jak GAMO) będzie jak najbardziej OK, jak na warunki Airsoftowe. Przy czym dostałbyś o kilkadziesiąt złotych taniej wersję bez podświetlanej siatki celowniczej, która w lunetach tego typu praktycznie nigdy się nie przydaje. Ale jeśli chodzi Ci o wygląd i efekt (nie jest to nic złego), to możesz śmiało wziąć wersję z podświetleniem siatki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...