Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Potrzebna porady wobec replik gazowych USP


Recommended Posts

Właśnie stałem się posiadaczem USP .45 KWA/UMAREX ciekawe że moja wersja ma oznaczenia .45 Auto na zamku gdy większość umareksów jakie widziałem ma 6mm, miło ale niestety oznaczenia są nie pełne brakuje kilku detali widocznych na palnej wersji ponirzej oznaczenia kalibru.

 

Mam pytanie do posiadaczy czy replika jest specjalnie wybredna co do gazu i smaru czy raczej sprawnie funkcjonuje na wszystkich rodzajach gazów i smarów.

Generalnie czym nabijacie i czym (i jak) smarujecie?

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z racji tego, że to jeden system - używam gazu od Pro-Tech, kopie bardzo przyjemnie. Musiałbym kiedyś spróbować czystego propanu, jakkolwiek nie jestem przekonany co do zbędności olejku silikonowego. Elementy po których porusza się zamek smaruję suchym smarem samochodowym i wymieniam go co miesiąc.

Link to post
Share on other sites

Green Gas :icon_wink: Nie kupiłeś przypadkiem KSC? W sumie to niby to samo,ale KSC ma chyba ładniejsze oznaczenia :icon_biggrin:

Racja KSC ma najlepsze i najpełniejsze oznaczenia ale aktualnie już nigdzie nie jest dostępny no może tylko jakie wersje w tanie albo oliwie, czarnego nie znalazłem. Myślę że mój USP jest z nowej serii, Umarex w końcu zauważył że spore grono klientów lubi mieć właściwe oznaczenia, w końcu nowy HK.45 wyszedł z właściwymi oznaczeniami.

tak to u mnie wygląda:

281120124951.jpg

tutaj lampa ładnie podświetliła oznaczenia "cal. 6mm BB", jest to grafitowy/szary nadruk na czarnej ramie i zwykle jest słabo widoczny, ale jest.

281120124981.jpg

Link to post
Share on other sites

@SirHawk moje USP mam od tygodnia i nie miałem okazji z niego dużo strzelać, może 10 kulek w sumie o trochę na sucho (z gazem i bez) na razie się tam nic nie dzieje ani w wycięciu zamka ani na zębie zatrzasku zamka.

Tak lufa jest plastikowa, właśnie rozglądam się za lufą ratech'a tylko jeszcze nie wiem czy brać z gwintem czy bez.

Link to post
Share on other sites

Miałem KSC USP Comp "stary system" z plastikowym zamkiem, któregoś dnia pękł wzdłuż rowków w tylnej części. Trochę potrwało zanim zdobyłem metalowy zamek; w międzyczasie kupiłem USP Comp System 7 już z metalowym zamkiem. Okazało się, że zamki są identyczne, a "system" da się wyciągnąć i przełożyć z jednego zamka do drugiego. Gdy dotarł zamek, założyłem stary system i sprzedałem pistolet, a nowa replika dzielnie mi służy.

 

Przydała się kiedyś, gdy przerzuciłem już długą replikę na drugą stronę ogrodzenia, a zza choinek wyszło dwóch OPFORów... :)

Link to post
Share on other sites

Miałem KSC USP Comp "stary system" z plastikowym zamkiem, któregoś dnia pękł wzdłuż rowków w tylnej części. Trochę potrwało zanim zdobyłem metalowy zamek; w międzyczasie kupiłem USP Comp System 7 już z metalowym zamkiem. Okazało się, że zamki są identyczne, a "system" da się wyciągnąć i przełożyć z jednego zamka do drugiego...................

 

"Post Roku"

nigdy o tym nie słyszałem!

to też znaczy że można starą replikę uogradować do system7 zwłaszcza że wszystkie części można zamówić prosto z KWA

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dotarł do mnie Umarex KWA USP Comp system 7 NS2 metal slide

Przesyłka zamówiona zza granicy, dotarła do mnie bez cła ani vatu.

Koszt 603 pln

 

Foty robione na szybko w firmie, lepszą galerię wrzucę potem.

http://imgur.com/a/I9XMZ#0

 

Mile ciąży w ręce, bardzo wygodny chwyt. Dość łatwa obsługa jak na lewusa:

zwalniacz zamka da rade obsłużyć palcem spustowym,

zwalniacz maga jest oburęczny.

 

 

Więcej w firmie sprawdzić nie mogę.

Link to post
Share on other sites

Widać pewne ślady użycia, ale zwróciłem dopiero na nie uwagę po poście SirHawk'a i od tamtej pory jest tak samo. Oddałem około pięćdziesiąt strzałów na pusto, zamek się blokował się w tylnej pozycji prawie za każdym razem, tylko jak się kończył gaz to się nie blokował.

 

111220125241-1.jpg

111220125281-1.jpg

 

 

Ciągle sam nie wiem które HK lubię najbardziej, USP.45 USP TACTICAL, HK.45czy USP Compact na zdjęciach axela compact też fajnie wygląda, ale jak podobają mi siępistolety z krotką lufą to nie lubię zmniejszonych chwytów (niedawni widziałem "USP Compact TACTICAL" Super Bandziorek!!

 

Ja mojego kupiłem za 95 funtów od osoby która pracuje u dystrybutora UMAREXa na Anglię i oficjalnie się airsoftem nie zajmują, będę od niego brał wkrótce magazynki po 25 funtów sztuka, chyba że mi ktoś podrzuci linka do tańszej opcji :wink:

Link to post
Share on other sites

Ja polowałem ogólnie na Mk.23 z sentymentu do MGSa, jednak nigdzie nie mogłem znaleźć. Dopiero później znalazłem na WGCu Tokyo Marui. Zastanawiałem się jeszcze nad Five-seveN od TM, ale w momencie wyboru znikły ze stanu. Później się okazało, że Mk.23 też nie ma i mogłem sobie wybrać bez dopłaty inny pistolet (różnica w cenie oczywiście w granicach rozsądku ;)). I tak skończyłem na HK45.

 

Jutro wstawię fotki pistoletu po 4 miesiącach leżenia w pudle, okazjonalnego przestrzeliwania, jednej wizycie na strzelnicy wiatrówkej i niedzielnej strzelance.

 

PS. Jak zdjąć tą cholerną gumkę hop-up?!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...