Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

buty - wytrzymałość,a cena


Recommended Posts

Potrzebuje jakieś mocne buty i w sumie poza tym ze maja być mocne nie musza być wygodne czy drogie.

Niechęć kupić czegoś, w czym pochodzę powiedzmy rok i zapłacę za to 300 zł, jeśli mogę kupić cos, w czym pochodzę 10 miesięcy i kupie to za 230;) itd.…

Nie muszą być tez jakieś super lansiarskie czy wygodne posiadać kolorowe logo czy inne pierdoły. Jedynymi ograniczeniami, jakie sobie wyobrażam teraz to żeby nie były to jakieś klapki gumiaki czy z podeszwy miękkiej jak trampki.

Myślałem o niemieckich bw2005 ale może jest cos lepszego co mi wystarczy, mile widziany jakiś link do taniego sklepu.

Wiem ze „takich” tematów jest tu pełno, ale … takiego to jednak chyba niema. A poza tym… no sorry, ale ta wyszukiwarka …<lol>

Dziękuje za szybkie zamkniecie tematu i ewentualne odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Wyszukiwarka jest ok, trzeba tylko zaznaczyc opcję żeby nie szukała każdego słowa tylko tytułu. Co do tematu to nie wypowiem się, ja kupiłem pierwsze swoje buty najzwyklejsze desanty http://allegro.pl/buty-wojskowe-desanty-skoczki-nowe-roz-27-i2439092920.html , byłem na jednej strzelance ale było tam wszystko: błoto, żwir, gruz, cegły, szkła, buty wszystko wytrzymują, nic się nie odkleja, noga się nie poci bardzo, ogólnie to za tę cenę polecam, no ale Ty masz większy budżet to pewnie coś lepszego kupisz ;-)

Link to post
Share on other sites

Słynne Haix'y ponoć dobre ale nigdy nic lepszego po za desantami nie miałem, więc się nie wypowiem na ich temat.

Osobiście uważam desanty za niezniszczalne ale średnio wygodne buty ( szczególnie na twarde nawierzchnie bo podeszwa bardzo twarda jest; być może żelowa wkładka zaradzi ). Ja swoje jeszcze utopiłem po powrocie do domu wystawiłem na podwórko, a jak wyschły zapastowałem i nic się z nimi nie dzieje.

Link to post
Share on other sites

To i ja dorzucę swoje 3 grosze :icon_razz:

Ja posiadam desanty ale od Wojasa (chyba nie muszę mówić co to za firma) nogi bolały mnie tylko przez pierwsze 3 dni noszenia później się idealnie dopasowały mam je już jakieś 3 lata i nigdy mnie nie zawiodły może się trochę porysowały a stockowe sznurówki które były w zestawie były dość kiczowate więc zostały od razu wymienione :icon_lol: co tydzień były katowane na zbiórkach ZS i spokojnie to wytrzymały i na pewno jeszcze mi długo posłużą. Polecam je z pewnością :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Już to kiedyś pisałem :icon_arrow: używane buty (kupowanie)=używane szczoteczki do zębów (kupowanie). Wychwalanie desantów :hahaha: , chłopie nie załamuj mnie i nie pisz farmazonów :icon_confused3: . Oprócz desantów, nie miałeś nic na nogach innego jak mniemam. WIęc jeśli brak Ci skali odniesienia, to lepiej milcz. Nie polecam też jungli, ich użytkowość ogranicza się jedynie do suchego terenu. Masz ograniczony budżet rozejrzyj się za obuwiem trekkingowym w sklepach sportowych. Za 350 złotych można kupić przyzwoite obuwie.

 

http://www.tksport.pl/product-pol-25014-Buty-trekkingowe-wysokie-meskie-Apamo-Campus.html

Choćby takie...

Link to post
Share on other sites

@ luis

 

Co do tematu to nie wypowiem się

Co Ty chłopie z polaka miałeś?

WIęc jeśli brak Ci skali odniesienia, to lepiej milcz.

Napisałem tylko co sądze o desantach i nie porównywałem ich do innych butów.

 

Oj ta pogoda szkodzi niektórym.

Link to post
Share on other sites

@ luis

 

 

Co Ty chłopie z polaka miałeś?

 

Napisałem tylko co sądze o desantach i nie porównywałem ich do innych butów.

 

Oj ta pogoda szkodzi niektórym.

 

Dojcz,sam sobie zaprzeczasz. Mówisz,że co do tematu to się nie wypowiesz,ale jednak wypowiadasz się na temat butów. Jeśli piszesz ot tak żeby pisać to przestań,póki jeszcze sam możesz to zrobić.

Link to post
Share on other sites

Wypowiedziałem się tylko na temat desantów, ale napisałem też że przy jego budżecie na pewno kupi cos lepszego, może i sam sobie zaprzeczyłem, co nie zmienia faktu że pogoda niektórym nie służy :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites

Najlepiej te? http://demobil.net/?...e-wzor-923amon-

Oszczędź sobie takich pustych rad.

 

Haters gonna hate

 

Nie np te http://armyworld.pl/...tan-dobry-.html

lub http://armyworld.pl/...zo-Dobry-.html

zależy od funduszy.

 

Do wyboru do koloru, sam kupiłem w demobilu buty za 60 zł i od dwóch lat używam ich na strzelankach, survivalu i innych wyjazda, ani razu mnie nie zawiodły.

Edited by wuj032
Link to post
Share on other sites

Kurczę no nie wiem ja tam myślę raczej o tych z demobilu, bo wojskowe zapowiadają się solidnie, ale kto wie …

Trekkingowych trohe się boje, bo kiedyś kupiłem takie trekkingowo-robocze firmy beta za 200zl no i badziewie się rozpadło za dwa tygodnie noszenia.

Rzygac mi się chce taka inwestycja i tak wolałbym nie ryzykować

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

no ten link od wuj032 najbardziej mnie zainteresował :icon_smile: - te tańsze

Edited by vandal7
Link to post
Share on other sites

Jak trekingowe to w jakimś sklepie outdoor'owym np.w galeri handlowej. Ważne aby miały podeszwę vimbram, były najlepiej całe z skóropodobnego materiału i miały jakąć swoją membranę. Dobrym wyborem też są pustyne Jungle na allegro nówki ok.160 zł są bardzo wygodne ale nie są to buty na "pustynie" więc mają dobrze i szybko schnąć i dawać stopie oddychać, więc mebrany paszły.(chłoną wodę).

Edited by komandoczołg
Link to post
Share on other sites

szybko schnąć i dawać stopie oddychać, więc mebrany paszły.(chłoną wodę).

 

:icon_question:

 

Jakich ty "membran" używałeś, chyba helikonu?

Jeżeli nie rozumiesz co to jest membrana Gore, to nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Membrana Gore właśnie pozwala stopie oddychać i NIE przepuszcza wody, więc co ma chłonąć?

Jest jeden bardzo ważny warunek, żeby odzież (w tym buty) techniczna mogła wykazać swoje właściwości, należy ubierać warstwy oddychające. Nie zakładamy skarpet bawełnianych do butów z membraną i później opowiadamy bajki, że buty śmierdzą, albo stopa jest mokra.

Luis ma rację kup buty trekingowe w cenie do 350-400pln można już coś znaleźć

Plusy jakie są z zakupu takich butów? Chociażby to, że but ma 2 lata gwarancji i w razie "niemca" wymieniasz na nowe :icon_wink:

Nie kupuj butów na alegro. Dlaczego? Dlatego, że but powinieneś zmierzyć, najlepiej po południu kiedy noga jest spuchnięta i zmęczona. Załóż buty i przez pół godziny połaź po sklepie. Zobaczysz wtedy czy Ci pasuje i leży.

 

Znalazłem na szybko np. takie

http://www.skalnik.pl/buty/trekingowe/buty-nomad_55,s4956.html

Edited by 1beduin
Link to post
Share on other sites

@beduin

 

tak ale buty kosztują 350 zł, za to z demobilu kupisz 3 pary wojskowych butów w stanie bdb+, i założę się, że dłużej wytrzymają niż nowe za 350 zł.

 

No zostanie Ci jeszcze na używane gacie, podkoszulki a szczoteczkę może uda się wykombinować od jakiegoś wojaka.

Ogarnij się chłopie, to są twoje nogi, masz je jedne NIE ODRASTAJĄ jak się popsują. Jeżeli chcesz się katować używanym butem, albo za ciasnym lub za dużym OK. Twoja wola, ale nie doradzaj innym, bo źle doradzasz.

Powiedz mi jak kolega ma ten but, z demobilu, zmierzyć przez internet?

Link to post
Share on other sites

Wujku dobra rada :hahaha: zapytaj lekarza ortopedę, jakie są "plusy" chodzenia w używanych butach, skoro nie dociera do Ciebie moja argumentacja. Polecanie komuś używanych butów wg. mnie niedźwiedzia przysługa. Jeśli autor tematu nie chce/nie potrafi wyciągnąć logicznych wniosków i chce zakupić używki, Jego decyzja, pieniądze i stopy, a z mojej strony pozostaje mi złożyć wyrazy współczucia. Chodziłem w "józefach" i "desantach" - na szczęście miałem nówki, moi koledzy w wojsku dostawali używki, kończyło się obtarciami stóp, grzybicą. Mnie ten problem ominął, choć musiałem przyzwyczaić stopę do twardej podeszwy. Chodziłem także w Demarach, Wojasach (zimowych, letnich, pustynnych), chodziłem w "dżunglach", w butach trekkingowych Chirucca, La Sportiva, Campus, Meindl, Adidas. Testowałem ww buty w Tatrach, Bieszczadach i ciepłych klimatach, podczas poligonów, patroli, gier AS.

Jak na razie używam z powodzeniem Meindli (ale to inna półka cenowa), jeden kolega napisał można wychaczyć buty trekkingowe za 350 zł, w sklepie outdorowym czy sportowym. Z własnego doświadczenia uważam, że but trekkingowy będzie lepszym rozwiązaniem niż używany but z demobilu :icon_exclaim:

Edited by luis
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...