Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Poszukiwania nowego wzoru dla US Army jeszcze trwają i generalnie, nie wiadomo jaki będzie ostateczny werdykt. Szukaj pod hasłem "US Army Camouflage Improvement Effort"

 

Finaliści - ADS z Guyem Cramerem, Brookwood, Crye Precision i Kryptek LEAF. Przez jakiś czas był też wzór własny Natick Labs, ale wycofano go ze względu na "zbyt duże podobieństwo do innego komercyjnego wzoru".

 

A wzory Kryptek? Ciekawe, ale czy rzeczywiście działają? Trudno powiedzieć, bazując wyłącznie na marketingowych fotkach.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Sam koszt materiału jeszcze byłby do łyknięcia gdyby nie to czym wysyłają.

 

Jako podkładka odpowiedź na zapytanie ofertowe :

 

Mr. Rybaczewski,

 

Thank you for your interest in Kryptek Camo. The estimated cost of your order is as follows:

 

Kryptek Mandrake Nyco Ripstop

10yards @ $13.62/yd = $136.20

 

Shipping & Handling (UPS Worldwide Expedited) = $450.00

TOTAL $586.20

 

The shipping and handling is an estimate and actual cost may be higher or lower than the estimated cost. Do you wish to proceed with an order?

 

Thank you,

 

Kryptek

Reid Phillips

Camouflage Brand Manager

Link to post
Share on other sites

Pierdzielenie z wysyłką. Za materiały na belce o wadze 10kg zapłaciłem $104 a i tak sprzedawca na wysyłce moim zdaniem zarobił. Po tygodniu była w PL. Co prawda UC trzymał ją dwa razy tyle ale to oddzielna historia. Cena materiału jak za MC z Duro.

Nie przesadzacie z ilością materiału na mundur? z 20yd przy mądrym planowaniu wykroju można spokojnie 3-4 mundury uszyć przy szyciu wszystkich na raz.

Link to post
Share on other sites

Wolv zamawiałeś krypteka czy 'inne' camo? Bo to co jest na twoim postem to oficjalna odpowiedź na zapytanie ofertowe do działu firmy kryptek sprzedającego materiał na belki.

Zapytałem firmę czy istnieje szansa na obniżenie kosztów i dostałem odp negatywną.

 

Potrzebuję 3mb materiału na same spodnie.

Link to post
Share on other sites

Poproś o wysyłkę za pośrednictwem USPS i sprawdź na ich stronie ile kosztuje wysyłka. Jeśli się nie zgodzą skorzystaj z usług ludzi ściągających materiały ze stanów. Może u siebie wysyłają taniej, a na ludziach zza wielkiej wody chcą wyciągnąć kasę na przesyłce co zdarza się bardzo często, bądź gardzą klientami detalicznymi i nie chce im się przejmować ceną małych przesyłek. Mnie duro też raz zaśpiewało coś ok $700 za przesyłkę 15 jardów tkaniny ale po wyjaśnieniu sprawy koszt przesyłki jest każdorazowo ustalany przez zapłatą. Jak jesteś zainteresowany to daj mi cynk na PW, nie będziemy tutaj śmiecić.

 

Hell, już słyszę śmiech krojczego jak mu o tym opowiem... :D Poszłoby z pewnością mniej tylko szwalnia bierze duży margines błędu i nie mają gotowych wykrojów. Wolą żeby materiał im został niż jakby miało braknąć. Na przykładzie spodni: Weź sobie Hell zwykłe portki połóż na stole luźno i zmierz, pomnóż razy dwa i dodaj awaryjne pół metra na różnego rodzaju zakłady materiału itp i masz długość z belki jaka potrzebna jest na typowy spodzień z bardzo dużą rezerwą ponieważ wykroje możesz przemieszczać tak aby straty były mniejsze. Przy produkcji kilku sztuk bądź seryjnej można jeszcze bardziej ograniczyć straty. Produkuje odzież roboczą, wiem o czym piszę :)

Link to post
Share on other sites

@ Szaszłyk

Prosiłem o najtańszy możliwy wariant międzynarodowy.

 

@Wolv

Takie info o wymaganej ilości materiału dostaliśmy od konkretnej firmy która ma uszyć konkretny model spodni.

Uszyli już trochę tych gaci więc ufam im co do tych wymagań.

Link to post
Share on other sites

Jak od producenta takich gaci dostaliście info że chce tyle i tyle materiału to nie ma się co spierać i zastanawiać. Myślałem że poszliście dać zlecenie szwalni do wykonania nowego wzoru.

Hell, krój jest skomplikowany i z marszu ani Tobie ani mnie się tego nie uda oszacować ale są głowy tęgie we wzorcowniach które zrobiły by to z biegu i to dość precyzyjnie. W każdym razie 10yd na combat shirta, spodnie i bonnie w moim przekonaniu wystarczy na dwa takie zestawy ale jak pisałem; jak Ci producent powie że tyle potrzebuje to można sobie gdybać ile projekt pochłonie a ile zostanie... taki mały OT się zrobił.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...