Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Postanowiłem pobawić się trochę ze swoim SCAR-em G&G. z racji tego, że nie jest to moja pierwsza replika i spędziłem kilka lat w warsztacie pracując nad precyzyjnymi rzeczami stwierdziłem, że wykonam tuning własnoręcznie.

 

Po zebraniu wszystkich części i przeczytaniu wszystkich tematów o SCAR G&G postanowiłem wziąć się do roboty.

W środku postanowiłem zainstalować:

Gearbox - CNC X-High Tech

Łożyska kulowe stalowe - 8mm

Zębatki - 16:1 wzmocnione stalowe SHS

Sprężyna - M135 Element

Zestaw Bore-Up Guardera do m4 (cylinder BU typ2)

Gumka HU zielona G&G

Dystanser - H Element

Tłok SHS - odchudzony -14 zębów metalowych

opóźniacz popychacza - SHS

Lufa Ra-Tech 6.01 450mm

Kable niskooporowe silikonowe - musiałem wymienić całą instalacje

Silnik Element ITU

Mosfet Gate Merf 3.2

wypodkładkowałem SHS-ami

Reszta części (styki, przerywacz, anti reversal, itp.) - stockowe G&G

Kulki Madbull 0.30

Batka Li-Po 11.1

 

Po spędzeniu około 40 roboczogodzin na szlifowaniu body, przymierzaniu części i optymalnym rozprowadzeniu kabli - udało mi się wszystko złożyć. Strzelało bardzo ładnie na sucho, jednak już tutaj pojawił się pierwszy problem.

 

Mosfet MERF 3.2 - nie było trybu Single, był tylko zaprogramowany burst lub seria (na początku nie było safe - ale to wina złego wytrasowania otworu na selektor - już zostało skorygowane), Niestety nie mam możliwości sprawdzenie mosfetu na innych replikach - czy działa poprawnie. Na słabszej batce dzieje się to samo.

Pytanie 1: Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym instalując tego typu mosfet w SCAR-ze G&G? Może w innych replikach?Czym to może być spowodowane?

 

Mimo tych problemów postanowiłem pojechać na weekend i się poganiać.

Pierwsze próby - po podkręceniu o 0.1 obrotu za mocno następowała zacięcie kulek w komorze HU. Po usunięciu zacinki SCAR strzelał różnie - jedne kulki spadały w odległości 20m, kolejne w odległości 40m. Po pewnym czasie zasięg się wyrównał i BB leciały na około 40 całkiem celnie, jednak próba kolejnego podkręcenia skończyła się kolejną zacinką.

Pytanie 2: Co może być tego przyczyną?

Słyszałem, że zbyt twardy dystanser może powodować takie zacinki.

 

Z góry dzięki za konstruktywne odpowiedzi:)

Link to post
Share on other sites

co do dystansera i zasięgu . Tak , jest to bardzo prawdopodobne . Nie próbowałeś wyzerować hopa i wtedy strzelać? Jeżeli kuleczki by leciały jak trzeba to wina gumki / dystansera .

Na zerowym hopku wszystko było ok, później jak próbowałem podkręcać to po przekręceniu o dosłownie 1/20 lub 1/10 obrotu poza pewnien punkt zacinało kulki na amen i po wyzerowaniu hopka nie mogłem się ich pozbyć.

Znalazłem chwilę czasu i rozkręciłem replikę na nowo. Okazało się, że komora hop-up nie przylega do body GB jak należy, była lekko uniesiona do góry, gdyż dolna część zapierała się o wzmocniony port na śrubę w dolnej, przedniej części GB. Możliwe, ze przez to "zjadło" mi gumkę, Teraz podszlifowałem i wszystko super przylega. Wymienię gumkę i dystanser dla pewności i dam znać czy coś pomogło.

BTW - po 2ch zacinkach urwało mi 2 zęby na zębatce tłokowej :icon_smile: za to tłok nietknięty - faktycznie ten SHS-a jest pancerny. Dodatkowo teraz mam problem z dostaniem wzmocnionej zębatki tłokowej 16:1 SHS-a. Tylko nie wiem czy kupować nowy zestaw zębatek czy próbować na tych... teoretycznie wyszło mi short-stroke

Edited by yasioo1984
Link to post
Share on other sites

Czy hop up w G&G jest jak w VFC czyli niestandardowy? Rozumiem, że nie mam tam hopka jak w mkach? Bo Gearbox z tego co kojarzę to standardowe V2- da się spokojnie włożyć G&P/Systemę? Czy po rozłożeniu kolby na bok są kable, czy jest jak w VFC bez widocznych kabli? Miałem kiedyś Scara VFC i powoli zaczynam chorować na G&G stąd moje pytania i obawy o pewne części.

Link to post
Share on other sites

Czy hop up w G&G jest jak w VFC czyli niestandardowy? Rozumiem, że nie mam tam hopka jak w mkach? Bo Gearbox z tego co kojarzę to standardowe V2- da się spokojnie włożyć G&P/Systemę? Czy po rozłożeniu kolby na bok są kable, czy jest jak w VFC bez widocznych kabli? Miałem kiedyś Scara VFC i powoli zaczynam chorować na G&G stąd moje pytania i obawy o pewne części.

W G&G masz niestandardową komorę hop-up, jest przykręcana do body, ale można znaleźć nieprzykręcane zamienniki http://salonasg.pl/index.php?p927,komora-hop-up-scar-g-g. GB to standardowe V2 ale ma 2 dodatkowe zagłębienia na selektory (po jednym z każdej strony), w stockowym GB G&G są one wykonane, w innych GB trzeba dorabiać (jak się ma odpowiednie narzędzia i stołową wiertarkę to można się pobawić w przeciwnym wypadku można spudłować i spieprzyć GB). Niestandardowa jest również płytka selektora.

Po złożeniu kolby jest widoczny jeden kabel, reszta jest zasłonięta.

Tutaj masz kilka fotek z czasów gdy męczyłem mojego SCARa https://plus.google.com/u/0/photos/103341835178564289931/albums/5774041755209551265.

Czy warto na nią chorować?

Nie wiem, ja zachorowałem, ale w moim egzemplarzu była skopana elektryka i po 15 minutach strzelania wszystko przestawało działać. Dlatego postanowiłem diametralnie go przerobić. Jak zamontujesz EGLM-a do tego Eo-techa plus An-Peq 15 to kisiel w gaciach. Ale przeróbki wymagają dużo cierpliwości.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...