Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15 A2 RIFLE


Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fakt, zasięg w stocku jest chyba ciut lepszy niż mp5 z tuningiem by mg.

Jakieś 3 tyg temu założyłem 150PDI, zasięg się nie zwiększył o Bóg wie ile metrów, może z 5m doszło, ale kulka wyraźnie szybciej leci do celu.

 

Do długości broni przyzwyczaić się można bardzo szybko, do lasu jest wręcz idealna!

 

Mam plastikową pr. sprężyny (wersja z czarnym GB) i po wywalonych 1k kulek nie widze uszkodzeń (oczywiście niedługo będzie łożyskowana ;) ).

 

Posiadam wersję a4.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam!

 

Po dzisiejszej strzelance zaistniał w mojej emce (m15a2Rifle) pewien problem. Mianowicie, gdy wkładam maga i nasickam spust to wypluwa 3 kule max a potem nie strzela, jesli sie maga dosicnie i trzyma to strzla bez problemu, myslałęm ze to od zimna ale nie, sprawdziłem w domu i dalej to samo. Mysle ze to ten zaczep przy emce który trzyma magi...

Czy ktos miał taki problem? Czy ktos wie jak go rozwiazac?

Link to post
Share on other sites
Po sobocie napisze jak się sprawuje w wersji pseudosnajperskiej...

Szczerze mówiąc, to ta luneta mi się strasznie mała wydaje. Pewnie dlatego, że u siebie mam sporo większą. :)

 

Mam wersję po tuningu 380fps z MG i do strzelania na dalekie odległości się bardzo dobrze nadaje. Ostatnio podłączyłem sobie z ciekawości tłumik i stwierdzam, że brak jakiegokolwiek efektu. :lol: Nie to co na seryjnym MP5K PDW od TM. :)

 

W ogóle niby takie straszne zainteresowanie tą repliką a jak wystawiłem na Allegro to nikt się nawet o nic mnie nie pytał, co dopiero o licytowaniu mówić...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam! ostatnimi czasy nabyłem używany CA M15A4 RIFLE. wymieniłem lufę na precyzyjną Systemy oraz gumkę hop-up na silikonową guardera. jedyne co mnie strasznie denerwuje to lekko ruszające się na lewo i prawo przednie "gripy" które, jakby tego było mało, trzeszczą i skrzypią niesamowicie... ogólnie broń jest super ale te usterki psują cały efekt... proszę powiedzcie mi czy jest to normalne zjawisko i poprostu panikuję czy coś jest uszkodzone? dzięki za wszystkie odp.

 

www.czarneszeregi.pnth.net

Link to post
Share on other sites

Ja mam m4 CA i też się chwyt telepie na boki, mój kumpel ma m15 a4 rifle i jest to samo. Pewnie jakieś zaczepy się wyrabiają, nie przyglądałem się temu za bardzo. Szczególnie to przeszkadza jak używa się rączki ris, bo wtedy trzyma sie gripa w "pionie", i łatwiej go przekręcić. Bez żadnych dodatków, ruszanie sie gripa nie jest odczuwalne.

 

pozdrawiam

 

 

EDIT - przyjrzałem się dobrze przedniemu chwytowi i tam faktycznie wyrabia się plastik, w 2 miejscach na każdej z połówek chwytu. Najprostszym sposobem wyeliminowania tego jest skombinowanie jakieś masy plastycznej, w moim przypadku był to zwykly poxpol, po rozrobieniu poczekałem 8 min aż stał się na w pół zastygnięty, wtedy dało się go modelować jak plastelinę i wypełniłem nim ubytki, po czym wszystko ładnie przyszlifowałem. Teraz chwyt jest sztywny i nic się nie chwieje.

Link to post
Share on other sites

Mam takie troche lamerskie pytanko do uzytkowników M15A2 Rifle. Jaki jest skuteczny zasięg waszych replik (tzn. na jaką odległość kulki lecą prosto) i jakie jest na maksymalnym zasięgu skutecznym skupienie.

 

Wyjaśnię skąd moje pytanie. Kupiłem w końcu listopada ww replike na machinegunie (wersja z metalową prowadnica sprężyny i poprawionym na mg.pl hop-upem). Niby wszystko ok ale...

Po pierwsze, przy wydawałoby się odpowiednio ustawionym hop-upie kulki leca prosto jakies 30 metrów po czym opadają. Jak podkręcę hop-up nieco mocniej to lecą prosto jw. potem lekko do góry (około 0,5 metra do góry) i znów gładko opadają na dół. Wówczas skuteczne trafienie w pudełko po telewizorze (80x80 cm) jest możliwe na około 35-40 metrów. Dalsze podkręcenie hu powoduje że na 20-25 metrze lecę fiu... w górę.

Po drugie rozrzut na 30-35 metrach wynosi mniej więcej 0,5 metra. Sprawdzałem czy nie ma "chwiejnej lufy" i nic. Aha, testy przeprowadzałem na kulkach 0,25 g Excela w piwnicy (długi korytarz, zero wiatru, temp ok. 12 stopni). Podane wyniki dotyczą ognia pojedynczego. Na auto jest minimlanie gorzej (zwłaszcza skupienie)

No i teraz mam pytanie czy takie osiągi są normalne dla tej repliki i po prostu "za dużo bym chciał" ;-) Czy też jest to poniżej jej możłiwości i jesli tak to w czym szukac problemu? Czy np. wyminana lufy na 6,04 systema i HU na silikonowy systemy może taki efekt zlikwidować.

Z góry dzięki za odp.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Holman za odp. Spróbuję z gumą guardera i zobaczymy jaki będzie efekt.

ReMeK takich osiągów tylko pozazdrościć, może i moja eMka będzie tak nosić jak już rozgryzę w czym problem :lol: . Nie żebym był złośliwy :twisted: ale o ile pamietem kilka postów wcześniej to twoja eMke też miała swoje niedoskonałości... ;-) (no hurt feelings)

Link to post
Share on other sites

Ja w mojej M15a4 rifle mam gumę guardera i prec lufę systemy, muszę powiedzieć , że nawet mając problem nieszczelności cylindra i tłoka miałem zasięg skuteczny około 35 m i rozrzut jakieś 2-3 cm od punktu celowania... teraz mam uszczelniony cylinder (ten sam ale po wymianie o-ringa za 1,5 zł) i tłok (kupiłem znaaaacznie grubszy o-ring niż ten w standardzie) i tłok pracuje nadal w miarę lekko, a jak zasłonię dyszę cylindra palcem to tłoka nie można ruszyć z miejsca.... poza tym polecam wymianę sprężyny na Pdi-170%, po tych upgradach mam około 70 m zasięgu skutecznego. więc za nie wiele ponad 200 zł (prec lufa + Pdi 170%+ gumka + o ringi) masz około 420 fps (mierzone) - choć spadła mi szybkostrzelność dość znacznie ale pewnie z powodu że mam 8,4 v a gearbox CA z Pdi-170 + moje przeróbki jest dość prądożerny...

Link to post
Share on other sites

Tak, miałęm pewien problem z moją Meczka ;) tylko ze nie był to problem GB czy czegos takiego

. Problem nastąpił gdy wpadłem do studzienki jedna nogą. Wtedy musiałęm walnac magiem o siebie, czy tez ziemię i wygioł sie ten pierdolnik który trzyma maga i przez to nie dociskał maga a mag nie podawał qulek ;] ale naprawiłem. Troche sie pomeczyłęm ale wkońcu dobralem odpowiedni ciężar młotka :mrgreen: :F

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...