Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15 A2 RIFLE


Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A co? Jak najbardziej możliwe :D

 

Demontujemy dyszę, zamiast głowicy tłoka przykręcamy iglicę, demontujemy komorę HU a w lufę pojedyńczo, ręcznie wtykamy naboje .22LR od KBKSu - 70 metrów zasięgu skutecznego na sprężynie 170PDI, proszę bardzo :F

 

Tyle tylko, że z ASG nie ma to nic wspólnego a taakiego eksperymentatora trzeba by za klejnoty powiesić :roll:

Link to post
Share on other sites

Cóż, chodziło o to że dopiero przy kabekaesie można mówić o takim zasięgu... Czytam co ludzie piszą o osiągach swoich replik i tylko głową kręcę. Jedenastopiętrowy blok, tzw. "mrówkowiec", ma 30 metrów wysokości. Mój M15A2 rifle (sprężyna stock, marujowa gumka HU) strzela nieznacznie dalej niż wysokość takiego rozłożona w poziomie (40-parę metrów?). Well R6 skonwertowany do pełnowymiarowego M16A3 - praktycznie tak samo (130PDI, HU też Marui). Nie wierzę w AEGi strzelające ponad 60 metrów. Kulki ASG mają stosunkowo duży kaliber przy stosunkowo niedużej masie, tym samym są podatne na opór powietrza i bardzo szybko wytracają prędkość. Żeby strzelić na 70 metrów trzebaby dużo większej prędkości wylotowej niż w KBKSie ( +/- ten sam kaliber, dużo większa masa pocisku). Czymś takim możnaby zabić :/

 

Powyższą wypowiedź opieram na prostym, acz niezbyt dokładnym odniesieniu tych 30 metrów do obiektu, który tyle właśnie ma. Nie mierzyłem taśmą mierniczą, więc nie bierzcie tego śmiertelnie serio. Po prostu próbuję powiedzieć, że wartości takie jak 60 i 70 metrów to chyba jednak jakiś kosmos, i prosiłbym o umiar w ich relacjonowaniu....

Link to post
Share on other sites
Pytałem sie kiedyś MG ile trzeba mieć Fps'ów żeby mieć skuteczny zasięg 75m, odpowiedzieli że 600 fps. Więc macie porównanie  :wink:

 

nie tylko FPS składa się na zasięg skuteczny.

 

 

Kiedyś wziąłem sobie miarkę i wymierzyłem 50 m (niby standardowy zasięg aega). Wbrew pozorom jest to kawał odległości i ludzie podający zasięg swoich replik poprosu podają je na oko, wydaje im się że tyle jest a w rzeczywistości może być o wiele krócej.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam pytanie do użytkowników M15 Rifle.

 

W stockowym gunie co ile czasu (a raczej kulek) pęka GB?

 

Ponieważ z tego co zauważyłem to GBv2 często pęka przy dyszy. A nosze sie z zamiarem kupna tego cuda i najbardziej mnie interesuje wytzrymałość GB w stocku.

 

Pzdr

Skunks

Link to post
Share on other sites

Witam ,

 

 

Końcówka to duży wtyk co do baterii napiecie myśle ze 9.6V jest odpowiedznie duża bateria 8.4V też pociągnie ale w zime zobaczysz , że to może nie wystarczyć co do NiMH czy NiCD to KANy mają tańsza cenę za miliamperogodzinę co jest SI ale ja jestem konserwatysta więc wziołbym NiCD SANYO (a NiMH ponoć nie mają efektu pamięciowego )

 

Pozdrawiam,

 

Fizia

Link to post
Share on other sites

Ja w stockowej wersji używałem 8,4 V 1800 mAh i było ok. Oczywiście w zimie długość użytkowania baterii spada drastycznie ale generalnie i tak było ok. Teraz mam wersję nieco mocniejszą (415 fps) i używam 9,6 V 1800 mAh. "Prewencyjnie" owinąłem ją starą skarpetą i okleiłem taśmą ilozacyjną ;-) Patent poskutkował. Bateria przy temeraturze -2 -3 stopnia do końca (około 1000 kulek) strzelała i wygląda że ma jeszcze spory zapas. Generalnie ze względu na spreżynę 130%, długośc lufy, cylinder 0 etc. te emki są dość "prądożerne" ale IMHO 8,4 V 1800 mAh w stocku wystarcza. O KANach nic nie wiem - się nie wypowiem ;-)

 

Przy okazji pozwolę sobie na lekki opis tunningu (415 fps) mojej eMki made by asgshop.pl: Zestaw Bore Up CA (Utwardzony, polerowany cylinder o poszerzonej średnicy; stalowa, poszerzona, podwójnie uszczelniona głowica cylindra; wzmocniona, poszerzona, uszczelniona dysza; wzmocniona, poszerzona, łożyskowana głowica); Łożyskowana prowadnica sprężyny CA, sprężyna M110 Guarder, Lufa precyzyjna 509 x 6,04 mm Systema, Silikonowa gumka HU Guarder - przeźroczysta (WAŻNE: gumka HU jeszcze nie jest zainstalowana).

Efekty tuningu w zakresie mocy są dość duże, ale bez szaleństw. Pamiętać jednak należy że kulki BB mają stosunkowo małą masę przy dość dużym kalibrze i w związku z tym szybko tracą prędkość - dywagacje o 100 metrach zasięgu skutecznego należy więc odłożyć między bajki.... Ale do rzeczy. Sprzęt został ztunningowany na asgshop.pl. Obsługa jak najbardziej OK - i wszystkie stockowe części oddali ;-). Zasięg skuteczny tejże repliki jest kilka-kilkanaście metrów większy od M15A4 Carabine 360 fps i stockowego M15A2 Rifle (z tym ze stockowy M15A2 R strzelał na 0.2). Trafienie skuteczne (w postać ludzką) możliwe jest na dystansie ok. 50-55 metrów (nie kroków!). Ale - i tu dochodzimy do sekretu całego tunningu - celność mojej eMeczki jest lepsza - szczególnie na dystansach 35-40 metrów gdzie trafienie w głowę nie stanowi żadnego problemu. I co równie ważne powtarzalność strzałów jest ogromna. Na 10 kulek wystrzelonych w cel o wielkości 10x10 cm na dystansie 35 metrów wszystkie trafiły a skupienie wynosiło mniej niż 5 cm (oczywiście przy użyciu lunety). Co równie istotne przy ogniu seryjnym celność była równie imponująca. Poza tym szybkostrzelność i "prędkość lotu kulki do celu" przewyższa wersję stockową. Gdybym miał procentowo (szacunkowo!)określić "polepszenie" osiągów w stosunku do wersji stock wychodzi bardzo ładnie:

(zaznaczam że stock strzelał na 0.2 a mój na 0.25)

Moc: +20%

Zasięg: +10%

Szybkosztrzelność: +10%

Celność: +20%

Podejrzewam że - mając wcześniej porównanie 0.2 i 0.25 w stocku (a róznica zasięgu jest tutaj duża) - moje osiągi na kulkach 0.2 byłyby średnio o 30% lepsze (z wyjątkiem celności: 15%)

Podsumowując: Pamiętać należy że decydując się na tunning swojej repliki nie należy liczyć na cuda i jakieś kosmiczne 80 czy 100 metrów zasięgu skutecznego. Według wyliczeń z Arnie's Airsfot (http://www.arniesairsoft.co.uk/?filnavn=/a...ts/fps_calc.htm) replika o mocy 415 fps (na 0,2) przy użyciu kulek 0,25 powinna mieć zasięg nieco ponad 50 metrów. Dla porównania stockowy M15A2 Rifle (315 fps) na 0,2 powinien mieć zasięg około 43 metrów strzelając z 0.2 i 38 metrów strzelając z 0,25; zaś M15A4 z 360 fps-ami na 0,2 przy użyciu kulek 0,25 powinien strzelać na ok. 45 metrów. Jak więc widać zasięgi ww. sprzętów są poprawne a różnice wynikające z tunningu zgodne z przwidywanymi efektami.

Najistotniejsze w tunningu jest żeby mieć osiągi lepsze niż przeciwnik - i tu pozwólcie mi na odrobinę pychy: moja eMeczka takie ma :twisted:

Link to post
Share on other sites

no to ja też sie pochwalę :D

 

podobnie jak kolega wyżej robiłem tunning w sklepie asg shop (pozdro dla sklepu :wink: )

 

tylko nie 415fps a 520fps 8)

 

taka moc ma też swoje minusy ,np. mogę strzelać tylko ogniem pojedyńczym, strzelanie na auto szybko skończyło by sie rozwaleniem geraboxa i innych czesci...

 

no ale zasieg jest piękny :D

 

po wstępnych testach wynosi okolo 70-75 metrów (skutecznie) a celność jest bajeczna 8)

 

niestety wiąże sie to ze stosowaniem kulek 0.36 ale co tam... :D

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

tak, przeróbce został poddany M15A4 Rifle CA

 

prędkosc była zmierzona chronometrem

 

 

do karabinu zostało włożone:

 

- zestaw bore-up CA

- sprężyna M150 Systema

- wzmocniona łożyskowana prowadnica CA

- zębatki helikalne Super Torque Up CA

- antirewersal Prometheus

- lufa prec 6.03 Systema

- poliwęglanowy tłok Prometheus

- gumka Hop-Up Prometheus

 

do tego bateria 12V ale jeszcze jestem w fazie testów odnosnie baterii

 

gdyby ktos chciał info o kosztach to wyłacznie na priv :)

 

zapraszam do sklepu www.asgshop.pl ,tam chłopaki powiedzą co i jak :D

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Tomow: Podobnie jak ty jestem zadowlony z tunningu mojej emki ale 70-75 metrów na 0,36 g? :wink:

Nazwijcie mnie niewiernym tomaszem ale mając ok 415 fps (mierzone) i zasięg skuteczny 55 metrów (nie kroków), stwierdzenie że 520 fps "daje" skutecznie na 75 metrów na 0,36g jakoś mnie nie przekonuje. :wink:

 

PS. przyłączam się do opini tomowa o asgshopie :lol:

Link to post
Share on other sites
... stwierdzenie że 520 fps "daje" skutecznie na 75 metrów na 0,36g jakoś mnie nie przekonuje.

 

 

eston Twój karabin robił ASG shop tak?

 

z Twoim mogą zrobić to samo jak ich trochę pomęczysz :D

 

moja M-ka była w identycznej konfiguracji jak Twoja i jakoś było mi za mało...

 

spytaj Marcina z ASG Shopu o zasieg mojej M-ki bo strzelał z niej nie raz w trakcie testów

 

trochę było przebojów zanim wszystko dograliśmy ale końcowy efekt jest powalający :D , fakt że ten tuning wyczyscił mi portel ale nie ma nic za darmo :(

 

jak masz jakieś pytania to wal na priv albo do ASG Shopu

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

niechodziło mi o napięcie silnika żle sie wyraziłem :P

ale chyba sie domysliłeś :P hehe

 

Dzięki ci bardzo i pozdro :P

 

[ Dodano: Sro 22 Lut, 2006 ]

Jeszcze jedno pytanko czy jak włoże do m15 sprężyne 190% czy bede musiał cośjeszcze wymienić przedtym np. prowadnice??

Link to post
Share on other sites

Zadam może głupie pytanie, ale serio nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Czy CA produkuje mid-capy do swoich emek? Z CA znalazłem tylko hi- i low-capy. Midów nigdzie.

 

[ Dodano: Nie 26 Lut, 2006 11:03 ]

I jeszcze jedno, prosiłbym o wypowiedzenie się na temat magów do emek z G&P. Czy pasują bez problemów, nie zacinają się, jaka jest ich ogólna jakość. Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

@Inferno:

Nie spotkałem się z midcapami CA. Miałem okazję sprawdzić w swojej emce midcapy: krótki TM (leżą idealnie), krótki i długi G&P (luzy lak cholera) i plastikowe firmy MAG (leżą mniej więcej jak magi CA, lekkie luzy ale troche taśmy izolacyjnej i będzie ok). Zdarzyły się problemy z podawaniem kulek w magach krótkim G&P (raz) i MAG (dwa razy).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...