Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ważne, Pomocy! Jaka replika do 700 zł.?


Recommended Posts

Pomocy!!!

Wiem, że takie pytania często padają ale na rynku ciągle pojawiają się nowe repliki, przez co wybór odpowiedniej jest bardzo ciężki. Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje proszę się nimi podzielić.

Więc jak w temacie poszukuję repliki do 700 zł. Piszczcie swoje propozycje.

Edited by Black_Burn
Link to post
Share on other sites

Nawet jeśli znajdzie gdzieś dostępne, toż to straszne "wiosło" metr długości i nieskładana kolba, w lesie trudno się z tym poruszać. Fakt replika ma dobry zasięg (około 50 m), niezłą celność i mały rozrzut, ale moim zdaniem na karabin szturmowy tak się nadaje jak ja na kominiarza z moją akrofobią. Jest dobrą bazą pod "parasnajperkę", ale to już są wydatki.

Wolałbym dozbierać "kasę" i kupić http://www.asg.com.p...e_GG,p,2288.php. Co prawda też do szturmu nadaje się mniej niż średnio (1,12 m długości), ale już w stoku daje radę jako snajperka (70 m skutecznego zasięgu), Gb V.7 - nie do zdarcia i jaki "klimat".

Piszę, bo kiedy bawiłem się w snajpera, miałem obydwie i wiem.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Nawet jeśli znajdzie gdzieś dostępne, toż to straszne "wiosło" metr długości i nieskładana kolba, w lesie trudno się z tym poruszać. Fakt replika ma dobry zasięg (około 50 m), niezłą celność i mały rozrzut, ale moim zdaniem na karabin szturmowy tak się nadaje jak ja na kominiarza z moją akrofobią. Jest dobrą bazą pod "parasnajperkę", ale to już są wydatki.

Wolałbym dozbierać "kasę" i kupić http://www.asg.com.p...e_GG,p,2288.php. Co prawda też do szturmu nadaje się mniej niż średnio (1,12 m długości), ale już w stoku daje radę jako snajperka (70 m skutecznego zasięgu), Gb V.7 - nie do zdarcia i jaki "klimat".

Piszę, bo kiedy bawiłem się w snajpera, miałem obydwie i wiem.

Rozmawiamy o cenie do 700 zł a nie 1700 ;P Latałem z tym po lesie i było całkiem ok .
Link to post
Share on other sites

@Dexterkrak, nie sciemniam. Było mierzone. Mam dzialkę długości 70 m (dokładnie 68,4 m), "Francuz" powieszony na płocie, strzelałem zza płotu po przeciwnej stronie (żeby nie było wątpliwości vis a vis tarczy), na 50 strzałów (na singlu), 47 w tarczy.

To na prawdę zajebista replika.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Nie, bo mi tajka wiedza nie była potrzebna. Zasięg maksymalny zależy nie tylko od repliki, ale również od wielu czynników zewnętrznych (siła i kierunek wiatru, wilgotność powietrza, temperatura itp). Dla mnie ważny był zasięg skuteczny. 70 m było dla mnie w zupelności satysfakcjonujące.

Link to post
Share on other sites

70m (mierzonych taśmą) i 430 fps to tylko na porządnej lufie precyzyjnej i porządnej gumce hop-up. Na stockowych częściach jakiegoś chinola, to musiałbyś strzelać pod kątem 40 stopni aby ta kulka doleciała do celu.

 

W asg jest to osobliwe, że kulki po osiągnięciu swojego zasięgu max, zamiast lecieć w dół, nagle wszystkie wariują i lecą tam gdzie chcą-każda w swoją stronę (w przeciwieństwie do broni palnej).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Podbijam temat, szukam repliki do 700, ewentualnie do 800 po jakimś tam małym tuningu. Zastanawiałem, się na g36 cymy, ale nie ma go nigdzie w sprzedaży a nie chcę kupować używanego chińczyka(bez przesady). Chcę broń raczej do lasu, nie chce żadnego kałacha(miałem i biegało mi się z tym fatalnie). Chciałbym mieć nie-największą gabarytowo broń do strzelanek raczej w lesie. Zastanawiałem się nad:

http://www.sklep.air...go-AK-4RIS.html

http://www.sklep-asg...SCAR-BLACK.html

http://www.specshop....al#!prettyPhoto

http://zbrojownia.li...products_id=570

Co o tym sądzicie? Macie jakieś inne propozycje?

Link to post
Share on other sites

70m (mierzonych taśmą) i 430 fps to tylko na porządnej lufie precyzyjnej i porządnej gumce hop-up.

 

Z 430 FPSami stockowego CM.040 w połączeniu z lufą promyka i zieloną gumą G&G osiągam zasięg +/- 70 metrów zasięgu całkowitego, ale rozrzut kulek jest tak mały, że śmiało można to też nazwać zasięgiem skutecznym.

Link to post
Share on other sites
Przy tych 70 metrach i około 430 fps musisz brać poprawki na przewyższenie? Czy opad kulki jest widoczny?
70m (mierzonych taśmą) i 430 fps to tylko na porządnej lufie precyzyjnej i porządnej gumce hop-up. Na stockowych częściach jakiegoś chinola, to musiałbyś strzelać pod kątem 40 stopni aby ta kulka doleciała do celu. (...)

No cóż, weźcie w łapki, postrzelajcie, przekonacie się "organoleptycznie".

Link to post
Share on other sites

 

Ja zaczynalem od M-ek PJ i moim zdaniem sa godne polecenia w tym przedziale cenowym. PJ to w sumie A&K z paroma kosmetycznymi dodatkami. Jednak nalezy pamietac iz nie sa to repliki pozbawione wad.

Wykonanie zewnetrze stoi na dobrym poziomie, wewnatrz tez jest ok. U mnie problemy zaczely sie przy tiuningu, czesc czesci wewnetrznych nie do konca byla zgodna ze standartem TM.

Link to post
Share on other sites
Przy tych 70 metrach i około 430 fps musisz brać poprawki na przewyższenie? Czy opad kulki jest widoczny?
No cóż, weźcie w łapki, postrzelajcie, przekonacie się "organoleptycznie".

o.O Powała, ja nie stwierdzałem faktu, tylko pytałem. Nie mam dostępu do M14 G&G, a 70 metrów skutecznego przy 430 fps w stocku to sporo.

 

Link to post
Share on other sites

o.O Powała, ja nie stwierdzałem faktu, tylko pytałem. Nie mam dostępu do M14 G&G, a 70 metrów skutecznego przy 430 fps w stocku to sporo.

 

A ja przez ponad rok miałem tą zabawkę, tj. M14 Veteran od G&G w swoim arsenale i potwierdzam to, co napisał o niej Powała. Replika faktycznie ma zasięg jakby siedziała w niej co najmniej M140, a nie M120. Podane 70 metrów skutecznego zasięgu jest jak najbardziej prawidłowe. Mój egzemplarz w takim stanie jak go fabryka stworzyła siał kulkami właśnie na ok. 70 metrów. Odległość mierzyłem kilkukrotnie i nawet po pół roku użytkowania oscylowała na podobnym poziomie. Prawdopodobnie duży wpływ na taki stan rzeczy ma głowica cylindra posiadająca podwójne uszczelnienie i mega ciasne spasowanie, która dodatkowo pozbawiona jest gumowej "uszczelki" na spodzie. Pewnie nie bez znaczenia jest również komora Hop-Up pozwalająca na o wiele bardziej precyzyjną regulację niż komory znane z M4.

 

Veteran to topowy model M14 od G&G i różni się od pozostałych modeli M14 tego producenta osiągami i zastosowanymi podzespołami.

Link to post
Share on other sites

Ziemol, offtop to norma, to podforum średnio jest moderowane właśnie z powodu takich pytań jak twoje bo są one zadawane przynajmniej 8 razy w tygodniu.

 

Co do m14 miałem i socoma i długą wersję z g&g, co prawda w długiej siedziała precka promyka ale zasięg oscylował w granicach 70-80 metrów, (swoją droga kumpel się na niej nieźle wzbogacił) na kulkach 0,25 szału nie było więc mu ją sprzedałem lecz potem jak się okazało na kulkach 028 stał się cud kulka leciała i leciała i każdy się zastanawiał co ja z nią zrobiłem że tak leci xD.

 

Co do tematu replik nic nowego nie wniosę ale osobiście nie brałbym już NIGDY czegoś co ma gb V2 to jak dla mnie zaraz bo konstrukcjach za 200 zł to najgorszy możliwy shit jaki się udało stworzyć, do tego mocowanie hu w emkach jest tak tragiczne że gdy ruszysz magiem automatycznie ruszysz komorą a ta odsunie się od gb i będzie tworzyć nieziemską nieszczelność, jedyne v2 które mi się podobało lecz średnio pasowało do emki którą aktualnie miałem było z plastiku i kosztowało 50 zł razem ze sprowadzeniem do kraju :teethh:

Edited by siannko
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...