Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jednostki Specjalne - Ksiazki,filmy, artykuly


Recommended Posts

no wlasnie, moze podacie tutaj ksiazki jakie znacie, filmy badz artukuly, o jednostkach specjalnych, chodzi o jakies informacje.

Ja zaczne

Ksiazki

 

Tom Clancy -Tęcza Sześć (Jednostka Antyterrorystyczna)

Tom Clancy - Bez Skrupołów (NavySeal, Marines)

Hubert Królikowski - Wojskowa Jednostka Specjalna GROM (Nieczytalem, ale o GROMie najlepsza ksiazka)

 

Strony

www.warrior.prv.pl

 

EDIT:

Adres strony juz poprawiony, sorry

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Filmy dokumentalne z Discovery:

 

Navy Seals: Direct action

Navy Seals: The Silent option

Navy Seals: In harms way

 

Filmy z History Channell

 

Special forces: Desert Storm

Special Forces: Silent heroes

Special Forces: Mike Forces

Special Forces: Recondo School

World Deadliest Snipers

 

Książki: Tom Clancy: Wojownicy cienia

Link to post
Share on other sites

Polecam książkę "SOG - tajne wojny jednostek specjalnych" czy jakoś tak - Johna Plastera (ponad 300 stron idealnej lektury)

"Specnaz w Afganistanie" - książka pisana przez 2 byłych żołnierzy Specnazu (lekko trąci komunistycznym podejściem najeźdźcy) ale opisy akcji oraz strategii i taktyki działań są świetne) książka ma wiele stron ale można ją przeczytać niestety w 8 godzin bo reszta to cała masa niedokładnych zdjęć (czarnobiałych)

Link to post
Share on other sites

a gdzie bedzie mozna kupic ta ksiazke, bo chetnie zamowie :D

 

EDIT:

dotarlem do opisu ksiazki, i zapowiada sie ciekawie, co prawda to sa same akcje i zwierzeia komandosow.

mnie bardziej ciekawi ksiazka Królikowskiego, gdzie jest pokazany GROM od zewnatrz, uzbrojenie, selekcja itp, bo to co na stronach to niezbyt wiele jest :D

Link to post
Share on other sites
Od siebie polecam "Specnaz" Wiktora Suworowa a jesli chodzi o kino to "Counterforce" :)

 

Natchnąłeś mnie! Pragnę polecić jeszcze "Akwarium", tegoż samego autora, kunszt jeżeli chodzi o sztuke literetury faktu. Książka zawiera elementy działań specnazu i nie jest mu w całości poświęcona, ale mimo wszystko pozyzja którą każdy fan wschodniego militaryzmu i nie tylko mieć powinien :!: :wink:

 

Dodam jeszcze to:

Chris Ryan- "Ostatni z Brawo two Zero"

Link to post
Share on other sites

Niedźwiedź i Smok to świetna książka, przeczytałem kilka razy (w oryginale i tłumaczeniu) ale właściwie mało tam jest o działaniach SF - na początku króciutki opis ćwiczeń i na końcu ot mała akcja R6 :wink:

 

Mam pytanko : Książka Clancy'ego w której Clark i Chavez "zestrzeliwywali" samoloty ( "Kami" ) jakąś bronią świetlną ("kilka milionów kandeli" czy jakoś tak) - jaki był tytuł książki i czy taka broń faktycznie istnieje (oślepiająca [ale nie "flash-bang")] tylko jakiś reflektor itp i jak to się sprawuje w praktyce :?:

Link to post
Share on other sites

Paramedic, to był bodajże Dekret ( o konflikcie z Japonią - musisz trafić), czy to istnieje - no idea!

Polecam oprócz literatury faktu McNaba, jego inne powieści - też zajebiście dużo informacji. Nie dziwie się,że wszystkie jego ksiązki są przed wydaniem kolaudowane. Z filmów polecam też:

Bravo Two Zero wg McNaba - szczególnie dodatki na DVD

Andy McNab Ultimate Warior

i wiele innych

Link to post
Share on other sites

A to kanon, jeżeli chodzi o początki, tak uwielbianch przez nas komandosów formacji: SAS, LRDG, SBS, itd. Biblia, każego kto interesuje się początkami tych jakże niesamowitych jednostek. Ich losy, są przedstawione na tle ważnych i jakże brawurowych akcji. Jest to:

Laffin John ze swoją książką- "Na tyłach wroga, Oddziały do zadań specjalnych w II wojnie światowej"

 

TUTAJ LINK DO KSIĘGARNI:

http://www.wysylkowo.com.pl/ks58061.html

 

 

P.S. Pierwszymi komandosami według mnie byli Lisowczycy, a następnie Burowie w znanych nam dwóch konfliktach. Na pewno kojarzycie o jakie konflikty chodzi :wink: :!:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Paramedic, to był bodajże Dekret ( o konflikcie z Japonią - musisz trafić),

nope, to byl "Debt of Honour" (nie wiem jak to przetlumaczyli). Przy okazji. Mnie osobiscie Clancy juz mierzi jesli chodzi o te wszystkie historie konfliktow narodowych. Ah jaka nasza armia jest wielka, a nasz pojedynczy super hiper stealth helikopter rozwali cala armie japonska, a nasze czarodziejskie lampy to juz w ogole cos niesamowitego. :/

duzo lepsze sa jego ksiazki nie opisujace tego co powyzej, ale historie pojedynczych ludzi (polecam np "Without remorse" - historia zycia Clark'a)

Link to post
Share on other sites

jestem w polowie tej nowej ksiazki o Gromie i juz wiem ze moge ja polecic...wydaje mi sie ze jest pisana nieco stronniczo i autor stara sie jak najbardziej zachwalac Grom, ale mimo to jest super i dzieki tym komplementom mozna naprawde poczuc sie dumnym ze mamy w kraju cos atkiego jak Grom...jeszcze raz polecam.

No i faje sa fotki..z tym ze troche male i czarnobiale ale da sie to przebolec bo sa ze tak powiem "undergroundowe" :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...