Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jednostki Specjalne - Ksiazki,filmy, artykuly


Recommended Posts

Polecam "S.W.A.T. Team Manual" by Capt. Robert Cappel

 

This guide -- the first S.W.A.T. team manual ever published -- outlines in detail the theories, tactics and training techniques as practiced by a first-rate S.W.A.T. team.

 

Topics will include choosing team members, selecting equipment, training regimens, and conducting counterguerrilla and countersniping ops.

 

With more than 100 illustrations to outline S.W.A.T. tactics, you'll quickly learn how to perfect ambush and counterambush techniques, negotiate hostage releases, and much, much more!

 

Chyba nie trzeba komentowac... 8)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Ostatnio sobie czytam "Sztuke wojny" Sun Tzu i Sun Pin...naprawde bardzo ciekawe i przyjemnie sie czyta

 

Niewiarygodne, że zasady i metody konfrontacji z przeciwnikiem znane w odległej epoce i zupełnie innej cywilizacji z powodzeniem znajdują zastosowanie również dzisiaj.

"Sztuka wojny" Sun Tzu i "Metody wojskowe" Sun Pina przedstawiają zbiór zaleceń i rad dla każdego, kto dowodzi ludźmi, stawia czoła wyzwaniom i walczy o pozycję dla siebie i swoich podwładnych.

Zawarta w tej książce wiedza nie wymaga naukowego przygotowania i jest przystępna dla każdego czytelnika. Słowa chińskich mędrców opatrzone zostały komentarzami zawierającymi wyjaśnienia trudniejszych fragmentów, opisami kontekstu sytuacyjnego i propozycjami zastosowania ich interpretacji w sytuacjach życia codziennego.

O skuteczności ponadczasowych chińskich nauk wiedzą azjatyccy politycy, biznesmeni i wojskowi od dwu i pół tysiąca lat. W XX wieku, po przegranej wojnie w Wietnamie, przekonały się o niej również Stany Zjednoczone, gdzie od kilkudziesięciu lat wykłada się wiedzę Sun Tzu i Sun Pina na uczelniach wojskowych.

Opanowanie skutecznych strategii przydaje się nie tylko na wojnie, ale również na co dzień. Nauki Sun Tzu nadają się do zastosowania w negocjacjach, windykacjach, marketingu, reklamie, sporcie, walce z konkurencją, zarządzaniu ludźmi i obronie własnych interesów. Te traktaty uczą zwyciężać

Link to post
Share on other sites
jestem w polowie tej nowej ksiazki o Gromie i juz wiem ze moge ja polecic...wydaje mi sie ze jest pisana nieco stronniczo i autor stara sie jak najbardziej zachwalac Grom, ale mimo to jest super i dzieki tym komplementom mozna naprawde poczuc sie dumnym ze mamy w kraju cos atkiego jak Grom...jeszcze raz polecam.

No i faje sa fotki..z tym ze troche male i czarnobiale ale da sie to przebolec bo sa ze tak powiem "undergroundowe" :)

 

przeczytałem, równierz polecam :P

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Grom.pl - niezle niezle, sporo ciekawych zdjec i opisow akcji, przygotowania, dziwnych sytuacji (szczegolnie tych z udzialem sztabowcow:)).

 

Teraz czytam sobie Navy SEALs (przetlumaczone jako Komando Foki) Kevina Dockery'ego. W sumie, raczej malo jest tam o misjach "fok", uzbrojeniu itd. Autor skupil sie na historii zespolow UDT, Seabees, Scouts & Raiders. W ksiazce znajduje sie bardzo duzo wypowiedzi bylych zolnierzy UDT, ktorzy przeszli pozniej do NS.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Paramedic, to był bodajże Dekret ( o konflikcie z Japonią - musisz trafić), czy to istnieje - no idea!

 

Moze zbyt to odgrzebuje ale mylisz sie, to nie byl Dekret, ale ksiazka wczesniej czyli "Dlug Honorowy" idac chronologicznie do wydarzen w ksiazkach. A z ta "zarowka" to fajny motyw, jednak chyba troche przesadzony moim zdaniem.

 

Skoro juz odswiezylem to mozna kontynuowac, moze znacie jakies jeszcze ciekawe ksiazki, autorow.

 

Ostatnio czytalem W.E.B Griffin cykl "Korpus". Najlepsze ksiazki jakie do tej pory czytalem, naprawde mistrzostwo, jednak juz jego 2 saga, "zolnierska saga" chyba mi nie podchodzi, moze ktos sie wypowie jeszcze ?:D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czy znacie jakas ksiazke gdzie jest dokladnie opisane jak przeprowadzic selekcje? jakie cwiczenia sprawdzajace zastosowac. Oraz kolejne pytanie, chodzi mi o taka ksiazke/strone internetowa gdzie byly by opisane funkcje poszczegolnych operatorow w czasie szturmu na budynek, wchodzenia do pomieszczenia, ogolnie taktyki poruszania sie i dzialania taktycznego.

Strony oprocz specops.pl oczywiscie :)

Link to post
Share on other sites
Czy znacie jakas ksiazke gdzie jest dokladnie opisane jak przeprowadzic selekcje? jakie cwiczenia sprawdzajace zastosowac. Oraz kolejne pytanie, chodzi mi o taka ksiazke/strone internetowa gdzie byly by opisane funkcje poszczegolnych operatorow w czasie szturmu na budynek, wchodzenia do pomieszczenia, ogolnie taktyki poruszania sie i dzialania taktycznego.  

W latach 2002/2003 Bellona wydala serie tomikow z serii Biblioteka Zołnierza Polskiego - Szkoła Przetrwania". Wydane dosc ladnie, w twardej oprawie. Tylko czcionka wielka jak dla analfabetow, heh. W serii bylo chyba z 7 lub 8 tomikow i mozna znalezc tam informacje, jak przebiega selekcja w roznych silach zbrojnych, o wyposazeniu, mozliwosciach przezycia w trudnych warunkach, walki w miescie itp. Tlumaczenia z angielskiego. Tematyka ciekawa, choc tematy potraktowane dosc pobieznie i pozostaje spore uczucie niedosytu. Choc konkretnie w tej tematyce, to za duzo publikacji sie u nas nie pojawilo i trudno raczej wybredzac...

 

Ostatnio kupilem te ksiazeczki na allegro w cenie okolo 20 pln za sztuke, jak cie interesuje, to mozesz zerknac tutaj: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.p...92567&gr_id=691

Trzeba przyznac ze sumarycznie, to wychodzi calkiem slona kwota za komplecik kilku ksiazeczek...

 

P.S. To nie ja wystawiam te ksiazki i nikogo nie namawiam do zakupu!

Link to post
Share on other sites

"Nabór do sił specjalnych" - Chris McNab

 

Wedlug mnie ta ksiazka jest do niczego. Malo w niej jest jakis dobrych informacji. Jezeli chcesz poczytac sobie o rekrutacji do SAS znajdz ksiazki Any'ego McNab'a (Natychmiastowa Akcja).

Bellona wydala rowniez ksiazke "Oddzialy specjalne". Sa tam opisy rekrutacji do SAS, Delty, KSK i do oddzialow specjalnych RPA (oczywiscie nie sa to jakies super rozbudowane teksty).

 

Navy Seals- Komando foki. Kronika wczesnych lat

Autor: Dockery, Kevin

ISBN: 83-7298-361-5

 

Ta ksiazka przedstawia nabor do Navy SEAL's (po powstaniu) oraz do zespolow UDT, Sea Bees (tzw. "piekielny tydzien").

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
Jutro (czwartek) o 17.00 na Discovery będzie film o akcji SAS w ambasadzie Iranu

 

Film ten już leciał pare tygodni temu w niedzielę. Wg mnie jedyna ciekawa rzecz to wypowiedzi osób, które brały udział w akcji. Reszta to znane zdjęcia z BBC, powtarzane animacje komputerowe ataku na budynek oraz migawki z jakiegoś filmu fabularnego ("The final option"?).

Link to post
Share on other sites

Polecam książkę "Inside delta force" nie pamiętam autora, to jeden z pierwszych żołnierzy Delty. Bardzi dobra książka, niestety nie została jeszcze przetłumaczona na polski.

 

http://acn.waw.pl/grom1/ (www.grom2.prv.pl) ta strona już nie istnieje, www.grom.mil.pl jest jej "spadkobiercą".

 

Odnośnie filmów, na jesieni mają być pierwsze zdjęcia do filmu "Grom", a w USA kręcą "The Unit" o Delcie.

Link to post
Share on other sites
Polecam książkę "Inside delta force" nie pamiętam autora, to jeden z pierwszych żołnierzy Delty. Bardzi dobra książka, niestety nie została jeszcze przetłumaczona na polski.

 

http://acn.waw.pl/grom1/ (www.grom2.prv.pl) ta strona już nie istnieje, www.grom.mil.pl jest jej "spadkobiercą".

 

Odnośnie filmów, na jesieni mają być pierwsze zdjęcia do filmu "Grom", a w USA kręcą "The Unit" o Delcie.

 

Mam złe wieści kolego. Autorem jest Eric Hayney i napisał WIELE głopot w swojej książce. Ostatnio miałem nieprzyjemność ją czytać. Masa głupot. Eric zrobił sobie karierę na podawniu się za "współtwórcę DELTY", "jeden z najlepszych operatorów tej formacji" itp. Ex. d-cy DELTY zdementowali te pogłoski a sam Eric został "zbanowany" ze społeczności SOF.

 

Co do serialu, to przypomina mi "Czterej pancerni i pies" :wink:

Propaganda, głupoty, błędy i oczywista ŻENADA ! ! !

 

Pozycje pana Toma C. to przyznam są ciekawe, ale bo bajka wyssana z palca :wink: Największą parodią jest CTU o nazwie "RAINBOW" :lol:

Link to post
Share on other sites

ultimate force

angielski serial o sas w roli glownej ross kemp znany z serialu eastenders taki nasz klan albo zlotopolscy.

serial dosc ciekawy, calkiem realne sceny, moze dzieki ndoradztwy ( gra rowniez 2go planowa role ) chrisa ryana tego od ostatni z bravo two zero

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Tom Clancy - "Under The Siege" ( "Oblężenie" )

Larry Bond - "Cauldron" ( "Kocioł" ) [ Wojna w Europie - tym razem Niemcy i Francja walczą ramię w ramię przeciw... Polsce, wspieranej przez siły szybkiego reagowania USA. Dość ciekawa wizja III Wojny Światowej ]

Steven Hartov - "The nylon hand of God" ( "Nylonowa ręka Boga" )

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Polecam książkę (może niezbyt nową , ale lubię ją czasami czytać)

COMBAT - metody działania elitarnych jednostek wybranych państw świata

autor : LEN CACUTT dom wydawniczy bellona

 

Teraz można kupić tę książkę jedynie na allegro i w antykwariatach. :uśmiech:

 

pozdrawiam :killer:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...