Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Projekt "SW-3000"


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio wpadłem na pomysł zrobienia własnego karabinu AEG.

Bazowany będzie trochę na AK. Łoże wyrzeźbię w drewnie (orzech będzie dobry?) Wszystko przedstawia obrazek poniżej: (zapomniałem dorysować magazynka, będą wchodziły magi od CM albo TM, oczywiście od AK)

 

sw3000.png

 

Potrzebuję waszej pomocy, niezbyt się znam na AEGach. Chodzi mi o to, że do tej pory widziałem na własne oczy tylko bebechy mojego Warriora, więc dużego doświadczenia nie mam :icon_smile:. Mój problem siedzi w pokrywie zamka i suwadle. Nie wiem, jak to będzie wyglądało, nie wiem, jak zamontować suwadło. I tu pytanie: suwadło z prowadnicą mocuje się jakoś w pokrywie czy w łożu (czy tam korpusie)?

Poza tym, chciałbym dorobić BlowBack, ale to już chcieć a móc...

Kolejne pytanie: jeżeli góra (no wiecie, pokrywa zamka, suwadło i reszta od kałasza) się nie nadaje, to z czego lepiej to wziąć(chociaż wolałbym przy tym zostać)?

I jeszcze jedno: jak wygląda połączenie GB z komorą HU, magazynkiem i lufą (jakieś gwinty, piny, czy jakieś inne nie wiadomo co)? Prosiłbym o jakieś zdjęcia czy schematy.

Proszę, nie besztajcie, i nie mieszajcie z błotem za brak wiedzy, tylko pomóżcie.

Link to post
Share on other sites

Misiu, weź proszę mnie nie dobijaj. Zielonego pojęcia nie masz jak w ogóle wyglądają repliki, a chcesz robić customa?

 

Daję temu tematowi 3 dni. Jeśli do tego czasu nie przedstawisz jakiegokolwiek sensownego projektu (lub jakiś forumowicz się nad Tobą nie zlituje i nie pomoże) - temat zamykam.

 

Podstawa prawna:

3. Dział w założeniu ma służyć do pokazywania etapów produkcji własnej repliki, dyskusji nad stosowanymi rozwiązaniami, oraz prezentacji już ukończonych replik.

 

Bardzo NIEMILE WIDZIANE będzie więc rozpoczynanie nowych wątków przez użytkowników bez doświadczenia w customowaniu replik, nie posiadających jakichkolwiek planów i materiałów do ich zbudowania - a liczących na "podanie wszystkiego na tacy" przez innych użytkowników.

 

.

Link to post
Share on other sites

Ździwisz się, jak mi się uda...

To, że się nie znam, nie znaczy, że jestem idiotą, i nic nie zrobię.

Zrobię "sensowny projekt" jak ktoś mi odpowie na pytania, które zadałem powyżej.

 

EDIT: Nie czekam na wszystko na tacy. Wiem jak mniej-więcej wygląda typowy AEG.

Poza tym, rozumiem o co ci chodzi, ale żeby mieć doświadczenie, trzeba mieć jedną-dwie repliki. A ja nie mam kasy na to, i jeszcze żeby potem na części do tego projektu zbierać.

 

Zedytowałbym powyższy post, ale się nie da.

Chcesz jakiś sensowny projekt? Proszę:

W środku będzie:

-GB v.3 od G&G. Dokładnie ten: http://azteko.pl/gg-...iii-p-3183.html

-Lufa 6,04 prawdopodobnie także od G&G: http://azteko.pl/gg-...-g3-p-2000.html

-Komora HU albo standardowa CM, albo G&G do AK: http://azteko.pl/gg-...-ak-p-3239.html

 

Projekt i tak będę kontynuował, pomimo tego, że skazałeś go na śmierć.

Edited by wiciok
Posty połączone.
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Miszczu, jak tam chcesz wsadzić silnik? Nie widziałeś chyba GB v.3 na oczy. To nie jest plan, czekamy na jakieś rysunki, wymiary, a najlepiej na zdjęcia tego co zrobiłeś. Wielu było takich co zaczynali, bronili się, a [*****] zrobili.

 

Nie wróżę Ci długiej kariery tutaj

Edited by wiciok
Nie przeklinaj.
Link to post
Share on other sites

Wiem, reaguje agresywni, ale zrozum też mnie: wpadam na genialny pomysł, a tu mi mod piszę, żebym się za to nie zabierał. Nie znam się, bo nie widziałem na żywo, ale wiem jak to działa, co mniej-więcej jest w środku. Czyli podstawy mam :-D. Tylko czy znajdzie się ktoś kto mi odpowie na pytania? I zanim ktoś mi wytknie błąd w rysunku: tak, lufa powinna być niżej.

 

PS: Nie oczekujcie, że szybko odpowiem na pytania czy coś, bo nie mam chwilowo (do końca miesiąca, może następnego: uroki przeprowadzki :/) neta w domu.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie panowie. Co do silnika - właśnie się skapnąłem. Łoże będzie podobne do tego od warriora z tą "fikuśną" kolbą, więc problem rozwiązany. Rączka przeładowania chyba będzie przyklejona do pokrywy zamka żeby tylko wyglądała i tyle. Będę szukał teraz wymiarów części, więc jakieś rysunki może dam jutro, jak ogarnę wrzucanie obrazów z telefonu.

Nie czepiajcie się nicku, kiedyś na szybko wymyślałem.

Link to post
Share on other sites

Ok, od początku.

 

Chcesz robić customa? Zgromadź dużo kasy i czasu, z nastawieniem na kasę. Jak nie masz za dużego budżetu, to kup gotową replikę, mniej nerwów, mniej utopionego siana, więcej czasu na strzelanie, zamiast siedzenia w domu.

 

Po drugie, orzech będzie dobry, jeśli robisz luksusowy sztucer angielski z XIX wieku i masz zdolności rzeźbiarskie. Jeśli pytasz czy orzech się nada, odpowiem - nie nie nada się. Lepsza będzie sklejka, ale w ogóle to zacznij od modelu kolby w warstwowo klejonym kartonie. Jak wyjdzie Ci kartonowa kolba, to po zdobytych doświadczeniach możesz zacząć w sklejce. Jak masz podstawowe narzędzia warsztatu stolarskiego, to dobrze. Jak nie to kup, będziesz potrzebować dłut, tarników, ścisków (najlepiej całe wiadro), wyrzynarki, wiertarki, otwornic. Jak zachce Ci się dłubać w drewnie pełnym, to dojdzie jeszcze frezarka dolnowrzecionowa i frezy.

 

Jak już naprawdę się upierasz i chcesz obudować kałacha drewnem, to wzoruj się na SKS.

Tu masz temat gościa, który zrobił coś takiego od podstaw

http://filairsoft.com/forum/showthread.php?t=95979

 

Pamiętaj też, że budowa customów to droga frajda, jeżeli założyłeś sobie "nie mam drugiej repliki, nie stać mnie, to sobie zrobię", to popełniłeś błąd przy samych założeniach. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co chcesz osiągnąć budując własną replikę. Unikalny wygląd? Wzoruj się na czymś istniejącym. Ergonomię? Kup sobie replikę i zmodyfikuj ją pod siebie z dostępnych części. Lans? Ok, ale to musi wyglądać, nieistniejącą bronią lansu nie zrobisz. Chcesz zaoszczędzić? Nie zaoszczędzisz. Custom kosztuje zwykle trzykrotnie tyle co baza pod niego.

Jestem w stanie zrozumieć Twój zapał tylko w sytuacji, gdy w Twoim mieście laski lecą na customy. Ale i tak musisz zrobić to dobrze, inaczej wyrwiesz tylko pasztety.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, tak jak kiedyś był wysyp zielonych snajperów, tak teraz będziemy mieć wysyp zielonych customowców :) W obu przypadkach zasada ta sama - wydaje im się, że jak nie mają kasy, to można pokombinować i się uda :)

Link to post
Share on other sites

@Dread

1)Czas jest, kasa się znajdzie niedługo, zapewniam cię.

2)Pytałem o orzech, bo dziadek ma na zbyciu kloc, ale wcześniej myślałem o sklejce.

3)Narzędzia mam.

4)Z tym SKSem to dobry pomysł, wpadłem rano na coś podobnego, ale to jest lepsze.

5)Co chcę osiągnąć? Coś co dobrze strzela, jest mocne, i w miarę (jak na customa) taniego.

Nie miejcie mnie za kolejnego gimnazjalistę który dowiedział się o ASG i postanowił zrobić customa. Od dwóch lat się interesuję ASG, więc trochę już wiem, i to mi wystarczy. Fakt, strasznie debilnie zacząłem, gdyby ktoś inny utworzył taki temat jak ja to pewnie miałbym od razu ochotę go zbluzgać. Zadałem głupie pytania(na które już znalazłem odpowiedź), przepraszam za to, nie będę próbował się tłumaczyć bo nie ma sensu. Ale teraz trochę pogłębiłem wiedzę o temacie AEG, wydaje mi się, że wiem wszystko (no może prawie) co potrzeba, i będę kontynuował ten mój projekt.

Link to post
Share on other sites

Najpierw muszę dorwac wymiary, a dziś nie mam niestety zbyt dużo czasu, ale raczej uda mi się wrzucić rys. z wyglądem zewnętrznym (takim mniej więcej, nie wiem jeszcze jak dokładnie będzie wyglądało łoże, ale to mały szczegół), dokładne wymiary i wygląd łoża wrzucę jak będę miał wymiary bebechów.

Dobra, dość pieprzenia,, przewidywania i wróżenia, idę robić.

 

Posty połączone. w.

 

Dobra, mój ideał to mniej więcej coś takiego, chociaż chwyt jest trochę za długi, a kolba za mała, ale to szczegóły:

sw3000v4sniperversion.png

Mały problem będzie przy spuście i zatrzasku maga, bo spust jest być trochę z tyłu, blisko silnia a zatrzask wiadomo, musi być blisko magazynka. Może po prostu utnę sam zatrzask od tego:

zatrzaskmaga.jpg

I wtedy wyglądałoby to tak:

sw3000v4sniperversionv2.png

Co myślicie?

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

A silnik i komorę HU to sobie włożysz do kieszeni? Jak Cię bawi rysowanie karabinów, urządzeń AGD, itp. to idź na wzornictwo przemysłowe. Ale nie spamuj po forum. Jeśli musisz się onanizować, rób to pod kołdrą - nie tutaj. Tutaj mówimy o konkretach, a nie dzielimy się młodzieńczymi fantazjami.

 

Dlatego najpierw kup jakiegoś AEG-a z v.3. Zobacz jak jest zrobiony, jakie wymiary i układ mają poszczególne podzespoły. A dopiero potem rób "projekty". Co ma dodatkowo tę zaletę, że jak tego AEG-a nie zepsujesz, usiłując wprowadzić swoje wizje w czyn - to może nawet będziesz miał z czego strzelać...

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Tu poparcie dla Kuby.

Chcesz robić Customa? Miej podstawe.

Czyli jeśli Twoją bazą ma być AK... kup AK i dopiero kombinuj.

Wg. Twojego rysunku.

Nie wejdzie praktycznie żaden Gearbox. a przynajmniej nie z silnikiem.

Weź z internetu pierwsze lepsze zdjęcie Gearbox'a z silnikiem i hop upa z lufą. (Dobrze by były w tej samej skali) Na tym namaluj swój projekt, zorientujesz się o co nam chodzi.

 

Teraz czuje się jakbym dawał dziecku załadowaną broń do ręki ale...

http://pimpmygun.doctornoob.com/app.php

Twoje rysunki może będą bardziej czytelne.

Link to post
Share on other sites

Silnik będzie w chwycie a gdzie ma być? Chwyt i łoże będą dopasowane tak, żeby silnik i komora pasowały, więc się nie goraczkuj, to tylko rysunek.

 

A zdajesz sobie sprawę matołku, że w gb.3 silnik znajduje się w określonej odległości "od spustu", a spust w określonej odległości od wylotu dyszy?

 

Rozumiesz, że o ile nie zamierzasz praktycznie wszystkich części wewnętrznych wykonywać od podstaw (dysza, komora HU, etc.) to nie sobie możesz dowolnie manipulować położeniem zatrzasku magazynka czy chwytu?

 

Przemknęło przez Twój pusty łeb, że położenie zatrzasku magazynka w replikach AK ma ścisły związek z wymiarami GB, komory i samych magazynków?

 

Nie? To won z forum i w domu pod kołdrą się brandzlować!

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...