Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"AEG" - P90TR Marui - upgrade


Recommended Posts

Witam

 

Jak mniemam JG to dokładna kopia TM-a, zatem wymiary będą bardzo do siebie zbliżone.

Na początku ustalmy, czy rzeczywiście chodzi o tą samą baterię, bo mnie też zdarzyło się kupić inną, która powinna była wg podanych wymiarów pasować, a nic z tego nie wyszło:

25c2200va1.th.jpg

Jeśli tak, to należy odrzucić skrupuły na bok- pewnym cięciem urodzonego trapera rozcinamy pomarańczową folię i dobywamy wnętrzności.

Następnie montujemy do baterii jakieś ucho, którego to pociągnięcie będzie umożliwiało wyciągnięcie ciasno siedzącej baterii z wnętrza P90.

Izolka się tutaj nie sprawdza, ja użyłem wygrzebanej z bambetli smyczy, jej grubość nie przeszkadza, a to solidny kawałek tasiemki, więc mamy pewność, że nie trzeba będzie wyciągać batki szarpiąc za kable (jak mi się to już przydarzyło).

 

Kiedy mamy już spreparowaną baterię cóż- zwyczajnie wciskamy ją z użyciem stosownej (czasem dość sporej) siły. Na początku warto mieć kogoś do pomocy, aby rozchylał boki P90 w przeciwnych kierunkach, znacznie ułatwi to montaż baterii. Z czasem bateria dopasowuje się do przestrzeni w replice i sprawia coraz mniej problemów.

 

Batka po włożeniu trochę cierpi, co widać zresztą na zdjęciach (folia się marszczy, kształt ulega lekkiej deformacji), górna płytka trochę się miażdży, ale jak dotąd nie zauważyłem żadnych negatywnych tego konsekwencji. Wszystko gra.

 

Na pewno Ci się uda, poniżej link do zdjęć, jak to wygląda w rzeczywistości.

 

P90 Montaż lipola

 

Daj znać jak poszło

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy to ma za znacznie (oprócz wydajności) ale mój model ma 15C.

Podam wymiary dla pewności:

 

107mm x 23,5mm x 34mm (z folią)

 

Miejsca w "kolbie" jest:

 

11,5cm x3.6cm x2cm

 

Czyli po ściągnięciu tej folii teoretycznie zmieści się ten pakiet.

Zastanawia mnie 1 rzecz, przy ładowaniu Li-po ogniwa się rozszerzają, czy to nie będzie problemem?

 

Dzięki za zdjęcia. Czy mógłbyś pokazać puste miejsce na baterię i porównać wymiary baterii i miejsca w kolbie?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja też mam 15 C, lecz nie mogłem na szybko znaleźć foty na ebay (wymiotło je?)

Wymiary przedziału na baterie: 123mm x 39mm x 25mm; wszystko mierzone na tylnej krawędzi repliki. W środku nie mierzyłem, bo nie ma za bardzo jak.

 

Pakiet oskubany z folii ma: 96mm x 34 mm x 20mm.

 

No, wychodzi, że w JG jest mniej przestrzeni na baterię, a Ty masz bardziej spasionego lipola.

 

Jeśli masz pakiet grubości 23mm, to nijak nie wlezie w 20mm półkę na baterię. Trzeba raczej poszukać innego pakietu.

Link to post
Share on other sites

To ja mam jeszcze jedno pytanie. Chcę "trochę" polepszyć osiągi TM P90, a mianowicie wsadzić sprężynę M110 (żeby strzelać z kulek 0,25 z rozsądną prędkością). Poradzono mi żeby wymienić jeszcze do tego hop-up i to wystarczy. Z drugiej strony dużo słyszałem o "magicznym" hop-upie TM.

 

Stąd moje pytanie: czy opłaca się go wymieniać? Jeśli tak to na jaki (i czy wystarczy sama gumka czy cała komora)?

Edited by Alaric
Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dodać w poprzednich postach, może mod zechce je scalić:

 

Mianowicie nie polecam popychaczy King Armsa, są niedokładnie wykonane, niespasowane przez co dysza nie układa się dobrze na swoim miejscu. (No, chyba, że ja mam 2 felerne egzemplarze)

TappetP_KA_02_sm.gif

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj zmieniłem silnik w replice i nie potrzeba już zmiany akumulatora, na M120, silniku z G&P HS i stockowej baterii 9,6V 1100mAh NiMh, daje piękny Rof, przy Li-po jest rof powyżej 25kulek na sek i przy stockowej metalowej głowicy nie chciałbym narażać gearboxa...

Mam pytanie czy warto kupować Hi-capa z TM czy może CA?

Oba są w podobnej cenie CA kosztuje 115zł, a TM ok 130zł.

Maice jakiekolwiek porównanie?

 

Pozdrawiam pidzej

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zapomniałem dodać w poprzednich postach, może mod zechce je scalić:

 

Mianowicie nie polecam popychaczy King Armsa, są niedokładnie wykonane, niespasowane przez co dysza nie układa się dobrze na swoim miejscu. (No, chyba, że ja mam 2 felerne egzemplarze)

Masz 2 felerne egzemplarze, ja mam ten popychacz kupiony 1,5 roku temu i już w drugiej Pe zachowuje się wyśmienicie. Nie narzekam ;)

Link to post
Share on other sites

Masz 2 felerne egzemplarze, ja mam ten popychacz kupiony 1,5 roku temu i już w drugiej Pe zachowuje się wyśmienicie. Nie narzekam ;)

 

Nie, to Ty masz jedyny sprawny ;)

 

Działać mnie też działa, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

 

 

Pies, ja robiłem kumplowi P90, chodzi na SP110, reszta stok + lipol i gada bez zarzutu, więc się nie zamartwiaj.

Natomiast miałem FTK Harry Cane'a w innej klamce i bynajmniej, jakość nie powala na kolana.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

z tego co pamieam spręzyny główne marujca maj taki haczyk na koncu. głowice tłoka w marui są tak jakby odwrotne :P łeb śruby masz od zewnątrz a "normlanie" jest od środka tłoka... w głowicy tłoka jest śruba, odkręcasz wyjmujesz zdejmujesz głowice tłoka i lekko pociagasz i powinna wyjśc sprezyna. jezeli zakładasz zwykłą spreżyne radze głowicę zmienicna zwykła ponieważ element trzymajacy śrubę od głowicy tłoka bedzie troche przeszkadzać zwykłej sprezynie.

Link to post
Share on other sites

No to chyba zastosowałem najbardziej drastyczną metodę...próbowałem wielu metod odkręcenia tego ustrojstwa, ale mimo to nie potrafiłem. Dzisiaj zdesperowany poszedłem do kumpla i z nim od nowa próbowałem wszelkich sposobów od nowa. Dupa, nic nie zadziałało. Zdesperowany włożyłem koledze tłok z głowicą do ręki, ja sam złapałem kombinerki, w które zawinąłem sprężynę, pociągnęliśmy w przeciwnych kierunkach no i haczyk na końcu sprężyny się wyprostował a sama sprężyna bez problemu wyskoczyła.

Tym samym siła ludzkich mięśni zwyciężyła nad rozumem.

Giwera oczywiście działa, więc wygląda na to, że nic w ten sposób nie zepsułem.

Dzięki za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Miałem ostatnio kawałek wolnego czasu, to pomierzyłem jak mój kastrat strzela.

Wyniki w sumie dość zadowalające:

odległość: 50 metrów

cel: wiaderko plastikowe ~40x40cm

 

Nie liczyłem dokładnie ile na ile strzałów mi wchodziło, ale jak już ustawiłem koli i się wstrzeliłem to wchodziło lekko 60%, zdaje mi się, że więcej nawet. Na 42metry w to samo wiaderko wchodziło praktycznie 100%. Strzelane na kulkach g&g 0,25. Wcześniej strzelałem w lesie na odległość 50 i 55 metrów w sylwetkę człowieka, tyle, że pod ręką miałem tylko kulki 0,23 guardera(które u mnie są znacznie mniej celne od g&g0,25). Koli też miałem wtedy niewyregulowany, a mimo to jak już się wstrzeliłem to z 50 metrów spokojnie trafiałem jedną kulką, a z 55 3-4kulkową serią. Głowę dam, że gdybym miał lepsze kulki i wyregulowany koli to trafiałbym 1kulką z 55metrów.

Strzelane było z p90 z sp100guardera i precką systemy 229mm(czyli o 18mm krótszą niż dedykowana).

Zasięgu całkowitego nie mierzyłem, bo i po co to komu.

Link to post
Share on other sites

Byłem dzisiaj przejazdem w zbrojowni, więc schronowałem kastrata. Na konfiguracji podanej w poście wyżej mam 346-350fps. Różnica 4fps miedzy najwyższym a najniższym wynikiem, czyli w granicach rozsądku, a i tak możliwe, że spowodowana była użytymi kulkami-Goldfire, czyli jak wiadomo nie najwyższa półka.

Jakby się jakiemuś modowi chciało to niech sklei moje dwa posty.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...