Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"AEG" - P90TR Marui - upgrade


Recommended Posts

Chciałbym poznać doświadczenia innych maniaków związane z ulepszeniami (zwiększeniem zasięgu i celności) w P90. Pragnąłbym trochę pozmieniać w tej broni, ale nie na tyle, by uniemożliwić wykorzystywanie jej wielkiego atutu: walki w pomieszczeniach. Czyli innymi słowy: nie upgrade'ować za mocno. Niektóre sklepy oferują opcje zwiększające moc tej broni (np. Red Wolf). Jak to wygląda, gdyby podjąć się tego samemu, czy jest duży wybór części nadających się do P90?

Druga sprawa, czy warto wymieniać tłumik z zestawu na inny? Jakie będą atuty nowego, niby lepszego tłumika do P90?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wybor czesci do gearboksa P90 (v.6) jest troche mniejszy niz innej broni asg stajni Marui np (gearboksow v 2), ale i tak jest tego sporo.

 

Standardowe czesci pasujace do wszystkich gearboksow (poza chyba PSG-1) to m.in. zebatki, tloki, sprezyny ktorych rodzajow jest wiele. Jesli chodzi o takie czesci jak glowice, dysze, lozyska, to tutaj trzeba znalezc dedykowane pod konkretna wersje(co nie jest wielkim problemem).

 

Kazdy chyba tobie powie, ze najwiecej czesci znajdziesz na machinegun.pl.

Ja, bedac w sumie poczatkujacym, nie podjalem sie samodzielnej wymiany czesci, gdyz po prostu... spekalem...Po co ryzykowac jak sie ma jeszcze gwarancje na bebechy. No mozesz zaoszczedzic te 80 zl ktore zaplacisz w serwisie, ale jak cos sie spieprzy...

 

Moj upgrade to sprezyna PDI 120 i pare innych szczegolow. Osobiscie musze jeszcze zweryfikowac zasieg w odniesieniu do stockowego guna (jeszcze nie mialem okazji), gdyz poki co mam wrazenie, ze wiele sie nie poprawilo.

 

Sony recznie zmienial bebechy w swoim P90 takze moze on tobie doradzi czy warto poczatkujacemu sie w to bawic.

Link to post
Share on other sites

Mój znajomy dokładnie zrobił podobnie jak Val w swojej P90 wymienił sprężyne na 120%,założył dysze gazoszczelną i dłuższą lufe prec. która chowa się w tłumiku i dla mnie jest naprawde ok. Może zasięg się nie zwiększył ale napewno ma lepsze skupienie i dzięki dyszy zyskał na prędkości wylotowej kulki.

 

<ciach> Wyciąłem część "postu" prewencyjnie przed rozpoczęciem wojenki o słuszność niektórych rzeczy. Proszę autora o trzymanie się tematu a opinie, o różnego rodzaju sprawach, przedstawianie w odpowiednim do tego miejscu.

Link to post
Share on other sites

Początkującemu ? NIE. Zbyt łatwo można coś zepsuć. :D

Ja wymieniłem :

Lufa precyzyjna (standardowa długość)

Sprężyna 120% PDI

Dysza gazoszczelna i inne pierdoły.

 

Zasięg się nie zwiększył znacząco mam obecnie około 310 FPS na 0.2 g (Chronometr) Ale zdecydowanie wzrosła celność.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję. Tak jak to nie raz juz padło na forum: "lepiej nie zmieniać nic w nowej spluwie". I ja też nie zamierzam tego robić, chciałem się tylko zorientować na przyszłość, jeśli np coś mi padnie i tak czy inaczej będę musiał gnata rozbierać. Chciałem też przede wszystkim zorientować się co będę mógł robić sensownego z bronią, która mi sie podoba i którą zamierzam nabyć, i w której w końcu pokusi mnie grzebać. Dlatego Wasze informacje są dla mnie cenne, jeszcze raz dzięki.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

A jak wyglada srawa wymiany sprezyny? Bo przymierzam sie wlasnie do kupna P90-tki i chcialbym w nia wsadzic jakas mocniejsza sprezyne jakies 170%-190%, tylko na machinegun.pl przeczytalem ze Tokio Mariu stosuje nierozbieralne polaczenie tloka, glowicy tloka i sprezyny, czyli zeby wymienic jedna z tych rzeczy, trzeba wymienic wszystkie. Prawda to czy nieprawda?

Link to post
Share on other sites

Prawda. Szczególnie dla początkującego, jest to połącznie nierozbieralne.

Ale co tam tłok, głowica itd... Przy PDI 170 czy 190 sam gearbox i tak zbyt długo nie pożyje, a nikt nie robi wzmacnianych do P90 (i Thompsona).Przynajmniej nigdy na ofertę sprzedaży niczego takiego nie trafiłem. Zadam Ci jeszcze jedną zagadkę - gdzie zmieścisz baterię, która uciągnie taką sprężynę? (da się oczywiście, ale nie za 20zł...).

Jeszcze nie kupiłeś tego elektryka, a już się zastanawiasz jak go zepsuć?

Powodzenia... 8)

Link to post
Share on other sites

Ritter, jeśli chcesz być matką, musisz zacząć się malować ...

 

Wzmocniony GB do p90 robi firma Jet Custom, ale 1) ostatni raz widziałem go w sklepach w zeszłym roku, 2) opinie tych co kupili są takie, że wcale nie jest on mocniejszy niż zwykły TM.

 

Wszystkie części poza popychaczem i głowicą cylindra są standardowe. Super głowicę robi Prometheus, są też ftk Hurricana do p90. Żaden problem.

 

Jest tylko jeden, duży problem i został on juz poruszony. Max aku do p90, przy zachowaniu jako takiej formy to 12V 1700 + przedłużka Carrot lub Rubber stock Hurricana. Na tej batce pojedzie PDI150%, a nie PDI190%. Może przy zębatkach super high torque tłok nie od razu zatnie się na PDI 170%.

 

Jedyne rozsądne wyjście to batka large w woreczku, albo mega brzydkie i dość drogie rozwiązanie z konwersją na magazynek do emki.

 

FELLBLADE: i Kmieciu i ja mamy CA130% + preclufa + batka 9.6. Jest to optymalny up. Celność i prędkośc kulki na wylocie znacznie zwiększona, zasięg skuteczny też, maksymalny nieco. Nadal można to p90 wepchnąć komuś w brzuch i strzelić :) ROF: 18 kulek/s.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Ritter : oczywiście pierwsze zdanie jest z :)

 

EDIT: P.S. 2 Do poniższego posta (żeby nie robić OT). Ej, no napisałem, że :); :).

Link to post
Share on other sites

A tak już jakoś czasem mam, że radzę nie psuć nie nabytej jeszcze zabawki, gdy widzę pytanie w stylu jak wyżej. W dodatku w pierwszym liście popełnionym na forum. Napisz jeszcze koledze, ile kosztują te modyfikacje pod większą baterię. Albo może lepiej niech sam poszuka, trochę pracy nie zaszkodzi.

 

Obiecuję, że już więcej nie będę. Nie odpowiem nawet gościowi z "Gazowych" ile gazu wchodzi do gramatu od M203. :D

 

Włożyłem trochę pieniędzy w łupgrejdy i przysporzyłem kilku godzin siedzenia nad giwerami Kmieciowi. Ale powiem szczerze - nie wiem, czy efekt jest tego warty. Współczynnik wzrostu ilości dobrej zabawy w stosunku do wydanego siana jest śladowy. :)

 

Wszelkie pogłoski jakobym się malował i nosił różowe stringi są nieprawdziwe... 8)

Link to post
Share on other sites

To mnie, powiem wam chlopaki, pocieszyliscie :smutny:

I rzeczywiscie, na forum jestem nowy, zreszta w ogole jest chodzi o ASG to jestem kompletnym lamerem. Ale chce sie czegos nauczyc i dowiedziec, wiec pytam. (kto pyta, nie bladzi, prawda?) A to ze jestem nowy nie znaczy, ze nie umialbym rozebrac i z powrotem zlozyc do kupy gearboxa, ktory chyba nie jest zreszta jakims super-hiper-mega-ultra skomplikowanym urzadzeniem z miliardem srubek, kondensatorow, tranzystorow i Bog wie czego jeszcze :D

Po prostu - nie kazdy ma dwie lewe rece.

 

Ale informacji z pierwszej reki nic nie zastapi.

Wiem, ze super tuning kosztuje bardzo duzo, ale nie o to mi chodzi. Gdybym chcial super guna, ktory strzela na 100 metrow, to kupilbym cos, co ma lepsze osiagi niz P90 i w na pewno nowe. Ale dla mnie nie liczy sie tylko liczba FPSow, ale tez to z czego bede strzelal. Tak sie sklada, ze jestem milosnikiem militariow :) P90 nigdy nie lubilem... dopoki nie wzialem go w rece :D To byla milosc od pierwszego wejrzenia :P I dlatego chce miec wlasnie P90+tke, ale prawde mowiac, gun ten nie ma zbyt imponujacych osiagow :/ Nie zalezy mi tak strasznie na FPSach, lecz bardziej na celnosci. Dlatego gdy uzbieram kase, kupie lufe preculfe 6.03 407mm ktora wsadze w tlumik (co nota bene tez zwiekszy predkosc kulki). Ale mimo to chcialbym podniesc troszke osiagi, bo te 280 FPS to jednak troszke malo. I do tego chcialbym kupic lepsza sprezynke. To bedzie jedyny upgrade mocowy jaki bede robil i dlatego mam pytanie:

 

Co DOKLADNIE trzeba wymienic?

 

Tylko sprezyne? Z postu Szalonego Jack'a wynika, ze tak (chodzi mi o bebechy, bo baterie to oczywiste), a z tego co mowi Ritter, ze nie. To jak w koncu?

 

Jack, nie musiales przy wymianie sprezyny wymieniac glowicy tloka, tloka, zebatek itd itp? Tylko sprezyna i bateria? Dlugo juz na tym strzelasz? Pytam, bo nie mam jakos ochoty wsadzic mocniejszej sprezyny, postrzelac pol godziny, a potem inwestowac w nowego GB, bo stary sie rozsypal. Tym bardziej, ze gdyby bylo mnie na to stac, to kupilbym nowego P90 a nie uzywanego. A poza tym, liczy sie zabawa, a nie chwalenie sie kto ile kasy wpakowal w swoja zabawke, prawda?

 

Tak wiec prosze bardziej doswiadczonych (coz, chyba kazdy jest bardziej doswiadczony niz ja:)) kolegow o pomoc. Z gory przepraszam za wszystkie lamerskie bledy ktore popelnilem i prosze o krytyke takowych :) Czlowiek uczy sie przeciez na bledach.

 

Pozdrowka i z gory dzieki

Gallain

 

PS: Wyjechalem na studia za granice, wiec grajac tutaj bede w jakis sposob reprezentowal Polske : :ok: Zyczcie mi szczescia :)

 

[ Dodano: Wto 15 Lis, 2005 ]

I zeby bylo jasne: juz nie chce sprezyny 170 czy 190% :) Jednak starczy mi ta 130% :P

Link to post
Share on other sites

To jest kwestia prawdpodobieństwa :) Szansa na to, że zrypiesz zębatki na CA130% i baterii 12V 1200sc (przy rof 22/s) jest więkza niż przy stocku. I koniec. Ja wychodzę z założenia, że montujemy, a jak się zjedzie to się będziemy martwić. Oczywiście nie dlatego, że mam kupę kasy, tylko dlatego, że i tak musiałbym kupić zębatki, więc przynajmniej uzyskam informację, czy taki up przechodzi.

 

Stockowe flaki TM powinny całe same z siebie wytrzymać CA130%. Powinny oznacza niewiele dużo większą szansę na awarię niż przy TM, ale wtedy na jest tak mała, że ta dużo większa też jest nieduża :) Jaśniej tego nie wyjaśnię :).

 

Co do zdolności, to nie będziesz miał problemów, sądząc ze zdroworozsądkowego podejścia. Ja jednak kilka części rozwaliłem na początku, tylko dlatego, że nei wiedziałem jak się cos wkłada. Ale to było m15 i GB v2. P90 wybacza dużo więcej.

 

Ja mam wymieniony jeszcze tłok na CA, ale tylko dlatego, że nie chciełem rozwalać ogrinalnego, bo po co jak mam zamiennki. Jak chcesz to mam luzem sprężynę CA130% i tłok CA z głowicą. Ale to nie mus.

 

Bardziej boję się o plastikowe łożyska w p90. To jest trochę bardziej niebezpieczne, bo grozi wymianą i łożysk i zębatek na raz.

 

Generalnie najtańszy rozsądny up to:

- lufa precyzyjna Systemy 6.04 ~135zł

- sprężyna CA130% + tłok/głowica tłoka CA ~40-50zł (kupujesz używane, ale nowe, od kogoś kto kupił nowe CA i od razu wymienił)

- porządna batka (minimum 9.6V 1100Nimh, albo 1700 NiCd) - składana około 100-130 zeta, nowa 200

 

To Ci wyrównuje przewagę nad stockowym CA + jeszcze troszeczkę za preclufę. Spotkałem się ostatnio z opiniami, że gazoszczelna dysza komuś jakoś kosmicznie zwiększyła zasięg (o 5m), ale ja w to nie wierzę (tzn. może tak było, ale raczej dlatego, że miał zjechaną starą).

 

Za ok. 180zł można nabyć FTK Hurricana do p90. Tu byłby niezły wybór, ma tylko 3 wady: w zestawie nie ma tłoka z głowicą, sprężyna m100 imho jest do bani - za długa i za słaba, prowadnica łożyskowana Hurricana ma za grube łozyskowanie - działa jak podkładki i silnik z batką w stockowych gunach sobie nie nie radzą. Są za to śliczne łożyska, bardzo ładna głowica cylindra, piekna dysza i rewelacyjny cylinder. Resztę spylasz i montujesz stockowe CA.

 

Takie FTK ma Ritter w obu klamach.

 

Pozdro

 

P.S. JAk chcesz to podeślę Ci foty moda kolby, czyli jak zmieścić większą batkę.

Link to post
Share on other sites
...Nie zalezy mi tak strasznie na FPSach, lecz bardziej na celnosci. Dlatego gdy uzbieram kase, kupie lufe preculfe 6.03 407mm ktora wsadze w tlumik (co nota bene tez zwiekszy predkosc kulki). Ale mimo to chcialbym podniesc troszke osiagi, bo te 280 FPS to jednak troszke malo. I do tego chcialbym kupic lepsza sprezynke. To bedzie jedyny upgrade mocowy jaki bede robil i dlatego mam pytanie:

 

Co DOKLADNIE trzeba wymienic?

 

Tylko sprezyne? Z postu Szalonego Jack'a wynika, ze tak (chodzi mi o bebechy, bo baterie to oczywiste), a z tego co mowi Ritter, ze nie. To jak w koncu?...

 

Jesli nie zalezy tobie tak bardzo na FPS to nie ma sensu pakowac strasznie mocnych sprezyn.

 

Jesli chcesz miec lepsze skupienie strzalow - wystarczy, ze kupisz lufe precyzyjna.

Jesli chcesz miec wiekszy zasieg, generalnie trzeba zainwestowac w uszczelnienie calego ustrojstwa guna, sprezyna ma tez znaczenie, ale dobre uszczelnienie + slabsza sprezyna czesto daje lepsze efekty niz wymiana samej sprezyny na o wiele mocniejsza.

 

Ja przykladowo mam w swoim P90 130 PDI, lufe 6.04 i wymienione takie bebechy jak dysze na uszczelniona, glowice z dwiema uszczelkami itd. Zmierzona predkosc wylotowa mam ~360 fps...Dodam, ze lufa jest standardowej dlugosci 247 mm bodajze a stockowe mam tylko tlok i zebatki...

Niektorzy maja takie wyniki przy sprezynach 140-150PDI i przy znacznie dluzszych lufach.

 

130 PDI jest troche mocniejsze od 130 CA chyba, ale jesli nie chcesz za bardzo nadwyrezac zebatek i innych bebechow - to jest dobrym pomyslem.

 

Dodam tylko jeszcze, ze przy takiej sprezynce wypadaloby miec juz 9.6 baterie, jesli chcemy zachowac super szybkostrzelnosc P90, ale to tez wplywa na trwalosc czesci :)

Link to post
Share on other sites

gallain: nie kupuj lufy 407mm. Nie ma sensu. ja mam 280mm (od MC51). Wystaje 3 mm za tłumik płomienia normalnie, a oczywiście w ogóle poza tłumik dźwięku. Dłuższa preclufa nic tu nie da, a pozbawi Cię snobistycznej przyjemności posiadania wytłumionego p90, które wtedy ślicznie gra :D.

 

Val: na jakich kulkach mierzyłeś te fps? Przy ustawionym, czy podniesionym HU?

 

Bardzo mnie ostatnio interesuje temat wzrostu osiągów po użyciu teoretycznie bardziej szczelnych części.

 

Napisz proszę dokładnie jakie masz głowice, cylinder i dyszę.

 

Z moich obserwacji wynika, że szybkostrzelność rzędu 18-20, czyli bardzo przyzwoita nie wpływa widocznie na zębatki TM (około 10tys. kulek, stockowa sprężyna). Na zębatki CA to nic nie wpływa (stockowa i PDI150%) :) przy rof 22/s zębatkom CA nic się nie stało po 30-40 tys. kulek.

Link to post
Share on other sites

Val: na jakich kulkach mierzyłeś te fps? Przy ustawionym, czy podniesionym HU?

 

Bardzo mnie ostatnio interesuje temat wzrostu osiągów po użyciu teoretycznie bardziej szczelnych części.

 

Napisz proszę dokładnie jakie masz głowice, cylinder i dyszę.

 

Z moich obserwacji wynika, że szybkostrzelność rzędu 18-20, czyli bardzo przyzwoita nie wpływa widocznie na zębatki TM (około 10tys. kulek, stockowa sprężyna). Na zębatki CA to nic nie wpływa (stockowa i PDI150%) :) przy rof 22/s zębatkom CA nic się nie stało po 30-40 tys. kulek.

 

FPS mierzyli mi panowie z Machinegun, nie chce sklamac jakie to byly kulki no ale raczej standardowe 0.2, ktorymi chyba sie zwykle predkosc mierzy.

Hop up jednak, po tym jak mi zamontowany silikonowy, nie da sie do konca niestety schowac i wystaje jakis 1 mm, w zwiazku z czym troche zwalnia predkosc kulki.

 

Jesli chodzi o czesci wewnetrzne to troche zaszalalem...Stockowe mam tylko tlok, popychacz i zebatki, mam uszczelniona dysze Systemy, teflonowany cylinder systemy, stalowe lozyska, podwojnie uszczelniony tlok cylindra, sprezyne PDI 130, glowice tloka lozyskowana z Duraconu, lozyskowana prowadnice sprezyny, silikonowy hop up... O w morde, ile ja na to kasy wydalem... :?

 

Chyba jeszcze kupie te baterie 9.6 (mimo, ze mam 2 x 8.4) bo jednak szybkostrzelnosc spadla o polowe...Mam tylko nadzieje, ze zebatki nie beda sie sypaly, chociaz ostatnio w ogole sie nie strzelam to nie ma co sie o nie martwic :D

 

 

A i jeszcze wazna rzecz: Nie mozna mowic, ze szybkostrzelnosc rzedu 20 strzalow na sekunde nie jest szkodliwa na bebechy, bo 20 strzalow w stocku, a 20 strzalow przy sprezynie 1000 PDI i baterii 100 V troche inaczej obciaza czesci :twisted:

Link to post
Share on other sites
A i jeszcze wazna rzecz: Nie mozna mowic, ze szybkostrzelnosc rzedu 20 strzalow na sekunde nie jest szkodliwa na bebechy, bo 20 strzalow w stocku, a 20 strzalow przy sprezynie 1000 PDI i baterii 100 V troche inaczej obciaza czesci

 

Dlatego podałem przy jakich sprężynach. Oczywiście raczej przy stockowych.

 

Zmierzyłeś rof na PDI130%, dwóch łożyskowaniach i batce 8.4V (rozumiem, że 600mAh?)? Bo w takiej konfiguracji moje mp5 (oraz Betka Rittera) w ogóle nie chciała naciągnąć sprężyny.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Szalony za info (dopiero teraz, bo mam żadko dostęp do sieci).

Poczekam z tym tuningiem mocowym, aż wymyślą jakieś nowe ogniwa o lepszych parametrach, przy zachowaniu wymiarów tej 10.8 V 600 mAh.

Nie chcę tej przedłużki kolby, ktora zwiększa ilość miejsca na baterie.Wole zachować orginalne rozmiary.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 22.11.2005, 20:29 ]

P.S.

Kupie lufe precyzyjną 407 mm (kiedyś wsadze ten większy tłok).

Są dostępne dwie- 6.03 Prometheus i 6.04 KTM(?), obie z powłoką tytanową.

Czy ta Prometheusa 6.03 jest lepsza (celniejsza)?

Czy kulki precyzyjne bą się w niej zacinać częściej?

Link to post
Share on other sites

Raczej chodzi o to, że do niektórych magów Excele (z niektórych partii) wchodzą ciężko. Też to mam w ostatniej paczce z MG. Ale tylko w magazynkach do AK, do magazynków AUGa wchodzą jakoś normalnie. Chodzi oczywiście o lo-capy, do hi-capa przecież i tak wsypujesz kulki a nie "wciskasz".

Link to post
Share on other sites
Raczej chodzi o to, że do niektórych magów Excele (z niektórych partii) wchodzą ciężko.

 

Potwierdzam, wchodzą ciężko ale ja miałem to przy EXCELach 0,23. Chłopaki ze sklepu ASG mówili, że też to zauważyli - kulki 0,23 są jakieś takie mniej gładkie i przez to chyba tarcie jest większe. Poza tym z reguły przy tych kulkach pierwsze klika strzałów po włożeniu nowego magazynka było pustych. Z EXCELami 0,25 nie miałem problemów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...