Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"AEG" - P90TR Marui - upgrade


Recommended Posts

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam 0.25g. z Firearms,

ale sprawdze dopiero za miesiąc (jak wsadze preclufe 407mm).

Są trzy opcje;

6.03 mm Prometheus

6.04 mm KTM

6.04 mm Systema (?)-ma się pojawić za miesiąc na Firearms

Którą wybrać?

Ktoś zna różnice w celności ?

Co z zacięciami (będe używał dobrych kulek).

Link to post
Share on other sites

Magazynek (hi-cap) zaraz wetknięciu do broni, lub po wystrzeleniu 2-3 kulek sam się rozkręcał. Nie pomogły nawet _duże_ ilości silikonu. Żeby było śmieszniej, to dla odmiany lowcap podawał po kilka kulek naraz. Jak tylko zmieniłem kulki na goldfire to wszystkie roblemy minęły jak ręką odjął.

Link to post
Share on other sites

Slyszalem ze duzo z osob, ktore schowaly lufe precyzyjna w tlumiku wybralo Prometheusa 407mm. Tyle tylko ze taki up podobno nic nie daje, a jesli juz to bardzo malo i nie warto wywalac na niego ponad 200pln. No i traci sie najwieksza zalete P90-tki - mozliwosc latwego manewrowania w budynkach.

Ja na Twoim miejscu wsadzilbym precke ale o dlugosci stocka. I jeszcze jedno - jesli wlozysz lufe w tlumik to przestanie on tlumic :) A jesli ktos z daleka strzela z P90 z zalozonym tlumikiem to trudna sie kapnac gdzie jest strzelec.

 

Pozdrawiam,

- Gallain

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Cześć!

Głównym ograniczeniem przy tuningu mocowym P90 jest mała przestrzeń na baterie.

Nie zwiększając długości kolby moge wsadzić akumulator 10.8V 600mAh SANYO.

I wtedy sensowna jest sprężyna 130% CA (ROF na poziomie 15/s).

Przeczytałem artykuł o układzie tranzystorowym Fet. Zwiększa szybkostrzelność i umożliwia wstawienie mocniejszej sprężyny.

Czy ktoś to zainstalował w P90 z baterią 10.8V?

Jaką ma sprężyne i jaki ROF?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam

przeczytalem wsio co tu napisane i prosba do uzytkownikow P90 podajcie najlepszy przepis na tunning do batki 9,6 V co trzeba wymienic etc.

interesuje mnie tez preclufa o dlugosci oryginalnej P90 którą lufe wybrać ?

i jak z sammym tunningiem dotad bawilem sie GB w versji 2 wiem ze tu jest inny czy jest to trudniejsze czy lepiej wysłac guna do jakiejs firmy a jak do firmy to do jakiej. Z góry dzieki za wszelka pomoc

 

 

p.s. do modów to jest pytanie o konkretny przepis modyfikacji plis nie kasujcie.

 

Pozdrawiam

Pandi

Link to post
Share on other sites

Hmm a ja chcialem sie spytac jak upchnąc baterie 9.6 1700Mah NiCd sanyo. Chodzi o tą najwieksza. Pomimo usuniecia tego plastikowego elementu stopka kolby za nic sie nie chce domknąć. Nie chce latac z otwartą kolbą albo co gorsza przyklejoną na izolke. Znalazl ktos na to jakis sposób?

2) siadl komus gearbox przy tuningu?

3)Jaka polecacie glowice tloka do sprezyny sp120 , bo z zestawu guardera jest aluminiowa i gun jest znacznie glosniejszy. Czy da sie zastosowac cale zestawy wyciszonej glowicy tlok/cylinder? Sa 3 rodzaje , do gear v2 , v3 i do sig/aug , czy ktores z tych bedzie pasowaC?

 

Edit: upatrzylem sobie takie glowice:

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=141

lub

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...PPH_srch_piston

 

W wgc bede robic niedlugo drugie zamowienie wiec jak cos mam dostep

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po przeczytaniu tego topicu i dłuższych rozmyślaniach zaplanowałem ostatecznie (chyba), co zrobię z pieniędzmi zarobionymi w tym roku. Będzie to taki oto upgrade plan:

 

1. Lufa precyzyjna 6.04 Systema (135 zł)

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...&products_id=85

 

2. Sprężyna główna PDI 130% (49 zł)

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=340

 

3. Wzmocniona głowica tłoka z Duraconu z łożyskowaniem (85 zł)

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=141

 

4. Wzmocniony tłok [systema] (65 zł)

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=348

 

5. Akumulator NiMH 10.8V 1050mAh do P90 [KAN] (115 zł)

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1314

 

 

Koszt całkowity na tę chwilę: 450 zł

 

W zamian powinienem dostać lepszą celność, zasięg większy o parę metrów i wiele większą szybkostrzelność (podłączałem do mojego P90 na próbę batkę z M15 kolegi, a miała 10.8 V i było :D ). Dokupię jeszcze ładowarkę mikroprocesorową za 140 zł. W razie czego także zębatki, bo nie wiem ile wytrzymają stockowe.

 

Mam jednynie wątpliwości co do sprężyny. Nie wiem, czy nie wziąć 120%, bo nie mam ochoty wydawać 140 pln na stalowe zębatki.

 

 

P.S. Wiem, że w innym temacie mówiłem o kupnie CA33E, ale tylko krowa nie zmienia poglądów :P

Link to post
Share on other sites

Nie będzie kłopotu, moje p90 na stockowych kołach przejechało 20tys. i ma się dobrze :) Wal śmiało PDI130%, kolega ma Guardera SP110 i też działa. A dźwięk pracy jest jak stockowy. Co Marui to Marui :)

 

Na tym co podałeś powinieneć mieć 330-340 fps; Jest to wg mnie najlepszy AEG jaki można sobie wymarzyć. A conajmniej najwszechstronniejszy.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 8 months later...

8 miesięcy zastoju w temacie ;)

Czy pojawiły się jakieś nowości związane z tuningiem P90?

 

Sam mam P90 od 8 miesięcy bez dwóch dni i zastanawiam się nad małym Upem. Mianowicie max do 350 fps. A tak się składa, że teraz muszę sobie sprawić nową baterię. Chętnie bym wziął 8,4 bo jakimś strasznym maniakiem wysokiego ROFa nie jestem, ale nie wiem czy planując taki skromny tuning nie zainwestować już w aku 9,6. Te 1,2V będzie stanowiło dużą różnicę po tuningu?

 

A może zna ktoś jakiś aktualny przepis na 330-350fps w pedziewiećdziesiątkowym GB?

Link to post
Share on other sites

Nie miałem :|, skąd takie info?

Ze Stanów ściągaliśmy profesjonalny chrono ;)

 

Intellect IB1400 są dystrybuowane w Polsce np. przez firmę Kabe, z tym, że zdaje się, że się wyprzedali ze wszystkich, jak pytałem ostanio. Miały być w 3/4 maja.

 

Zaopatruja się tam nasze sklepy, dlatego u nich tez pusto.

 

Podpowiem, że do P90 pasuje aku z AUG'a. Wystarczy rozciąć opakowanie i go rozgiąć w "kolanko".

 

Mamy dwa takie aku 12V i problemu nie ma. Dodatkowo ja np. wstawiłem sobie pomiędzy ogniwa zaizolowana blachę usztywniającą całość konstrukcji. Dzięi temu jestem spokojny o styki, blaszki itp. przy np. wyjmowaniu, wkładaniu, przenoszeniu aku.

 

Możesz tez kupić zwykły, prosty aku i go zgiąć. Ale to nie wiem jak wypadnie - zależy jak blaszki są podoczepiane. W najgorszym wypadku będziesz musiał te dwie blaszki wymienić.

 

Wg mnie to najlepszy patent - szkoda czasu i roboty na czekanie na aku dedykowany do P90 ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Refresh.

 

Bo mam pytanko, P90 ma 4 lozyska okragle i 2'ie elipsy, jak chce wyciszyc i zwiekszyc ROF w mojej P90'ce to wymienic mam tylko te 4 lozyska na kulkowe?

Bo nie sadze zeby byly (tez nie widzialem na sklepach) te elipsoidalne kulkowe... Nawet nie potrafie sobie wyobrazic zeby były takowe kulkowe...

 

I drugie pytanie, troche skomplikowane...

(To P90 jest nowe...)

(I o AKU tez nie ma sie co martwic, bo mam patent jak miec batke po za body P90, moge zrobic fotki.=], a w kolbie trzymam snickersa 8))

Mianowicie, chce zeby mialo jakies 350-360 fps, bylo maksymalnie wyciszone i zachowało skromny ROF, jakies 25, jesli jest mozliwe to wiecej.

(Nie pytajcie po ch** ci taki rof, marnujesz kulki, ze zamiast dostac 2-4 kulkami ktos dostanie 15, etc, to moja rzecz gustu, ja tylko prosze o pomoc)

 

Planowałem tak...

 

Precka Madbulla BP 6,03mm

Zestaw wyciszonej głowicy

Obłożyc GB troszku matą

I zębatki helikale high speedy

 

I teraz KONKRETNIE co i jak zeby bylo najlepiej...?

 

Moze silnik Magnum do tego zeby ROF'ik wiekszy byl?

Tylko kiedy hi cap przestanie podawac... Bo lowa nie da sie zajechać.xD

 

EDIT:

Tak sie zastanawiam, moze dać Zestaw cylindra o powiększonej średnicy Classic Army, ma głowice podobną do zestawu cichej głowicy, a zarazem przy springu M100 Madbulla, cylindrze typu 0 i dluzszej lufie schowanej w tłumiku powinno dac nizły rezultat... (chyba...;/)

Edited by stress
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...