Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Najnowsza, długo po wersjach z Hudsona (dostępnych jedynie na rynku wtórnym) wersja TT-33.

Tym razem z KWA. W porównaniu z 4,5 mm CO2 Crossmana=WinGun to niebo i ziemia.

Repliki 4,5 mm mają tyle błędów, że tylko z ogólnego wyglądu przypominają oryginał.

A do airsoftu, milsimu i rekonstrukcji z powodu kalibru i mocy się nie nadają jako zbyt niebezpieczne.

TT-33 z KWA wymiarowo od oryginału odbiega tylko na 1-1,5 mm i to tylko w niektórych miejscach. Ale do wyglądu jak oryginał też jej trochę brakuje. Choć jest to tylko kilka drobiazgów to jednak:

- wysokość i kształt muszki nie odpowiada oryginalnej

- kształt języka spustowego nie odpowiada językowi spustowego TT-33

- brak imitacji bolca blokującego ruch iglicy (w oryginale)

- kolor czarny lufy zewnętrznej nie jest zgodny z prawdą historyczną. Wszystkie dowojenne i wojenne TT nie miały luf oksydowanych (czernionych), były w kolorze metalu

- lufa (przynajmniej w moim egzemplarzu) nie daje się zdemontować tak jak w oryginale, choć powinna. Okazało się, że brakuje 0,07 mm. Kilka ruchów pilnikiem w suwadle i jest OK.

- i w końcu drobiazg – magazynek nie ma uszka. Ale można założyć, że właściciel utracił magazynek nr 1 (z uszkiem) i musi posługiwać się zapasowym (nr 2).

Jak strzela. Jak na broń przyboczną jest bardzo dobry. Na 5 m cały magazynek (strzelanie szybkie) mieści się w okręgu o średnicy 8-10 cm.

Replika dobrze spasowana (choć jest to w odniesieniu do oryginałów za dobrze bo one miały luzy od 1-2 mm). Materiałem jest metal ale raczej nie ZnAl a aluminium bowiem ZnAl jest cięższy (zawartość cynku daje większą masę) . Replika z pustym magazynkiem waży faktycznie katalogowe 750 g (czyli od oryginału odbiega o 100 g).

Jest jednak tak dobrze zrobiona, że wchodzi do niej swobodnie oryginalny magazynek, z tym że z powodu konstrukcyjnych wymogów ASG GBB nie do końca. Wsuwa się niemal na calej długości ale ostatnie 10 mm już nie wchodzi. I vice versa magazynek z repliki ASG swobodnie wchodzi do oryginału i tylko brakuje mu 5 mm do końca. Nieco podobnie jest z łożyskiem przednim lufy. Oryginał wchodzi bez problemu. Niestety daje się obrócić tylko o 90stopni. Ale łożysko z repliki wchodzi swobodnie do oryginału. Widać znowu kilku setnych milimetra brakuje. Zaczepy zamka nie są wymienne – jest 1-1,5 mm różnicy na odledłości od osi do zaczepu. Ale sprężyny zaczepu są wymienne. Choć oryginalna może być za silna i po wystrzeleniu ostatniej kulki podajnik magazynka może być za słaby by go podnieść.

Bicia na wierzchu suwadła odpowiadają okresowi historycznemu (dwie litery i trzy cyfry logo zakładów w Tule i rok 1941) i nie ma co się czepiać. Szkoda, że na szkielecie nie zrobiono takich samych a bicia KWA nie przeniesiono np. na tył chwytu. Wygląd logo na okładkach jak i liczba „grzebieni” perfekcyjnie oddaje realne okładki z okresu.

Reasumując – bardzo dobra replika tak wymiarowo jak i wizualnie i funkcjonalnie odpowiadająca oryginałom.

Z polecaniem to się wstrzymam do premiery TT-33 od SRC.

Link to post
Share on other sites

Można wiedzieć skąd wyrwałeś i za ile TT-kę?

 

Edit: To jest to? http://www.airsoftgi...oducts_id=10539

 

Ja nie lubię pomarańczowego koloru więc wybrałem http://shop.ehobbyas...contacts/index/

Jest tam o 5 centów drożej ale cała czarna i można dokupić dodatkowe magazynki po 35 $/szt (też o 5 centów droższe)

Żeby obniżyć koszty trzeba wybrać standardową przesyłkę za 16 $. Ale VAT u nas doliczą w tym za koszty przesyłki także (za sam pistolet 124 PLN, z tym, że byłem niecierpliwy i du.. i wybrałem szybką przesyłkę). Na dzień zakupu wyszło ok 770 PLN

 

Zapomniałem potwierdzić, że to ta TTetka

 

Obrazkowe porównanie znajdziesz na forum dobroni

http://forum.dobroni...ck,48650,0.html

 

A w WGC Shopie juz go brak. Choć był w nim najdroższy (141$). Magazynków też już brak.

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Chyba jednak skuszę się na SRC w Polsce i dużo zaoszczędzę,

 

Ja też bym chciał zaoszczędzić. Ale kto wie ile ten SRC będzie u nas kosztował?

Jeśli będzie cięższy i posiadał wierniejsze odwzorowanie niż KWA to na pewno nie będzie tańszy.

 

A tu załączam zagadkę - które elementy są z repliki a które z oryginałów?

 

f18c0fa7181et.jpg

 

Dzisiaj (jak było to widoczna wczoraj na zwiastunie Promanta) SRC wypuściła następne TT. Dopuki nie mam w ręku nie mogę nic powiedzieć na pewno. Ale z ilustracji widać, że i ta replika nie jest idealna. Choć uwzględniła to czego nie ma KWA to inne rzeczy są nie takie. Np. jakieś rowki na kurku.

 

Tak wygląda TT-33 (KWA) po czterech latach używania na froncie.

Minimalne i kosmetyczne przeróbki. I nada się na strzelankę i rekonstrukcje (milsim, reenacting)

 

http://img444.images...php?id=kwa9.jpg

 

Muszę powiedzieć, że po pokręceniu nieco HopUpa z 5 m nie tylko że w sylwetkę, A4 to i w kółko 3,5 (najbiższe przestrzeliny) do 8 cm (najdalsze) na kulkach 0,2g. Jedno ładowanie gazem wystarcza na 20 kulek.

Ale w zapasie mam dwa magazynki załadowane i gazem i kulkami.

 

No i mój test KWA wyszedł jak i ich (http://wmasg.pl/pl/news/show/337748).

A jak wspomnialem wcześniej, co jeden zrobi dobrze w jednym to w drugim nie za bardzo. A drugi na odwrót. KWA + za realność fukcjononowania (silny blow back NS2) a SRC + za realność wizualną. Dlaczego nie mogą się dogadać?

 

Kto zechce kupić TT-33 z KWA niech odkłada pieniążki bo niebawem będzie (bo jest już w magazynie) w ofercie Gunfire w cenie "słusznej". Ok. 600++/-

W październiku może i z SRC będzie. Co do ceny to niestety cisza.

 

O jakości repliki (z lekka poprawionej) świadczą głosy na guns.talk.ru - ładna zabawka, tylko jak ją u nas kupić?

Niektórzy dali się nawet nabrać, że to jakaś inna wersja/klon bojowego.

Pozostali są na poziomie Gletchera/WinGun, czyli dla niedowidzących.

 

I wreszcie mamy w Polsce!

Jak przypuszczałem, cena "słuszna". Ale po lekkich poprawkach - unikat bez logo CLK.

http://gunfire.pl/pr...stoletu-TT.html

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

@jakim

Miałeś rację.

 

Od dzisiaj TT z SRC jest także na Gunfire i to (moje przypuszczenia były mylne) o niemal 270 zł tańszy od tego z KWA. Ale też nie ideał, choć mniej poprawek zewnętrznych trzeba robić. A lufa jak czarna tak czarna mimo, że wszyscy wiedzą, że była nieoksydowana ani czerniona.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...