Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podróbki luf Prometheus.


Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czyli na dzień dzisiejszy gdzie w Polsce można kupić oryginalnego promatheusa? W normalnej cenie bo jak widzę rozpiętość jest dość spora.

Z rsov.com nie wiem czy jest sens ściągać jak kosztuje 70 dolarów + przesyłka to wyjdzie 250 zł. Na jar-mix za 275 zł (363 mm) ale niestety brak na razie.

Edited by LeszekPL
Link to post
Share on other sites

Robimy co możemy, aby dostawa była u nas jak najprędzej. Towar bierzemy bezpośrednio od producenta, stąd dłuższy czas oczekiwania(nie trzymają stanów magazynowych).Zamówienie na dostawę złożyliśmy już w Październiku i czekamy na produkcję. Obiecano nam choć częściowe skompletowanie zamówienia w styczniu/lutym.

 

Planowaliśmy jeszcze w tym roku znacząco zwiększyć ofertę od LayLax, jednak już wiemy że to się nie uda.

Kolejne zamówienia, starać będziemy się składać ze znacznym wyprzedzeniem, aby oferta LayLax była w dużym stopniu dostępna.

Edited by JAR-MIX Militaria
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja zdecydowałem się właśnie jak kolega wyżej mówi z rsov.com 66 dolców (~230zł) i precka niedługo zagości w moim karabinie. Zamówiłem 19 grudnia, 23 wysłali, więc pewnie dopiero dostane po nowym roku. Parę ludzi już zapewniło mi, że nie jest to podróba, dlatego nie mam powodu do paniki ^^. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Lufę już zamontowałem wczoraj i po wstępnym przestrzeleniu w terenie mogę stwierdzić, że jest to oryginał. Podrobiona lufa nie dałaby takich osiągów. Mam porównanie z innym promykiem i lufą km-head. Jak się uda to zrobię fotkę tego okna.

 

W sprawie całego zamieszania odnośnie tych luf, porównywania pudełek, sprawdzania magnesem mogę tylko powiedzieć, że najsłuszniejszym testem jest sprawdzenie celności na takiej lufie;)

 

Mam promyka z wgc, kupiony dwa lata temu. Pudełko w którym go dostałem wykazywało cechy podróbki, lufa magnes przyciąga mocniej niż ta, która doszła wczoraj (tu magnes ledwo ją łapie).

 

Natomiast okno w starym promyku mam extra wykonane;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, planuje zakup używanego promyka 590mm i chciałbym się dowiedzieć na podstawie dostarczonych mi zdjęć czy ma jakie kolwiek znamiona podróbki (ew. uszkodzenia gdyby ktoś wychwycił lub niestandardowe mocowania etc.).

 

zdjęcia są pod linkiem -

http://chomikuj.pl/krzysztof2821427/prometheus

 

Zdjęcia są w folderze prometheus, hasło to : lufa

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Może wielkim specjalistą nie jestem, ale kilka promyków w rękach miałem - mi wygląda na oryginał. Wszystkie krawędzie ładnie wykończone, brak zadziorów, nierówności, polerka raczej też się zgadza, chociaż to czasem ciężko na zdjęciu stwierdzić. Może jakaś historia tej lufy? Kupiłeś w sklepie czy z drugiej ręki? Jeśli używana to sprzedający dołączył jakiś dowód zakupu?

Edited by MiKorn
Link to post
Share on other sites

Zapytaj sklep skąd ściągają. Firma sprawdzona, więc raczej celowo kupy nie sprzedaje, ale w razie czego zawsze można zwrócić towar, jeśli źródło budzi wątpliwości. Ja Promyki kupuję w JarMix, to oficjalny, licencjonowany dystrybutor LayLax, więc 100% pewniak.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Temat nieoryginalnych luf firmy Prometheus powraca jak bumerang.

 

Ostatnio na nasz serwis trafiła replika, w której klient miał problemy z rozrzutem, pomimo własnoręcznego montażu lufy Prometheus. Początkowo klient przekonany był, iż wina wynika z niewłaściwego montażu lufy. Zakupiona została w jednym z Polskich sklepów w atrakcyjnej cenie.

 

Śmiemy twierdzić iż lufa ta jest nieoryginalna, gdyż po sprawdzeniu i poprawieniu szczelności całości układu pneumatycznego, osiągi nie poprawiły się. Celność repliki była gorsza niż przy lufie stockowej. Po wymianie lufy na oryginalną, z naszej dystrybucji, problem zniknął.

 

Z zewnątrz podrobiona lufa wykonana jest niemal identycznie jak oryginał. Posiada ładnie obrobione okno komory hop-up, a w środku widoczne jest piękna lustrzana powierzchnia.

 

Niestety klient nie posiada już pudełka, aby wychwycić różnice pomiędzy oryginałem a kopią.

 

Jedyna zauważalna różnica jest przy koronie lufy. Kopia posiada płytkie sfazowanie. Poniżej prezentujemy zdjęcie:

DSC_0455_male.png

 

Zdjęcie w większej rozdzielczości do pobrania tutaj:

Oryginalne lufy Prometheus

 

Postem tym nie chcemy rzucić negatywnego światła na inne Polskie sklepy, które mają w ofercie lufy Prometheus’a. Wiele z nich korzysta z naszej dystrybucji i są to 100% oryginały – pochodzą bezpośrednio z magazynu producenta w Japonii. Chcemy tu zaznaczyć, iż aktualnie kopie luf Prometheus bardzo ciężko odróżnić od oryginału oraz to, iż na Polski rynek trafiła partia, która nie ma nic wspólnego z celnością oryginalnych luf. Wyfrezowania, średnice zewnętrzne oraz wygląd materiału z którego są wykonane wizualnie nie odbiegają od oryginałów.

Sprawę tą zgłosiliśmy już do LayLax, aby podjęli odpowiednie działania w tej kwestii.

 

Przypominamy również, że metody rozpoznawania kopii na podstawie opakowania, opisane na zagranicznych forach nie sprawdzają się. Oryginały niekiedy posiadają oznaczenia długości w formie naklejki. Spełniają również inne kryteria, aby zakwalifikować oryginalną lufę jako kopię. Aktualnie najlepszym sposobem na stwierdzenie czy lufa jest oryginalna jest zakup z zaufanego źródła, bądź też przestrzelanie repliki z zamontowaną lufą.

 

 

Wszystkich, którzy mają wątpliwości odnośnie oryginalności swojej lufy firmy Prometheus zapraszamy do kontaktu. Postaramy się pomóc w stwierdzeniu ich oryginalności.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...