Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podróbki luf Prometheus.


Recommended Posts

Witam, chce kupić lufę Prometheus'a i znalazłem na stronie AirsoftPro, lufę o długości 363mm w cenie 31€, tej samej długości lufa w asgshop kosztuje 260zł.

Czym one się różnią? I czy warto kupić tą tańszą?

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=757

 

http://airsoftpro.cz/eshop/product_info.php?currency=EUR&cPath=85_152&products_id=759

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niczym, ale ta "tańsza" będzie niewiele tańsza, dolicz dostawę, cło, vat, itp + ew. problemy z dostawą i oczekiwanie.

 

A czy sprowadzając z jednego kraju Unii do innego nie jest czasem tak, że cła i VATu się nie płaci? Mogę się mylić, ale w końcu obowiązuje chyba unia celna.

Link to post
Share on other sites

Masz rację, przy ostatnich zakupach w tym sklepie nic takiego nie płaciłem, a opłata za wysyłkę była mniejsza jak ta z Polski. Ale mi nie o opłaty chodziło, tylko o to, jaka jest różnica między nimi, bo...

" jeśli nie ma różnicy, to po co przepłacać " :)

Edited by sc0tty
Link to post
Share on other sites

Ma prążki, wyglądają jak z jakiejś tokary.

 

EDYTA

 

Lufy można poznawac po materiale, fazie, powierzchni wew jak i zewnętrznej, kształcie wycięcia na HU i kilku podobnych detalach. Często bywa ciężko odróżnić niektóre lufy. Bardzo charakterystyczne są PDI, guardery, MB i KMH, z tymi nie ma problemu. Dalej, dość łatwo poznać SRC (chromowany mosiądz). Promyki można pomylić z różnymi innymi stalowymi lufami bez pokryć. Promyk ma głęboką fazę a pod małym kątem na wylocie (niektórzy to korona nazywają), gładka powierzchnię bez pokryć, bardzo lekko łapie magnes bo to stal nierdzewna. Wycięcie na HU ma kanciaste a nie zaokrąglone jak KMH. Powierzchnie zarówno zewnętrzna jak i wewnętrzna jest lustrzana, bez prążków.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

 

Lufy są najprawdopodobniej tak jak większość części w ofercie deltashop - ze sklepu airsoftpro.cz i to jest przesłanką do uznania ich za podróbki (sprawa podróbek luf promyka sprzedawanych przez airsoftpro jako oryginalne, za to po bardzo niskiej cenie była już kilka razy opisywana na forum).

Jeśli deltashop ma je z innego źródła, to cofam te słowa.

 

 

Ale napisać do nich i podzielić się odpowiedzią jak najbardziej możesz, to sprawa przynajmniej będzie jasna.

 

Napisano 20 listopad 2012 - 17:39:

 

 

Naprawdę warto zajrzeć:

http://www.airsoftfo...hp/t249864.html

 

 

 

Dodam jeszcze, że właśnie zauważyłem też, iż zdjęcia luf na stronie deltashop pochodzą z airsoftpro.cz.

Link to post
Share on other sites

1. Jakiego innego źródła?

2. To w takim razie dlaczego zdjęcie pochodzi z airsoftpro?!

3. W tej sytuacji skąd masz pewność, że to podróbki?

 

No pewnosci zadnej nie mam ... ale skoro maja w ofercie nie standardową długość promyka to chyba oznacza, że mają rownież podróbki ... no i fotki do tego z ASP (czyt, Airsoftpro)

Link to post
Share on other sites

Witam

W załączniku przesyłam zdjęcia lufy oraz opakowania.

Na chwilę obecną nie jestem w stanie wykonać lepszych zdjęć.

 

Nawiązując do Pana wypowiedzi na temat „ podróbek” faktycznie pojawiły się

one na rynku, między innymi firma AirsoftPro dysponuje takimi lecz po

kontakcie otwarcie informuje iż pochodzą one z chin. Dla tego nie są

naszymi stałymi dostawcami luf ( wyłącznie na prośbę klienta ściągamy je z

jakimś zamówieniem )

Lufy dostępne w naszej ofercie sprowadzane były z hurtowni w Japonii.

 

Przesłane mi przez Deltashop zdjęcia:

 

 

img6573f.jpg

img6574z.jpg

img6575k.jpg

img6576t.jpg

img6577o.jpg

img6581z.jpg

img6582e.jpg

 

Jak widać - opakowanie zdradza wszystkie cechy podróbki.

 

 

Co możecie powiedzieć o lufie?

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie wszystkich użytkowników i maniaków

 

Przykro mi, że musimy witać się w takiej sytuacji.

 

Na początku pragnę serdecznie podziękować użytkownikowi „Wiciok” za przesłanie nam informacji na temat porównania kopii do oryginału, dzięki tej wiadomości znalazłem ten temat.

 

Aby pozostać z czystym sumieniem w stosunku do naszych klientów na pewno należą się na początek jakieś wyjaśnienia.

 

Czujemy się oszukani postawą hurtowni w Japonii. Chcieliśmy oferować produkt z pewnego źródła dla tego też z nimi nawiązaliśmy kontakt handlowy. Od razu informuję, iż nie jest to Hurtownia Lay-Lax a lokalny dystrybutor podający się za ich przedstawiciela, który zapewniał nas, iż produkty są w 100% oryginalne.

 

Na ten moment mogę powiedzieć, iż jeszcze dziś zostanie wysłana do nich wiadomość w tym temacie z prośbą o ustosunkowanie się do przesłanego przez w/w użytkownika porównania luf. Informacja ta również zostanie przekazana bezpośrednio do firmy Lay-Lax o tym, iż na rynku najprawdopodobniej rozprowadzane są „podróbki” ich luf.

 

Ze względu na taką sytuację do wyjaśnienia nie mogę podać nazwy hurtowni.

 

Na chwilę obecną wyraz „podróbki” pozostawiam w cudzysłowie, gdyż nie mam 100% pewności, iż lufy nimi są. Klienci są zadowoleni wystawiając między innymi pozytywne komentarze. Sam osobiście mam zainstalowaną lufę w swojej replice i sprawuje się bardzo dobrze, skupienie jest idealne co daje dużo do myślenia.

 

Do czasu wyjaśnienia sprawy zaprzestajemy dystrybucji tych luf.

 

Jeżeli otrzymamy pewną informację odezwiemy się w tym temacie.

 

Na chwilę obecną pozostajemy do waszej dyspozycji.

 

Z poważaniem

Zespół Deltashop

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...