Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przewóz ASG liniami lotniczymi


Recommended Posts

To moze ja opisze swoja przygode.

 

Wracalem po duzej ogolnopolskiej imprezie do Irlandii. Nie przewozilem zadnej repliki w bagazu glownym ani podrecznym. Uwage celnikow zwrocily baterie, ktore na monitorze wygladaly jak laski dynamitu. Byly 4 podwojne pakiety wiec wygladalo to niepokojaco.

 

Poproszono mnie o otworzenie bagazu podrecznego. A co moze miec w bagazu maniak AS? Nakolanniki, chelm, bluza woodland, buty wojskowe, latarka taktyczna, noktowizor, kabura na pistolet. Ciekawe ze kabure ogladali jakby pierwszy raz widzieli cos takiego.

Kiedy podalem funkcjonariuszowi SG baterie ten zlapal jedna za wtyczke, ta sie urwala, kable sie zlaczyly i nastapilo zwarcie. Skutek - nadpalone rekawiczki. :strach:

 

Wezwano zaraz jakiegos Pana Kapitana ktory przepytal mnie po co? na co? co to za karabinki ASG? Pana "psychologa" i jeszcze dwoch gosci do pomocy ktorzy stali za mna.

Musialem podac nawet co to byla za impreza z ktorej wracam i kiedy sie odbywala - sprawdzali w internecie czy rzeczywiscie sie odbyla.

Pan psycholog w tym czasie przepytal mnie spokojnym glosem, patrzac gleboko w oczy. Czy lubie strzelac do ludzi? Czy wiem jaka jest dopuszczalna moc pistoletow bez zezwolenia? To gdzie w koncu mam ten karabin? Gdzie wkladam te baterie do karabinu i co one daja?

Pan psycholog wyrazil zdziwienie ze jeszcze nie mam podartej koszulki. Nie chcial mi wyjasnic dokladnie dlaczego.

Przeswietlono dokladnie baterie, latarke, noktowizor. Kazano mi zabezbieczyc dokladnie baterie i wsio. Skonczylo sie tak szybko jak sie zaczelo.

 

Na koniec zapytalem jak uniknac takich nieporozumien.

Jezeli chodzi o baterie to lepiej od razu je wyciagnac z bagazu i na przeswietleniu wczesniej powiedziec ze cos takiego sie przewozi.

Jezeli chodzi o repliki to tutaj Panowie i Panie ze SG na lotnisku Lecha Walesy w Gdansku powiedzieli ze nie ma problemu. Oczywisie nie wolno przewozic ich w bagazu podrecznym tylko glownym. Wystarczy tylko przed odprawa bagazu zglosic sie do SG i pokazac co sie przewozi, oni to sprawdza zabiora bagaz i po klopocie. Tyle teoria a w praktyce nie wiadomo. Ja osobiscie nie zaryzykuje przewozu repliki. Jak znam poskich urzednikow to jeden powie "tak" a drugiemu juz nie spodoba sie moja geba.

 

Wracajac jeszcze do baterii. Radze wszystkim wczesniej zabezpieczyc je przed przypadkowym zwarciem. Bylem w lekkim szoku jak uswiadomilem sobie ze moje baterie mogly wywolac pozar w samolocie w ktorym lece 11tys. metrow nad ziemia.

Edited by Makos35
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Mam pytanie czy w bagażu głównym można nadać replikę karabinu czy nie będzie żadnego problemu ? Lot z Hong-Kongu do Frankfurtu i dalej do Polski ? Za odpowiedzi z góry dziękuje.

 

Pozdrawiam

Skorek

 

PS.Lot Lufthansą.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

A jak jest z przewozem replik do Stanów? Bo wydaje mi się że jest to na pewno trudniejsze niż w obrębie EU. ( Oczywiście po zamontowaniu czerwonego tłumika ognia itd. )

 

 

W Airsoft International był o tym artykuł. Redaktor leciałz UK do USA British Arways. Plastikowy gun case zaykany na kłudkę i zgłoszenie ochronie co sie tam ma.

 

No ale to był redaktor...

Link to post
Share on other sites

Ja może nie do końca o airsofcie, ale to się łączy.

W Niemczech ostatnio będąc, chciałem przewieźć Wizz Airem do PL (Katowice) łuk sportowy, na co pani w informacji na lotnisku powiedziała mi że zgodnie z regulaminem przewozić tego mi nie wolno, ale to wszystko zależy od SG.

Tak samo odparła gdy spytałem o repliki broni, także generalnie chyba liniom lotniczym wisi to co mają w bagażu nadanym bo do tego się nie dostaniesz, a to wszystko kwestia celników.

A ci w Niemczech zawsze, jeśli chodzi o kontrole, są wredni ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zatem wypowiem się ja!!!

Jestem pracownikiem lotniska wrocławskiego, a pracuje jako agent obsługi pasażerskiej.

Zatem do sedna:

- przewiezienie repliki zależy od security control

- każdą linią można przewieźć replikę , lecz ten fakt trzeba zgłosić przy odprawie bagażowej

-na prześwietleniu maszyna wykaże z czego jest zrobiona replika i "zajrzy" w jej wnętrze.

- karabin najlepiej żeby był rozłożony tzn. mag oddzielnie , bateria itp.

NIE WOLNO PRZEWOZIĆ NABOI I GAZEM!!!!

to chyba wszystko o resztę pytać!!!!!!!!!

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 years later...

Witam!

Ja leciałem w tym roku (2012) do Cork, Irlandia. Miałem g36 kupiony w Polsce, powiedziałem pani przy odprawie że mam replikę broni i czy gdzieś muszę to zgłosić, powiedziała że i tak będę wzywany przez megafon także ok po około 15 wezwali mnie, kazali otworzyć torbę wyjeli karabin, prześwietlili i tyle. Gorzej było w IE, nie wiem czy dostali cynk z Polski czy wyglądałem podejrzanie, ale byłem jedyną osobą której torbę wzięli na rentgen i bum, zabrali mnie do officu Gardy, spisali raport, zarekwirowali karabin pod pretekstem wysłania go na balistykę do Dublina, mieli się ze mną skontaktować, ale na tym kontakt się urwał. Jeżeli się leci za granicę z karabinem asg dobrze jest mieć papier ile J ma karabin i trzeba oczywiście znać lokalne prawo jaka mos jest dopuszczalna. Jutro lecę z rozłożonym Aks74u bez gearboxa który wysyłam kurierem. Mam nadzieję że nie będzie kłopotów :D

Link to post
Share on other sites

Na lotnisku prześwietlali wszystkie torby wiec przyznałem się że mam replikę karabinu, niestety zatrzymano mi go, co ciekawe zatrzymano również red dot, chcieli tez zatrzymać "kompas" :D. Co ciekawe na lotnisku nic nie słyszeli o żadnym asg, które jest legalne od bodajże 2008 roku, celnik albo pogranicznik był zdziwiony że takie przedmioty jak karabin na kulki można kupić również w Irlandii. Powiedziano mi żebym zgłosił się na komendzie niedaleko lotniska za pare dni. Ciekaw jestem czy Garda będzie w stanie odróżnić replikę karabinu od prawdziwego i czy mi go oddadzą.

Link to post
Share on other sites

Na lotnisku prześwietlali wszystkie torby wiec przyznałem się że mam replikę karabinu, niestety zatrzymano mi go, co ciekawe zatrzymano również red dot, chcieli tez zatrzymać "kompas" :icon_biggrin:. Co ciekawe na lotnisku nic nie słyszeli o żadnym asg, które jest legalne od bodajże 2008 roku, celnik albo pogranicznik był zdziwiony że takie przedmioty jak karabin na kulki można kupić również w Irlandii. Powiedziano mi żebym zgłosił się na komendzie niedaleko lotniska za pare dni. Ciekaw jestem czy Garda będzie w stanie odróżnić replikę karabinu od prawdziwego i czy mi go oddadzą.

W Irlandi obowiazuje limit 1Jula

Jesli twoja replika przekracza 1Jul nie odzyskasz repliki. Jesli miesci sie w limicie muszisz ja odzyskac. nie daj sie zbyc Gardzie. Zarzadaj wyjasnien i w razie odmowy decyzji na pismie.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Panowie i Panie.

Przewozac/wysylajac replike asg do Irlandii musicie pamietac o jednej glownej zasadzie.

W Irl jest ograniczenie do 1J- jest to ograniczenie prawne i jesli urzad celny sprawdzi replike i wykaze ze ma 1,1J to replika moze zostac skonfiskowana a wlasciciel trafic nawet pred sad z oskarzeniem o przemyt broni albo grzywna do 3tysiecy euro.

Wszystklo co ma powyzej 1J- okolo 318fps kulka 0,2?- moze byc uznane za bron.

Pare razy wysylalem bron kureierem i przewozilem samolotem i trzeba tylko ten fakt zglosic na lotnisku- trzeba tylko liczyc sie z tym ze mozna zostac poproszonym o udoastepnienie broni w celu dokonania pomiaru mocy. Dlatego lepiej pamietac o ograniczeniu.

 

Odnosnie kuriera:

polecam UPS tak samo wiekszosc firm z Polski wysyla sprzet UPS - np Gunfire, Krakmani.

Paczka z Polski do Irl jedzie okolo 7-8 dni UPSem. Dla porownanie na paczke wyslana Poczta Polska- opcja expresowa dodatkowo platna- czekalem raz 2,5 tygodnia a raz 3 tygodnie. Tracking nr wykazaj ze opcja expresowa byle weslana droga morska....................

Edited by mateo1234
Link to post
Share on other sites

A ja się tak wtrącę, bo lubię.

Co jeżeli przed wylotem wymontujemy sprężynę i sobie ją gdzieś schowamy, tudzież zostawimy w domu, a replika pójdzie bez niej? I przy kontroli zaznaczymy, że replika nie strzela, a będą chcieli ją przetestować, czy nie przekracza tego 1J? Rozumiem, że wtedy nikt nie wyciąga zza pazuchy sprężyny, nie wkłada nam w replikę i nie sprawdza ile jest FPS'ów?

Link to post
Share on other sites

Co jeżeli przed wylotem wymontujemy sprężynę i sobie ją gdzieś schowamy, tudzież zostawimy w domu, a replika pójdzie bez niej? I przy kontroli zaznaczymy, że replika nie strzela, a będą chcieli ją przetestować, czy nie przekracza tego 1J? Rozumiem, że wtedy nikt nie wyciąga zza pazuchy sprężyny, nie wkłada nam w replikę i nie sprawdza ile jest FPS'ów?

 

Jesli przewieziesz bez sprezyny to nikt jej testowal nie bedzie. Wystarczy ze wyjmiesz gearbox z repliki i uzyskasz ten sam efekt. Przewozisz czesci a nie replike :icon_razz2:

Pozostaje tylko pytanie Poco??

W Irlandii 1J - 328fps to limit prawny i z replika powyzej 1J nigdzie nie zagrasz. Przed kazda strzelanka chronuje sie wszystkie repliki dopuszczone do gry. W Irlandi strzelac sie mozesz tylko na komercyjnych polach do tego przeznaczonych. Jakiekolwiek strzelanie na dziko jest zabronione i karalne.

Edited by chomik_pl
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 1 month later...

Gdyby ktoś był zainteresowany to w British Airways można przewozić airsoft. 72h przed odlotem trzeba powiadomić linie, że będzie się przewozić "Toy Gun". Nie ma żadnych opłat. Moja M4 bezpiecznie doleciała do celu, co ciekawe TSA nawet nie zajrzało do walizki...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jakie są aktualne unormowania prawne (linii lotniczych), jeżeli chodzi o przewóz w bagażu (trafiającego do luku bagażowego) replik i osprzędu doń z USA do Polski, ale niestety chyba przez Germanie?

Wracać będę jakoś w październiku br. (więc jeżeli ma to jakieś znaczenie to podaje - jak by ktoś miał jakieś informacje że coś się zmieni od np czerwca/lipca czy innego sierpnia).

 

Planowany zakup:

Klamka

trochę szpeju (typu holstery i inny pierdzielnik do IPSC)

Prawdopodobnie części.

Link to post
Share on other sites

Jakie są aktualne unormowania prawne (linii lotniczych), jeżeli chodzi o przewóz w bagażu (trafiającego do luku bagażowego) replik i osprzędu doń z USA do Polski, ale niestety chyba przez Germanie?

Wracać będę jakoś w październiku br. (więc jeżeli ma to jakieś znaczenie to podaje - jak by ktoś miał jakieś informacje że coś się zmieni od np czerwca/lipca czy innego sierpnia).

 

Planowany zakup:

Klamka

trochę szpeju (typu holstery i inny pierdzielnik do IPSC)

Prawdopodobnie części.

 

Z tego co się dowiedziałem z netu to przewożenie broni (i replik) jest zabronione na terenie Niemiec ale... lecąc tranzytem teoretycznie nie odprawiasz się w Niemczech. Zadzwoń do linii lotniczych, powiedz że będziesz miał broń-zabawkę w bagażu i co oni na to.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Hej,

W poniedziałek bratanek leci z Polski do UK wizzairem i chciałbym by zabrał mi replikę kolimatora Eotech ( nowy w pudełku ). Wiem, że to podchodzi pod przyrządy celownicze ale wolę się upewnić. Czy poprosić go by zgłosił to lub zapytał czy może przewieźć? W regulaminie wizzair nie ma nic o celownikach tylko o broni i replikach broni.

 

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

A wiecie jak to z LOT? Bo na ich stronei jest napisane tylko o bronii palnej...

 

PS. Pare lat temu gdy leciałem do Chorwacjii, w bagażu nadawnym miałem spręzynowego Mausera C96, nikt się nie przyczepił :icon_razz:

Edited by Ludlego
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...