Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jesli jest to podobne jak w G17 jak u mojego kumpla to tez mialem z tym problem. Zamek odsuwal sie do przodu i blokowal. Okazalo sie ze zeby rozlozyc guna trzeba to robic po uprzednim naciagnieciu zamka. Wiec sprobuj wyjac maga, naciagnac zamek i dopiro w pozycji "odbezpieczonego spustu" zdejmij zamek.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

nie chce zakładać osobnego topicu, niedawno zakupiłem Glock 18c [seria KSC-KWA] i mam takie pytanko:

 

Czy selektor ognia powinien się zawsze przekręcać niezależnie gdzie jest zame??

Zauważyłem, że czasami przy normalnym położeniu zamka nie da się przestawić selektora. Chodzi tu o zmiane z położenia neutral - selektor dochodzi prawie do końca danego trybu strzału ale nie słychać charakterystycznego 'klik'

 

Za to zawsze da sie przestawić w pozycji zablokowanego zamka ( lecz gdy jest kulka w lufie przestawienie selektora i odblokowanie zamka powoduje że następna kulka z magazynka zostaje pobierana co w konsekwencji powoduje strzał dwoma kulkami

 

Prosze o pomoc i wyrozumiałość...

Link to post
Share on other sites

Ja w swoim uzywam tylko opcji Auto lub Single ...

 

powod ?!

 

Bo sie blokuje selektor tak jak opisywałes. Zreszta nie jestem pewien czy pozycja "Neutral" wogole wystepuje.... (jak by miala byc opcja Safe na przelaczniku to by ja zrobili)

 

Ja zawsze przechowuje replike nie załadowana (pusta lufa, spust "wcisniety) wtedy mam (prawie) pewnosc że pistolet nie wystrzeli :)

 

Pozdrawiam Cappuccio

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, jestem posiadaczem G 18c (KSC). Kupiłem go w Sanmarino i ... dostałem egzemplarz z pękniętym zamkiem. Ale panowie ze sklepu chętnie zaproponowali mi zakup metalowego zamka oraz udzielili rabatu (za co im dziękuję). Po zamontowaniu zamka (za pomocą mojego kumpla Foki, dzięki za pomoc) gu prezentuję się super oraz brzmi też. Przeglądając ofertę pewnego sklepu z Wawy zobaczyłem, że w ofercie istnieje zatrzask do zwalniania magazynka wykonany z metalu a nawet jest wybór (stal lub aluminium) cena ok 45zł. Ale zastanawiałem się czy da się go wykonać własnoręcznie, wykorzystując sprzęt oraz materiały jakie się stosuję w technice dentystycznej wykonałem ten element z chrom-kobaltu. Zrobiłem to bardziej z ciekawości, ale efekt był tego wart. Niestety przy wykonaniu musiałem wykorzystać oryginalny plastikowy zatrzask jako formę (został stopiony w piecu).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam,

Przylacze sie do tematu z pytaniem: Czy wsrod standardowych Glockow 18c KSC badz KSC/KWA czesto zdarzaja sie pekniecia zamka (zwlaszcza przy full auto)?

Oczywiscie sprawa ma sie przy uzywaniu Green Gas.

 

Dzieki,

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam. Właśnie doszedł do mnie mój Glock 18c KSC + długi mag ale odrazu zaczeły się problemy ;/, mianowicie po kilku strzałach (nawet na singlu) robi pięęękny syfon. Strzelam w domu więc temperatura około 22 stopnie, gaz ultair 1l (jakaś 1dna czwarta została) niewiecie co może być przyczyną tych syfonów?

 

PS: Zapomniałem o jeszcze jednym - to coś z blow-backiem związanego chyba bo przy strzale nie ładuje następnej kulki - zamek nie odkaskuje do końca ;/

 

Kolejne doświadczenia- przestał syfonować ładuje następną kulke już ale zato po strzale trzeba dopychać zamek aby oddać następny sttrzał ;/ ktoś wie co mam z tym fantem zrobić?

Link to post
Share on other sites

Już wszystko rozszyfrowałem, przyczyną okazał się zatrzask magazynka - jakim cudem pytanie? Ano... taki że u mnie jest roz* i magazynek należy wcisnąć na chama po uprzednim obklejeniu go taśmą (trzyma się bardzo ładnie). Problem jest taki że przez to że blokada nie załapuje magazynek wsuwałem zagłęboko przez co jedna część haczyła o uszczelke magazynka - jak zacząłem magazynek wsuwać troche mniej, wszystko się naprawiło ;)

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam. Nie chcąc zakładać kolejnego tematu pozwole sobie odgrzebać ten: mam problem z moja nową osiemnastką. Po pierwszym strzelaniu przeżyłem niezwykły zawód. Okazało się że niedość że zasieg jest zauważalnie gorszy od mojej starej berettki tactical master, to jeszcze kulki maja wyraźną tendencje do skręcania w lewo. Celnością też on nie grzeszy i czasami zdaża się że z 5m. nie trafia w puszkę (jako punkt odniesienia cały czas przyjmuje TM). Nie raz mi się już zdażyło że strzelał dwoma kulkami na raz, albo nie podawał żadnej. Czy to normalne że ten gaziak się tak zachowuje czy też mi jak zwykle trafił się taki fajny egzemplarz? :? Jeśli ktoś wię jak zaradzić tym skręcającym kulką (hop up juz sprawdzałem), albo czemukolwiek innemu z powyższej listy, to prosze o pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam. Chciałbym trochę odgrzebać stary temat. Niedawno moje wyżej wymienione kłopoty z Glock'iem przybrały na sile- po zdjęciu zamka znalazłem sprężyny nr. 25 owiniętą wokół magazynka i wplataną w kurek (shit!!!). Po szybkich oględzinach okazało się, że elemęt nr. 24 jest pęknięty, a wewnątrz guna znajduje się jedynie jego tylnia część. O dziwo okazało się ze pistolet strzela- tylko, że tak jak strzelał na początku- niecelnie i często syfonując.

Czy waszym zdaniem pistolet mógł zostać mi sprzedany uszkodzony (Wyjaśniałoby to pojawiające się od początku użytkowania problemy, oraz brak złamanej części), a strzelanie z wadliwego zaworu spowodowało dalszą degradacje?

Machinegun uparcie twierdzi, że jest to moja wina, spowodowana stosowaniem gg zamiast hfc 134. Proszę o opinie i pomoc.

Link to post
Share on other sites

To czy został sprzedany uszkodzony czy nie to są czyste spekulacje, więc przemilczę.

 

Ja używam go już ponad 3 lata (ale bardzo rzadko, od zawsze była to broń boczna), ładując tylko GG, i ten element mam cały, ale w wielu opiniach czytałem, że element 24 często ulega awariom. Można kupić metalowy zamiennik, który miał usuwać ten problem.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem taki sam problem jak ty sprężyna która znajduje się przy cylindrze w zamku wyszła mi przez ten otwór przez który wpada gaz do cylindra. Pękła również część o której piszesz. Ja od początku używania gun-a stosowałem propan. MG napisało mi że to było z mojej winy... Gun był na gwarancji ale za naprawe musiałem płacić. Wymieniłem pękniętą cześć na wzmocnioną metalową (75 zł) i dodatkowo sprowadzili mi sprężynę(13 zł) plus oczywiście koszty naprawy. Razem zapłaciłem 110 zł.

Pistolet sprzedany byl sprawny, tamte problemy były związane z gumką Hu albo lufą. Ten problem z tego co słyszałem jest coraz częstszym problemem G18c. Mój Glock nie miał żadnych problemów ze skręcaniem kulek itp. a awaria wystąpiła.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Właśnie zmieniłem w moim glocku zawór na metalowy, oraz lufę zewnętrzną, także na wykonana z metalu. Pistolet zmienił się nie do poznania 8O Zmalało zużycie gazu, znikną problem ze skręcającymi kulkami. Strzelałem w niskiej temperaturze, serią i nie było żadnego syfonu. Do tego dochodzi jeszcze metaliczny szczęk po każdym strzale. Gorąco polecam tą modyfikacje wszystkim użytkownikom tego pistoletu!!!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A ja chciałbym poruszyc temat łamiącego się elementu, który odpowiada za podawanie kulki do komory. Zdarzy to się komuś? Mi niestety tak. Byłem na tyle przezorny, że zrobiłem zdjęcia guna zaraz po wyjąciu z pudałka. Mimo, że reklamowałem go w machingunie nie chcieli uznac gwarancji mimo dobitnych dowodów(bo używałem GG :lol: ) Na zdjęciu po wyjęciu z pudełka było widac wyrźnie coś wrodzaju szwa. Można by się nawet posunąc o stwierdzenie, że element był klejony. Proszę o jakąś obiektywną opinię co do tego elementu ;)

sta601201cd.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...