Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

  

  1. 1. Strzelisz, czy nie?



Recommended Posts

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uzupełniając rozpaczliwe wycie mniejszości, chciałbym dodać, że obce mi są prymitywne i sztubackie metody opisane wyżej, a moimj jedynym autorytetem w sprawach reguł walki na kulki, jest wachmistrz Luśnia:

Zaczynam się zastanawiać, czy oprócz kagańca nie powinienem wziąć też pancernych gaci na ewentualną imprezę w Krakowie...

Link to post
Share on other sites

Dexterze...

 

Kubo...

 

Gumki miejcie cały czas w portfelu. Sytuacja powoli wymyka się spod kontroli.

 

Wcześniej napisałem "Strzelam". Teraz chcę to nieco zmodyfikować - w lesie powiem "zabijam" tylko wtedy, gdy jest przeciwnika zaskoczę i musiałby najpierw podnieść lufę. W budynku natomiast, strzelę od razu w to, co widzę.

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

To nie była ani ironia ani sarkazm. Pisałem całkiem serio. Zrozumiałem w końcu, że AS to nie jest zabawa tylko brutalna walka, z której tylko jeden może wyjść z kompletem zębów.

Błagam, powiedz, że robisz sobie jaja

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Biorąc pod uwagę tych wszystkich "operatorów", "żołnierzy" wśród "jednostek wojskowych" itp wszystko jest możliwe :icon_wink:

Potwierdzam.

 

W Polsce nie brakuje 13-letnich TACTICAL OPERATORS COMMANDO SPECIAL FORCES SERIOUS BUSINESS

 

SirHawk, mało jeszcze widziałeś.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Strzelam bez mrugniecie okiem. Zawsze mam max 350 fps (wymogi na wyspach), osoba, wychylajaca sie, jest tam na swoja wlasna odpowiedzialnosc, wolanie dostales niemal nic nie da, jak nie On to ja.

 

Co innego jak wiedzial bym ze mnie nie widzi, wtedy mogl bym postarac sie zakrasc (jesli byla by taka mozliwosc) i klepnac w ramie, eliminujac bez strzalu.

 

Zdarzalo mi sie strzelac do ludzi z 2 metrow (nie w twarz, zadko w glowe celuje), zdarzalo mi sie dostawac z 2 metrow, taki sport, nie ma nigdy zalu, to tez oczekuje, ze nikt nie bedzie mial do mnie.

Link to post
Share on other sites

Moja odpowiedź: Strzelam bez zastanowienia.

 

Na pierwszej swojej strzelance poznałem szereg zasad obowiązujących w lokalnym ASG, jedna z nich brzmiała "Nie strzelamy w głowę". Automatycznie nasunęły mi się wątpliwości: Jak to? To każdy może beztrosko wychylać łeb, prowadząc tym samym obserwację, a ja mając czysty strzał muszę narażać się na np. wykrycie bo nie wolno mi strzelić? Jednak moje wątpliwości zostały natychmiast jednogłośnie rozwiane: "jak wystaje tylko głowa to wal".

 

Odebrałem to nie tyle jako przyzwolenie na strzelanie w głowę, a raczej jako ostrzeżenie przed nieprzemyślanym, zuchwałym wychylaniem głowy zza osłon.

 

Zasada jest prosta - nie chcesz dostać w głowę, nie wychylaj jej. Chcąc prowadzić obserwację uwzględniaj ryzyko związane z wystawianiem łba na ostrzał.

Edited by Czaja W-ch
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak mogłem przeoczyć ten zabawny wątek, sięgający powoli dna paranoi.

:icon_smile: Ale dowaliłeś LogaN

 

Stanął mi przed oczami widok Foki klnącego w żywy kamień kolesi, którzy w CQB powiedzieli do niego "nie żyjesz""

"Jak biorę udział w CQB k... to po to żeby trenować CQB, czyli strzelanie z bliska, więc strzelajcie do mnie z bliska!". :icon_twisted:

 

 

Obawiam się, że niektóre z piszących w tym wątku osób z lekka wypaczają jego sens. Po pierwsze: nikt tu nie podał w temacie, że chcemy zrobić krzywdę. Po drugie: mowa w wątku o kilku metrach, a nie o strzelaniu w facjatę z metra.

Po trzecie: CQB POLEGA NA TRENINGU STRZELANIA Z BLISKA, zwłaszcza jeśli to walka w pomieszczeniach, jak podano w tym temacie.

 

Nie wiem jak to jest w innych środowiskach, u nas jest łatwiej bo mamy granicę wieku 18+, każdy odpowiada za siebie i zna ryzyko.

Jest max 350 fps, nie 500 i każdy wie co może grozić, a debili i sadystów sami eliminujemy w ramach środowiska.

 

Dwie proste zasady w airsofcie: nie uśmiechać się i trzymać giwerę na wysokości twarzy zasłaniając usta. A jeśli ktoś nie potrafi - jest coś takiego jak pełna ochrona twarzy i garnek na łeb.

 

Oczywiście, że strzelam. I on ma pełne prawo identycznie strzelić do mnie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...