Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bluza czy Combat Shirt?


Recommended Posts

Pytanie skierowane do tych którzy już mieli na sobie obie rzeczy. Mam już spodnie Proppera w multicam'ie, a teraz pod uwagę biorę Bluzę Multicam Proppera w kroju ACU lub Combat Shirt produkcji Miwo L. Ale pomijając fakt "firmy" i to z jakiego materialu multicam'owego dokładnie są (tak wiem Propper ma teflonową warstwę a Miwo w tym wypadku daje coś w klimatach multicam'a a nie "prawdziwego"). Jakie są wasze za i przeciw wobec jednego i drugiego pod względem wygody i funkcjonalności w noszeniu z kamizelką (nawet zwykły FSBE). Porszę o doradzenie.

Link to post
Share on other sites

W cenie tego CS od Miwo dostaniesz kontraktowego Massifa [który różne opinie zbiera], albo combat shirta od Tru-Spec. Moim zdaniem oba będą lepszym wyborem.

 

Kontrakt w ACU pewnie też byś taniej dostał na allegro. A samego proppera nigdy nie używałem. ;/

 

Okej, dzięki ale tak już na czysto sama forma, bluza czy combat shirt / massif - co za a co przeciw.

Link to post
Share on other sites

Za każdym ściąganiem stwierdzam, że to zdolnym trzeba byc :icon_wink:) Ale nie zaprzeczam, też takie opowieści słyszałem.

 

Albo ma się wystające zęby.

 

 

Nie mniej jednak dzięki za informacje. A sytuacja rozwinęła się do tego stopnia, że teraz na jesień pozwolę sobie na bluzę a po niej na pewno zainwestuję w masiff'a i skoro okazuje się na tyle przydatny. Dzięki, oczywiście temat pozostawiam do rozwinięcia, sam postaram się napisać swoje zdanie jak już sprawdzę rzczy w praktyce

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites

Ten Combat jest ciekawy, ale ma dwie wady:

- nie ma we Flecktarnie,

- nie ma w moim rozmiarze XXXL (klata 134cm).

Szkoda, bo skusiłbym się. :icon_cry:

 

Mówisz o Miwo? Myślę, że jest to kwestia dogadania się z nimi bo nie raz słyszałem o tym że idą na rękę z zamówieniami indywidualnymi więc warto dowiedzieć się u źródła.

Link to post
Share on other sites

Przy PC i innych BA combat shirty to zbawienie ale jeśli zamierzasz używać tego z chestem/beltkitem/ogólnie będziesz miał wolną przestrzeń na plecach/klacie w zielonej to zdecydowanie odradzam - zerowa ochrona przy czołganiu, wobec komarów lub kulek, niszczy się i tracisz na kamuflażu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Zakłada się na gołe ciało? A mi się zdarzało zakładać CSa na podkoszulek, czy to znaczy, że umrę? :icon_biggrin:

Istnieje takie ryzyko - zalecam skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą ;)

 

Po prostu CS działa "w pełni" jak się go nosi odpowiednio :)

Link to post
Share on other sites

Ja wiem czy działa w pełni? Osobiście nie czułem żadnej różnicy poza tym jednym plusem, że jak było chłodniej to w części nieosłonięte balistyką a tylko materiałem CSa ciut mniej wiało. Oczywiście mowa o nieco chłodniejszych warunkach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...